Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tesis kayıt

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında S.Gönenç Çalıcı tarafından paylaşıldı.

 1. S.Gönenç Çalıcı

  S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

  Arkadaşlar

  Tesis kayıt sayfasında cevre.cob.gov.tr yazısı çıktığından sonra sıfırdan tesis kaydeden var mı? Yeni aşamalar neler? Eskiden tesisle protokol yapmadan önce tesis kayıt ediyorduk. Şimdi öle bir seçenek bulamadım. Tesisle protokol yap kısmından ise de il ilçe belirtmeme rağmen herhangi bir sonuç getirmedi ekranıma. Bilgisi olan var mı?

  Teşekkürler
   
 2. Serpil Yumrukaya

  Serpil Yumrukaya CMNet Üyesi

  hiçbirşey anlamadım ben tesis kaydedemiyorum... eden varsa acil yardım
   
 3. S.Gönenç Çalıcı

  S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

  cevre.cob.gov.tr de bugün itibarı ile şöyle bir yazı çıkıyor [​IMG]
   
 4. Nihat Işık

  Nihat Işık CMNet Üyesi

  gönenç nasılsın ben bugun yenı sıstemle kayıt yaptım kardesım
   
 5. Ademnba

  Ademnba CMNet Üyesi

  nasıl yaptığını bize de söyler misin ?
   
 6. Volkan Canlıer

  Volkan Canlıer CMNet Üyesi

   
 7. Volkan Canlıer

  Volkan Canlıer CMNet Üyesi

  sistemi kullanabilen varmı?
   
 8. Volkan Canlıer

  Volkan Canlıer CMNet Üyesi

  yazılım sistemini herkes oluruna bıraktı galiba uğraştıkça sıkıntı basıyo :confused:
   
  cemba82 bunu beğendi.
 9. S.Gönenç Çalıcı

  S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

  Ben firma ekleyeceğim ama başka dan. firmasının sistemden düşürmesini bekliyorum. Onun dışında deneyen varsa tecrübelerini paylaşırsa seviniriz.
   
 10. Erol Bölek

  Erol Bölek CMNet Üyesi

  : Danışmanlık firması ile http://izinlisans.cevreorman.gov.tr/ giriş yapıp
  1. tesis işlemleri>işletme protokol işlemleri
  2. Yeni işletme protokolü
  3. İşletme tipi seç (Firma seçtik)
  4. Vergi numarası girip firmayı bul (bulamadı iseniz 6ya geçin)
  5. Çıkan firma ile sözleşme yükleyip e-imza ile imzala (danışmnalık firma imza yetkili istiyor
  firma bulunamadı ise
  A) firmanın sistemde kaydı vardır gözükmüyordur. Firmanın tehlikeli atık beyan sistemi şifre kullanıcı adı ile giriş deneyin. Giriş yapılırsa güncelleyin tekrar 1.adıma dönün. (Şu sıra firma kayıtlı olsada 4. adımda gözükmeyebiliyor bakanlık düzeltmeye çalışıyor)
  B) Firmanın kaydı yoktur. cevre.cob.gov.tr kayıt başlangıç linkinden kayıt yapın firma ve tesis kaydı yapın. kullanacağınız sistemleri (TABS,ambalaj SEVESO vb) işaretleyip çıktı alıp İL Çevre ye başvurun şifre gönderecekler. Kayıt bitince tekrar 1.adıma dönebilirsiniz.
  Yinede dediğim gibi kayıt etsekte bazı firmalar gözükmüyor, bakanlığa ulaşın en azından baskı olur herkes hata alıyor diye...
   
 11. cevreci_gokhan

  cevreci_gokhan CMNet Üyesi

  teşekkürler erol bey
   
 12. S.Gönenç Çalıcı

  S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

  Teşekkürler Erol Bey.
   
 13. tgbaylmz

  tgbaylmz CMNet Üyesi


  BEN KAÇ GUNDUR DENİYORUM VE YAPAMIYORUM BİRİ YARDIMCI OLABİLİR Mİ?
   
 14. zuhall

  zuhall CMNet Üyesi

  Ben tam iki haftafır deniyorum çevre yönetim birimi kurmak için yok olmuyor. Can bey sağolsun maillere cevap veriyor çalışma yapılıyor dedi ama kaç hafta oldu...
  birde çevre blgi sisteminde tekrar tekrar firmayı kaydetmiş oldum. aynı firma üç defa kayıt olmuş gibi görünüyor bunu nasıl çözerim.

  Ayrıca tehlikeli atık beyanında geçmiş yılların beyanları da görünmüyor. Geçen sene ondan önceki senin bildirimlerini görebiliyorduk eskiden şimdi nasıl göreceğiz??
   
 15. Erol Bölek

  Erol Bölek CMNet Üyesi

  ben 5 firmanın girişini yapmaya çalışıyorum. 3 ü daha önce Tehlikeli Atık beyan sistemi ile sisteme kayıt olmuş, 2 si olmamış.
  olanları güncelledim, olmayanları kayıt edip çıktı alıp İl Çevre ye başvurdum.

