Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tıbbi atık yakma tesisi tasarımı yardım

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Hakan Yeşildağ tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Yeşildağ

Hakan Yeşildağ CMNet Üyesi

merhaba tıbbi atık yakma tesisi tasarımı konulu bitirme ödevi yapıoruz sunumunu hazırlıcaz sunumla ilgili yardım ederseniz seviniriz şimdiden teşekkürler..

2. yakma derken ? nasıl bir sistemle yakmayı öngörüyorsunuz ?

3. il olarak nerdesiniz? Eğer Kocaeli'ye yakınsanız İzaydaş'ı ziyaret edin.
    Tıbbi atıklar sterilize edilerek düzenli depolanıyor.

4. sterilize edildiğini biliyorum, ancak otoklav yöntemiyle yapılıyor genelde, piroliz ve yüksek dereceli fıırınlardada sterilize ediyor, onuda biliyorum siz piroliz mi yapıcaksınız yoksa yüksek derecede bir fırında mı diye sormuştm..

5. Hakan Yeşildağ

Hakan Yeşildağ CMNet Üyesi

çok teşekkür ederim bitirmemizi verdik yakma teknolojisi olarak 1300 derece sıcaklığa çıkan döner fırın kullandık zaten yaptığımız projede zonguldak karabük ve bartın illerini kapsayan hastane atıklarının bertarafı için izaydaş gibi tıbbi atık yakma tesisi tasarımı yaptık

Tıbbi atık yakma tesisi tasarımı yardım konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tıbbi atık yakma tesisi

merhaba arkadaşlar size bir sorum olacaktı, tıbbi atık yakma tesisi kurulmak isteniyor ve bu tesisin kurulması için gerekli bilgi ve dökümanlar nelerdir, tıbbi atıklar kontrolü yönetmeliğinde bununla ilgili bir bilgi bulamadım, şimdiden çok teşekkür ediyorum.
  2. atık yağ yakma tesisi

Burdur da bulunan Çİmento fabrİkasinda atik yaĞ yakmak İstİyoruz. Bunun İÇİn neler yapmam gereklİ. Tesİste dÖner firini isitmak İÇİn fuel-oİl kullaniliyor sİstem deĞİŞİklİĞİne gİtmeden atik yaĞi kullanabİlİr mİyİz? Bu sorularima cevap verİrsenİz sevİnİrİm :)
  3. Büyükşehirlere ''tıbbi atık yakma tesisi'' zorunluluğu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, günlük 10 tonun üzerinde tıbbi atık oluşturan illere tıbbi atık yakma tesisi kurma zorunluluğu getirecek. Büyükşehirlerden Adana, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Konya, Kocaeli, Kayseri, Mersin, Samsun, Sakarya ve Trabzon'da sterilizasyon, Kocaeli'nde de bir yakma tesisi bulunuyor. 2014'te yürürlüğe girecek Bakanlık, yakılarak ya da sterilizasyon tesislerinde işleme...
  4. Büyükşehirlere tıbbi atık yakma tesisi zorunluluğu

[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#141414]Büyükşehirlere Tıbbi Atık Yakma Tesisi Zorunluluğu [FONT=Trebuchet MS][COLOR=#141414][SIZE=15px]Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2014 yılı itibarıyla günlük 10 tonun üzerinde tıbbi atık oluşturan illere yakma tesisi kurma zorunluluğu getirecek. [FONT=Verdana]Geçen yıl, ülke genelinde 83 bin ton tıbbi atık toplanırken, bu yıl bu rakamın 100 bin tona...
  5. Tehlikeli atık yakma tesisi boyutlandırılması

[FONT=Trebuchet MS]Merhaba ben çevre mühendisi adayıyım ve projemde bazı sorunlar yaşıyorum. Rica etsem bana tehlikeli atık yakama tesisi boyutlandırılması konusunda yardım eder misiniz??