Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tıbbi Atık Yönetimi - Belediye

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında berkim tarafından paylaşıldı.

1. berkim

berkim Misafir

arkadaşlar hepinize merhaba ben yeni üye oldum ve yeni belediyede göreve başladım sizlere ilk etapta birşey sormak istiyorum tıbbı atık yönetim planı yok belediyenin tıbbı atıklar lisanslı bir firma tarafından alınıyor şimdi bakanlıkta bu yıl sonu atık rapor hakkında tablo doldurulması gerekiyor acaba bu tıbbı atık yönetim planı nasıl hazırlanır nette araştırdım bu tıbbı atık sorumlusu iletişimi sağlık kuruluşlarının adı bunlar yazılıp il müdürlüğüne mi onaylatılacak bu konuda yardım isteyecektim belediyede .alışan arkadaşlardan bu yönetim planının örnek teşkil etmesi açısından göndermeniz mümkün mü teşekkürler şimdidden iyi akşamlar

2. Rıdvan Gödel

Rıdvan Gödel CMNet Üyesi

Arkadaşım hayrlı olsun. Tıbbi atıklarla alakalı olarak çalıştığínız firmanın atık yönetim planı vardır o plana dahil olabilirsiniz eğer yoksa entegre katı atık yönetimi hazırlama klavuzunun son bölümünde örnek tıbbi atık yönetim planı var. Oradan faydalanabilirsin.

3. gülnuraydın

gülnuraydın CMNet Üyesi

bunu atıkları toplayan fırma ıle ortak olarak yapabılırsınız . ayrıca tıbbı atıkların kontrol yonetmelıgı beledıye tıbbi atık yonetım planı formatına bakabılırsınız.eger bulamazsanız ozelden maıl adresınızı gonderın sıze maıl olarak atarım. ornek olması ıcınde elımde hazırlamıs oldugum tıbbı atık yonetım planı var onuda gonderebılırım. iyi aksamlar

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Tıbbi atıklarla ilgili bir sorun var, belediyede çalışan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Tıbbi Atık Yönetimi - Belediye konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık yönetimi dairesi başkanlığı lisanslı atık madeni yağ geri kazanım firmaları

foruma baktım ama daha önceden yüklenmiş mi bulamadım varsa silebilirsiniz zaten :)
  2. belediye entegre katı atık yönetim planı

arkadaşlar yakın zamanda entegre katı atık yönetim planı hazırlayan varsa paylaşabilirmi nerden başlıcağımı bilemiyorum
  3. Otellerde tıbbi atık yönetimi

Bildiğiniz üzere otellerde tıbbi atık oluşan birim doktor ofisleridir. Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliğinde tıbbi atıkların ünitelerde 48 saatten fazla depolanamayacağını ifade edilmekte. Fakat birçok yerde tıbbi atıklar için tanınan süre aşılmakta. Ayrıca atık gönderimi sırasında herhangibir evrak atık üreticisine bırakılmamakta. Eğer atık üreticisi tutanak isterse doktorlar ile karşılıklı...
  4. Tat belediye ve atık yönetim planı

herkese merhaba tat firmasıl olarak birkaç sorum olacak 1-) Tat firmaları belediye ile anlaşmak zorundamı 2-) Tat firmaları yetkilendirilmiş kuruluş (çevko, tükçev) ile anlaşma yapmak zorundamı 3-) Ambalaj atıkları yönetim planı bu şartların olumsuzluğu durumunda hazırlanmalı mı ayrıca bu plan sözleşme yapıldıktan öncemi sonramı hazırlanır hazırlandıktan sonra nerelere gönderilir
  5. Belediye atık ambalaj girişi

Arkadaşlar belediye atık ambalaj sayfasına girebilen var mı? (http://online.cevre.gov.tr/ bu sayfadan)