Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tesise kendimizi çevre görevlisi olarak atamak

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında İrem Bengisu Erol tarafından paylaşıldı.

1. İrem Bengisu Erol

İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

Merhaba,
    Benim bir sorunum var. Şirkette çalışmaya yeni başladım. Benden önce danışman firma GFB almış. Şimdi, izin başvurusu vs. yapmak için çevre görevlisi olarak firmayı kendi üzerime almam gerekiyor. Firmamız ÇBSye kayıtlı, atık beyanını falan yaptım. Fakat e izin sayfama girdiğimde, bana kayıtlı tesis bulunmuyor. İşletme protokollerinden, firmayı aratıyorum.Şirketin Vergi Numarasını ve diğer herşeyi doğru ve eksiksiz girmeme rağmen, arama sonucunda şirketi bulamıyor dolayısıyla kendimi çevre görevlisi olarak atayamıyorum. Bu tip bir durumla karşılaşanınız yada fikri olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler..

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Evet böyle bir sorunu ben ilk tesis kayıt işlemlerini yaparken karşılaştım. Tesis vergi numarasıyla böyle bir firma bulunmamaktadır diye bir ibare karşıma geliyordu. İl çevre den yardım istedim ve kendi sistemlerinde firmamın vergi numarasının son 2 rakamı farklı şekilde göründüğünü ifade ettiler. Kendileri sistemden düzenlediler ve sorun ortadan kalktı. Sistem henüz oturmadı maalesef bu tip sorunlar karşımıza çok fazla çıkacak =(

3. İrem Bengisu Erol

Teşekkürler Zeynep Hanım,
    Ben de il Çevre ile görüşeyim bi.. umarım halledilir:)

4. Ümit Aydın

Ümit Aydın CMNet Üyesi

Bende aynı problemi yaşadım halende yaşıyorum. meslek bilgilerine girdiğimde çalıştığım firma görünüyor ama geçici faaliyet başvurusu yapmak istediğimde ''Şu Anda Herhangi Bir Tesis İle Anlaşmanız Bulunmuyor.
    Tesis Adına İşlem yapamazsınız.'' diye bi pencere çıkıyor önüme işe yani başladım öğretecek kimsede yok yardımcı olursanız sevinirim

5. İrem Bengisu Erol

Sorunlarımız aynı:) Çözebildiğimde yardımcı olurum size.. Ama anladığım kadarıyla birçok insan aynı problemle karşılaşıyor. . Yapılacak şey İl Çevre'ye gitmek olacak öncelikle sanırım..

6. Ümit Aydın

Ümit Aydın CMNet Üyesi

evet sanırım öyle olacak teşekkür ederim bende çözebilirsem sorunu burdan yazarım yine

7. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Danışmanlığını yaptığınız firmanız dan noter onaylı bir yetki belgesi almalısınız. Sistem sizde bunu yüklemenizi isteyebilir Ümit bey.

8. Ümit Aydın

Ümit Aydın CMNet Üyesi

aslında ben tam olarak ne yapmam gerektiğinide bilmiyorum. toplama ayırma tesisinde işe başladım ve tat ve gdt lisansları bitmiş benden önceki mühendis nasıl yenileneceğini bilmiyor işi bırakmış. Firma sahipleride aynı şekilde. Ben bu firma için nasıl lisans başvurusu başlatacağım çevrimiçi çevre izinlerinden bunu başaramadım bi türlü

9. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Ben danışmanlık firmaları için söyledim, Ümit Bey TAT firması için çok net bir şey diyemiyorum maalesef...

10. Ümit Aydın

Ümit Aydın CMNet Üyesi

Tamam teşekkür ederim ilginiz için Zeynep Hanım

Tesise kendimizi çevre görevlisi olarak atamak konusuna benzer içeriklerimiz
  1. cevre görevlisi olarak atanılan firma

arkadaşlar herkese merhaba ; Çevre Görevlisi olarak atandığım firmada 1 gun den az olmamak uzere calısma hukmunu nasıl bir tutanakla dosyalıyoruz elinizde bir format örneği warmıdır. İlk olarak yapılması gereken nedir?.. Su konuyu acıklığa kavusturabilirsek gercekten cok sewinicem... :(
  2. çevre görevlisi olarak atama işlemleri

merhaba ben sağlık müd.lüğüne bağlı çevre mühendisiyim. Aynı zamanda çevre görevlisiyim. Müdürlük bünyesinde ikinci bir çevre görevlisi olmadığından çevre yönetim birimi kuramadık. Ben de yine müdürlüğe bağlı bir hastanede çalışmaya başladım. Hastaneye kendimi çevre görevlisi olarak atama aşamaları nelerdir. yardımcı olursanız sevinirim. ben biraz araştırdım. cevre.cop.gov.tr adresinden giriş...
  3. Çevre Görevlisi olarak kayıt olma

Arkadaşlar yeni başladığım fabrikada çevre görevlisi oalrak sisteme kayıt yapmam gerekiyor. Fabrika daha önce danışmanlık firması ile çalışıyordu bugün itibari ile ayrıldı. Tesisi kendi sayfamdan kaydetmem için nasıl bir yol izlemem gerek bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Sanırsam belli bir süre içinde de kayıt olmam gerekiyormuş.
  4. Çevre görevlisi olarak ilk işim

Selam arkadaşlar Benden önce bir Çevre Görevlisi ile çalışıyolarmış henüz kendisiyle tanışmadım, herhangi bir evrak falanda bulamadım. Emisyon, tehlikeli atık, atuksu falan, emisyon ölçümleri yapılmıştır diye tahmin ediyorum. Başka neler yapmam gerekiyor.
  5. Iki tesise tek çevre görevlisi

Arkadaşlar herkese merhaba İki adet tesisimiz var birisinin faliyeti üretim sadece izin için başvuracağız öteki firma ise farklı adreste ambalaj geri dönüşümü ve tat lisansı almak istiyoruz. Ana firmadaki çevre görevlisi her iki tesisede bakabilir izin lisans işlemlerini sistemden halledebilir mi? yoksa ayrı adresteki tesis için ikinci bir çevre görevlisine ihtiyaç var mıdır? Lütfen acil...