• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tıbbi atık taşıma

azize demir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
düzenli depolama
tıbbi atık taşıyacak personelin tıbbi atık konusunda bir eğitim aldığına dair sertifikası olması gerekiyormu

Merhabalar il çevre bu konu ile ilgili eğitim veriyor ve sınava tabi tutup sertifika veriyor . Ve tıbbi atık toplayan ve bertaraf eden personelin bu eğitimi almasına dikkat ediyor birleşik denetimlerde de özellikle sertifikayı soruyor .

@azize demir

Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği

Eğitim
Madde 52- Tıbbi atıkların ünite içinde toplanması, taşınması, geçici atık deposuna taşınması ile geçici atık deposu veya konteynerlerin işletilmesinden sorumlu ünite personeli ile bu atıkların geçici atık depolarından alınarak bertaraf sahasına taşınmasından sorumlu belediye personeli, bu işlerin hizmet alımı yoluyla yapılması durumunda ise özel temizlik ve taşıma firmalarının ve personellerinin, tıbbi atıkların toplanması, taşınması, geçici depolanması ve bertaraf sahasına taşınması aşamalarında uyulacak kurallar ve dikkat edilmesi gereken hususlar, bu atıkların yarattığı sağlık riskleri ve neden olabilecekleri yaralanma ve hastalıklar ile bir kaza veya yaralanma anında alınacak tedbirleri içeren bir eğitim programına periyodik olarak tabi tutulması ve bu eğitimin alındığının belgelenmesi zorunludur. Toplama ve taşıma işlemlerinin hizmet alımı yoluyla yapılması durumlarında, çalışacak personelin bu eğitimi alması ve bunun belgelenmesi gerektiği ilgili ihale şartnamelerinde belirtilir.

@Nergiz Öztürk Kocaeli veya Yalova'da olsaydı direk firma adı vererek yardımcı olabilirdim. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile görüşmenizi tavsiye ederim. Onlar anlaşmalı oldukları firmaya sizi yönlendireceklerdir.