• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tesis kayıt

S.Gönenç Çalıcı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Mavi Yıldız Arıtma Havuz İnş. San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar

Tesis kayıt sayfasında cevre.cob.gov.tr yazısı çıktığından sonra sıfırdan tesis kaydeden var mı? Yeni aşamalar neler? Eskiden tesisle protokol yapmadan önce tesis kayıt ediyorduk. Şimdi öle bir seçenek bulamadım. Tesisle protokol yap kısmından ise de il ilçe belirtmeme rağmen herhangi bir sonuç getirmedi ekranıma. Bilgisi olan var mı?

Teşekkürler

@erman

tesis eklenmemiş ise görünmez erman.. bizimde birkaç tesisimiz böyleydi.. o firmanın cevre.cob.gov.tr kaydına tesis ekleyerek sorunu hallettik.

Tesis eklenmiş.
Yani biz eklemedik ama çevre bilgi sistemine eklemek için girdiğimizde daha önceden eklenmiş olduğu görülüyor.
Ya da yukarıda dediğim gibi çevre izinlerinde ekli olan merkez firmanın üzerini tıkladığımızda diğer tesisleri çıkıyor.

@erman

Önce merkezle protokolü yapıp sonra ki adım anlaşma yaptığınız tesisi seçin olacaktır. Örneğin: X a. ş. 'in W şubesi gibi...
Anlaştığınız yeri seçerek, bu sefer onun ile protokol yapıp, daha sonrasında tesisinize danışman atayabilirsiniz.
Yani 2 kere protokol yapmış gibi oluyorsunuz.

@CMNet Okuru

Yalnız şöyle bir durum var: Merkezdeki tesis ile anlaşmamız yok. Orasının hizmet aldığı başka bir danışmanlık firması mevcut.
Yani çevre izinleri sisteminde vergi numarasını girdiğimizde o vergi numarasına sahip tüm tesisler görünmezde sadece o vergi numarasına sahip merkez tesis mi görünür ?
Onunla başka bir firmanın protokolü bulunuyor, benimde sisteme sözleşmeyi yüklemem sorun teşkil etmez mi?

@erman
Evet aynı durum bizim başımıza da geldi. Bizim de merkez tesis değil, şubesi ile anlaşmamız mevcuttu.
Zaten siz sisteme yükleme yapınca ''anlaşma yaptığınız tesisi seçin'' diye bir ibare çıkacaktır.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
o vergi numarasına sahip tüm tesisler görünür.
Ben Can Bey'e de danışmıştım, biz de işlemleri uyguladık problem çıkmadı.

Teşekkürler...

Bir de dediğiniz şekilde deneyelim, yine problem çıkarsa tekrar rahatsız ederim. İyi çalışmalar.

aynı problemi bende yaşıyorum...umarım dediğiniz şekilde halledebilirim ama inanın merkezle protokol yapmaya korkuyorum daha sonraki adım açılmazsa diye sistem ne hale getirdi bizi:)

Arkadaşlar danışmanlığını yaptığımız firmanın daha once aldıgı tabs şifresi var fakat çevrebilgi sisteminde onaylı tesis bulunamamaktadır yazıyor. İl Çevreye başvuru formu ile basvurdum fakat sizin tesisiniz kayıtlı diyor. Vekaletnameyi yükleyeceğim zaman tesis çıkmıyor ne yapmam gerekir?

@emine_konya

her tesisin ayrı kullanıcı kodu ve şifresi olmalı il müdürlüğü bu konuda yanılıyor

arkadaşlar merhaba...tek vergi numarasına bağlı 5 tesisle sözleşme imzaladık..sisteme kaydederken firmayı bulup protokol yükle kısmına geldiğimde her bir tesis için ayrı ayrı yapılan sözleşmeleri yükleme şansım yok bende buraya firmalar adına verilen vekaletnameyi yükledim.daha sonra tesisleri tek tek seçip kayderken de vekaletname yüklemem gerekiyor..o kısma sözleşmeyi yüklesem acaba problem çıkar mı ya da bu durumda ne yapabilirm. protokol kısmına herhangi birinin sözleşmesini yüklesem diğerleri için problem yaratırlar mı? kafam karıştı açıkçası biraz

arkadaşlar merhaba.. ben kalsit ocağı ve kırma-eleme olarak faaliyet gösteren tesisimize çevre izni başvurusunda bulunacağım, kalsit ocağı için ayrı kırma-eleme için ayrı sgk numaralarımız var ve kayıt işleminde hangisini sisteme gireceğim konusunda bilgim yok bu konuda fikri olan var mıdır ?

ikisini sisteme eklemelisiniz. Çünkü kırma elemeniz farklı bir tesis, ocağınız farklı bir tesis olarak kaydedilmiş.

bende rft319 katılıyorum iki farklı tesis gibi anladım şahsen muhtemelen bu tesislerin belgeleride( kapasite rap., işletme bel,ÇED BELGESİ)farklıdır. Bence iki ayrı çevre izni alınması gerekiyor.