Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tıbbi atık

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında S-Gokgol tarafından paylaşıldı.

 1. S-Gokgol

  S-Gokgol CMNet Üyesi

  Merhabalar,

  Tıbbi atıklar kapsamında bulunan içerisinde sıvı ilaç barındıran özellikle tentürdiyot / alkol türevi ilaçların bulunduğu plastik / cam şişelerin nasıl uzaklaştırılması gerektiği konusunda bilgi verebilir misiniz ?

  İyi günler..
   
 2. Hamit Pehlivan

  Hamit Pehlivan CMNet Üyesi

  Yönetmeliğin 13. Maddesinde

  "Sıvı tıbbi atıklar da uygun emici maddeler ile yoğunlaştırılarak yukarıda belirtilen torbalara konulur." şeklinde bir ibare bulunmaktadır.
   
 3. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Bahsettiğiniz atıklar farmasötik atık olarak da değerlendirilebilir. Bunlar tehlikeli atık kapsamnda, tıbbi atılardan ayrı olarak biriktirilip bertaraf kuruluşlarına gönderilir.
   
  Uğur B. bunu beğendi.
 4. Nazmiye Erdem

  Nazmiye Erdem CMNet Üyesi

  Eğer bahsettiğiniz şişelere kan, idrar gibi maddelerden bulaşmışsa o şişeler tıbbi atıktır, diğer tıbbi atıklar gibi lisanslı firmalarla bertarafa gönderilir; değilse şişeler tehlikeli atıktır, kontamine ambalajları almaya lisanslı bir firma tarafından bertarafa gönderilir.
   
  Akif Güvercin ve Göksel Kurtuluş bunu beğendi.
Tıbbi atık konusuna benzer içeriklerimiz
 1. tıbbi atık

  arkadaşlar hastanelerde çevre görevlisi istihdamı nasıl?alımlar oluyomu ve çalışan arkadaşlar var mı? acaba paylaşabilirlermi...
 2. tıbbi atık

  arkadaşlar merhaba; hastanelerden çıkan antibiyotik,serum veya diğer ilaç türü malzemlerin şişeleri veya ambalajları tıbbi atıklar dahilinde mi yoksa tehlikeli atık sınıfında mı değerledirilir?
 3. Tibbi atik

  arkadaşlar merhaba hastanelerden çıkan flakonlar tehlikeli atık olarakmı değerlendirilmelidir?
 4. Tıbbi atık

  Arkadaşlar merhaba, Atıkların beyanında tıbbi atıkların da beyanı yapılıyor mu? bir gıda fabrikasında laboratuvarda oluşan atıklarımız tıbbi atık olarak sterilizasyon şirketine verilmektedir ve bunlarla ilgili UATF doldurulmamaktadır.
 5. Tıbbi atık

  merhaba arkadaşlar çalışmakta olduğum kuruma tıbbi atık aracı almayı düşünüyoruz.. bilgisi olan arkadaşlar var mı?