  1 adet daha önce kayıdı olan bir adette olamayan firmanın protokol işlemlerini gerçekleştirebildim. Diğer 3 firma henüz danışmanlık sisteminde gözükmüyor, yada hata yapıyorum. (Protokol yap deyince vergi no veya ismiyle aratma da çıkmıyor) Çalışma devam ediyor dendiği için üzerinde çok fazla durmadım.
   
 16. tgbaylmz

  tgbaylmz CMNet Üyesi

  kaydı olmayan tesisi nasıl kaydettnz?
   
  Uğur B. bunu beğendi.
 17. S.Gönenç Çalıcı

  S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

  Arkadaşlar ben bir Belediyeyi eklemeye çalışıyorum. Bu belediyenin protokolünü e-çevre izinleri portalından yaptığımda Çevre Görevlilerine bu belediyeyi aktaramıyorum. Ve Yeni protokol yap butonu sistemden kalkıyor. cevre.cob.gov.tr den yaptığımda belediye adımını seçerek ilerlediğimde sadece belediye atıkları beyanı gibi bir seçenek çıkıyor, e-izin çıkmıyor. Firma olarak girdiğimde ise ( Vergi no girerek) yapabileceğimi düşündüm ama saçma da gelmedi değil
   
 18. erman

  erman CMNet Üyesi

  Yukarıda belirtmiş bunu erol bey,

   
 19. Erol Bölek

  Erol Bölek CMNet Üyesi


  "cevre.cob.gov.tr kayıt başlangıç linkinden kayıt yapın firma ve tesis kaydı yapın. Firma kayıttan vergi numarası ile ilerleyip kayıt ediniz ve tesis aynı zamanda firma ise de tesis kayıttan bilgileri doldurup kayıt ediniz. Bilgileri firmalardan alabilirsiniz.
  kullanacağınız sistemleri (TABS,ambalaj SEVESO vb) işaretleyip çıktı alıp İL Çevre ye başvurun şifre gönderecekler. Çıktıyı firma imza yetkilisine imzalatıp firmaya kaşe vurdurup İL Çevre ye veriyorum.
   
 20. Uğur B.

  Uğur B. CMNet Üyesi

  vergi numarasından bulamadığım ve tesis kayıt ile kaydettiğim firmanın çıktısını (TABS,SEVESO vb) il çevreye verip, bununla ilgili şifre ve kullanıcı adını almadan ben adamları kendi sistemimde göremeyecek miyim?
   
Tesis kayıt konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Entegre tesis koordinat kayıt işlemleri

  Merhaba Arkadaşlar Çevre izin portalında entegre tesisin koordinatlarını girerken tek bir koordinat(x,y) mı girilecek? Ben iki koordinat girmeye çalıştım ama sistem 2. koordinat kayıt kabul etmiyor. Ayrıca koordinat girişi yapılan sayfada katmanlar kısmında bertaraf tesisi, deşarj noktası yer alıyor. deşarj noktasının koordinatlarını mı girmemiz gerekiyor? Eğer deşarj noktası koordinatı...
 2. Çevre müh. Odası kayıt

  Merhaba, ÇMO'ya kayıt ile ilgili bir sorum var. İstenen belgelerde "diploma veya çıkış belgesi aslı gibidir örneği" yazıyor. Sorun şu ki geçici mezuniyet belgemin orjinaline askerlik şubesi el koydu. Elimde sadece renkli fotokopisi kaldı. Acaba bununla gitsem kayıtta bir sıkıntı olur mu?
 3. Tesis Kayıt Etmek

  İYi GÜNLER .. bir sorum olacak. Bir danışmanlık firmasında çevre görevlisiyim. Yeni bir firma ile sözleşme yaptık. Ama bu firma daha önce başka bir danışmanlık firmasıyla çalışmış GFB başvurusunda bulunmuş ve eksiklik bildirimi almış. tam bu aşamadan sonra bizle sözleşme imzaladı. Bİzde firmanın kaydını giriyoruz ama yeni kayıt olan bir firma gibi gözüküyor. yani GFB başvurusunda bulunuldu...
 4. Hatalı Kayıt

  Merhaba arkadaşlar. Biz yanlışlıkla tesisi kaydederken protokol dosyasına firmayla yaptığımız sözleşme yerine vekaletnameyi kaydetmişiz. Bu herhangi bir sorun yaratır mı? Yaratırsa nasıl düzeltecez?
 5. Izinlisans kayıt

  merhabalar iyi günler ; Şu anda çalışmış olduğum şirkete kendimi nasıl çevre mühendisi olarak kayıt ettirebilirim yapılan yönlendirmelerle işletme protokülünden çalışmış olduğum tesisi seçtim en sonunda işe giriş belgesi istedi onuda yükledim patronumun ismide vardı mobil imza ile onuda imzaladım ama hala bi sonuç yok hep uyarı alıyorum tesis adına yetkiniz bulunmamaktadır diye önceden kaydını...