Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tıbbi atık sterilizasyon tesisi projesi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında aldemir072 tarafından paylaşıldı.

1. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

kurulum için gerekenler?
    ön bilgi?
    mevzuat?
    ortalama maliyet?
    gerekli alan?
    konularında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim...

2. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

bu konu hakkında elinde döküman olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

3. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliğine bakarsanız çok genel anlamda yasal çerçeve çizilmiştir. Bunu yanında diğer bilgiler için internette biraz araştırma yapmanız daha yararlı olacaktır. Bu bilgileri içeren dokümanları paylaşan kimseyi bulamayabilirsiniz.

4. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

teşekkür ederim yönetmelikte genel olarak bir şey yok zaten...artık internetten araştırma yapıcam artık.

Tıbbi atık sterilizasyon tesisi projesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tıbbi atık yakma tesisi

merhaba arkadaşlar size bir sorum olacaktı, tıbbi atık yakma tesisi kurulmak isteniyor ve bu tesisin kurulması için gerekli bilgi ve dökümanlar nelerdir, tıbbi atıklar kontrolü yönetmeliğinde bununla ilgili bir bilgi bulamadım, şimdiden çok teşekkür ediyorum.
  2. Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi- Kütle-Denge Tablosu

Merhaba Arkadaşlar, Tıbbi Atık Sterilizasyon tesisi için kütle-denge tablosu hazırlamaya çalışıyorum. Ancak aklıma takılanlar var bu tabloda sadece atığın kodu, nereden alındığı, miktarı ile bertaraf yöntemi ve miktarının aylara göre belirtilmesi yeterli olur mu acaba? Örnek Kütle-denge tabloları ve taslaklar geri kazanım tesislerine göre tasarlanmış olduğundan emin olamadım.
  3. Büyükşehirlere ''tıbbi atık yakma tesisi'' zorunluluğu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, günlük 10 tonun üzerinde tıbbi atık oluşturan illere tıbbi atık yakma tesisi kurma zorunluluğu getirecek. Büyükşehirlerden Adana, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Konya, Kocaeli, Kayseri, Mersin, Samsun, Sakarya ve Trabzon'da sterilizasyon, Kocaeli'nde de bir yakma tesisi bulunuyor. 2014'te yürürlüğe girecek Bakanlık, yakılarak ya da sterilizasyon tesislerinde işleme...
  4. Büyükşehirlere tıbbi atık yakma tesisi zorunluluğu

[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#141414]Büyükşehirlere Tıbbi Atık Yakma Tesisi Zorunluluğu [FONT=Trebuchet MS][COLOR=#141414][SIZE=15px]Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2014 yılı itibarıyla günlük 10 tonun üzerinde tıbbi atık oluşturan illere yakma tesisi kurma zorunluluğu getirecek. [FONT=Verdana]Geçen yıl, ülke genelinde 83 bin ton tıbbi atık toplanırken, bu yıl bu rakamın 100 bin tona...
  5. Tıbbi atık yakma tesisi tasarımı yardım

merhaba tıbbi atık yakma tesisi tasarımı konulu bitirme ödevi yapıoruz sunumunu hazırlıcaz sunumla ilgili yardım ederseniz seviniriz şimdiden teşekkürler..