• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tıbbi Acil Eylem Talimatı

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
1. AMAÇ: Tıbbi tehlikeler hakkında bilgi edinmek ve meydana gelebilecek kazalarda neler yapılabileceğini ve nelere dikkat edileceğini öğrenmek

2.KAPSAM Tüm Hastane Çalışanları İle Hastanede Bulunan Hastalar ve Hasta Yakınları

3. SORUMLULAR:
 Tüm Hastane çalışanları

4. UYGULAMA

TIBBİ ACİL EYLEM PLANI:
Eğer işyerinde hayatı tehdit eden Tıbbi Acil Durum ortaya çıkarsa, hemen 1111veya 2222'yi ara acil yardım iste.
"Tıbbi Acil Durum" nedir?
Kişide bilinç kaybı, solunum güçlüğü, göğüste ağrı/baskı şikayeti, aşırı kanama, olası kemik kırılması, karında ısrarlı ağrı/baskı, kusma, nöbet geçirme, başağnsı şikayeti veya konuşma bozukluğu görülürse hayatı tehdit eden acil bir durum var demektir!
Ne yapmalısınız?
 Hemen acil servisi aranmalıdır! Tel: 1111---2222
 Ayrıca hemen ilgili birimin sorumlusuna haber verilmelidir.
 Eğitim almayan personel kişiyi asla yerinden kaldırmamalıdır.
 Eğitim alan personel gerektiğinde ilk yardım ve kalp-akciğer desteği yapmalıdır, (Mavi kod) desteği
 Yardım gelene kadar kişiyi rahatlatmalıdır.
İş-İlişkili Yaralanmalarda;
En kısa sürede tedavi edilmelidir. Acil tedavi gerektiğinde, BURSA DEVLET HASTANESİ İŞ KAZASI FORMU VE HASTA SEVK KAĞIDI DOLDURMALIDIR.
Eğer mümkünse, biri, Kliniğe yaralanmış bir personelin gelmekte olduğunu haber vermelidir.
DİKKAT !HER TÜRLÜ ACİL VAKADA KAZAZEDE ( HASTA ,REFAKATÇI VEYA ÇALIŞAN PERSONEL ) HASTANEMİZİN ACİL SERVİNİNE EN KISA SÜREDE NAKİL YAPILMALIDIR.
Laboratuar Kazaları ve İlk Yardım
 Laboratuvarda uygulanacak ilkyardım, küçük yaralanmaları ve tıbbi müdahale öncesi acil müdahaleyi kapsamalıdır..,
 İlkyardım dolaplarında malzemeler düzenli olarak ilkyardım malzemeleri laboratuvar sorumlusu tarafından kontrol edilmeli ve eksikler tamamlanmalıdır.
 Kazalarda mutlaka (kaza beyan formu) doldurulmalı ve laboratuvar sorumlusuna teslim edilmelidir.
Temel ilkyardım kuralları üçe ayrılır. Bunlara uyulmalıdır....

Devamı;

Ekli dosyalar

• TIBBİ ACİL EYLEM TALİMATI.doc
    244 KB · Görüntüleme: 80