Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tez konusu

Konu, 'Ekoloji ve Doğa' kısmında Selin K. tarafından paylaşıldı.

1. Selin K.

Selin K. CMNet Üyesi

güzel bir tez konusu arıyorum yardımcı olabilecek varmı :)

2. Abdulkerim Doğam

Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

organik maddelerin kompostlaştırılması sırasında açığa çıkan kokunun biyofiltreler ile giderilmesi ;)

Selin K. ve Olgaç Sürmelihindi bunu beğendi.
  3. kesinlikle sanayiye uyarlanabilecek bir konuda çalışmanızı öneririm, proje fuarımızda su ile ilgili çalışan arkadaşların tezleri çok rağbet görmüştü..Çalışmak istediğiniz sektöre görede seçim yapabilirsiiniz

4. Dejavu

Dejavu CMNet Üyesi

toprak hava su ateş tahta gürültü hangisi ilgilinizi çekiyor?

Selin K. bunu beğendi.
  5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Bence ilerde çalışmak istediğiniz alanla ilgili olsun konunuz. Hem ilerde yabancılık çekmezsiniz...

6. Selin K.

Selin K. CMNet Üyesi

ya aslında hocamız bir konu verdi ama beğenmedim.konu:antibiyotiklerin akut toksisitesi..yani Atıksuların çevreye olan etkilerini incelerken kullanılan bir yöntem olan sentetik atıksu kullanıyoruz deneyimizde.Daphnia magna ve lepidium canlıları üzerinde yapılacak araştırma.bana çözülmesi gereken okadar sorun varken bunu çalışmak gereksiz geldi. laboratuar da çalışabilecek bir konu olmalı ama.
    bunu lab. ortamında çalışabilirmiyiz peki konu farklı ve hoşuma gitti aslında tşkler :)

bunu yapmak gibi bir şansımız yok bana kalsa katı atık üzerine çalışırdım ama maalesef bizim bölüm içme suyu ve atıksu ağırlıklı :(

7. Abdulkerim Doğam

Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

tabiki lab. ortamında çalışabilirsiniz. bu benim tübitak tarafından kabul edilen projemdi gayet güzel bir konu. hem kompostu öğreniyorsun hemde biyofiltreleri ikisini bir arada yapıyorsun :)

Selin K. bunu beğendi.
  8. Dejavu

Dejavu CMNet Üyesi

Toksikoloji aslında güzel bir alan diğerleri kadar fazla çalışılmıyor da. Ben olsam onu tercih ederdim.

9. Selin K.

Selin K. CMNet Üyesi

peki lab.ortamında yapmam gereken deneyler ne olacak bana yardımcı olursanız sevinirim konu cidden hoşuma gitti çünkü atıksu ve katı atık konusu bir arada,tebrik ediyorum sizi buarada :)

Tez konusu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Seminer konusu

yüksek lisansında seminer dersi almış olanlar varsa dökümanlarını paylaşabilirler mi? :confused:
  2. Büyükbaş hayvancılıkta emisyon konusu

selam herkese; büyükbaş hyvnclk tesisinde emisyon konulu da çevre izni almam gerekiyor alan kaynak belirterek . ancak ben yönetmeliği(sanayi kaynaklı) yorumlayamadım nelere dikkat edilmesi gerekiyor, ne yapılmalı?? konu hakkında tecrübesi olan var mı???
  3. Çevre Danışmanlık Faaliyet konusu

Çevre Danışmanlık için alınacak ticaret sicil Gazetesinde faaliyet konusu olarak hangi bilgileri yazmamız gerekli, bunu bizmi bildiriyoruz yoksa muhasebe mi konusunu bildiriyor. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız çok memnun olurum :D
  4. Acil katı atıklarla ilgili tez konusu..

Mrb arkadaşlar, çok acil katı atıklarla ilgili ilginç bi ödev konusu arıyorum.. yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı??
  5. Yüksek lisans tez konusu bulmam lazim acil..

ben çevre mühendisliğinde yüksek lisans yapıyorum...acele tez konusu bulmam lazım...kimyasal arıtım istiyorum aslında ama daha güzel fikrim var diyen varsa fikrini almak istiyorum...yardımlarınızı bekliyorum meslektaşlarım...şimdiden teşekkürler...