Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tıbbi atıklar Atık Yönetim Planında değerlendiriliyor mu !?

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Cedci tarafından paylaşıldı.

1. Cedci

Cedci Misafir

xxxx firmasının atık yönetim planını oluştururken yazdığımız atık kodlarında ve UATF 'da Tıbbi atıkları da yazıyormuyuz ? Yani tıbbi atıklar Atık Yönetim Planı İçersinde değerlendiriliyor mu ? Yoksa ambalaj atıkları gibi oda ayrı bir durum mu ?

2. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Eğer sağlık kuruluşu değilseniz onun için ayrıbir yönetim planı oluşturmanıza gerek yok. Tehlikeli atık yönetim planınıza katabilirsiniz.

3. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

her üretilen atık türü için yer verilmeli diye düşünüyorum çünkü üretici olarak her atığınızdan sorumlu tutuluyorsunuz.

4. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Zaten kuruluşlar tehlikeli ve tehlikesiz atıklar için iki farklı yönetim planı oluşturmak zorunda. Tabi bunlar dolayısıyla tüm atıkları kapsayacaktır ( yemekhaneden çıkan yemek atıkları hariç).

Tıbbi atıklar Atık Yönetim Planında değerlendiriliyor mu !? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tıbbi Atıklar

Arkadaşlar elimde tıbbi atıklarla ilgili birkaç doküman vardı. Yararlı olacağını düşünerek sizinle paylaşmak istedim. Dosyalar [COLOR="Red"]ektedir.
  2. Tıbbi Atıklar

Kaynağını bilmemekle birlikte tıbbi atıklar hakkında derlenmiş iyi bir bilgi kaynağı bence. Umarım paylaşmam size yararlı olur. [COLOR="Red"] Dokümana ulaşmak için buraya tıklayınız. Bol paylaşımlar dileğiyle...
  3. Tıbbi Atık Yönetim Planı

Konuyu burdan açabıldım kusura bakmayın. Ekte kendı hazırlamıs oldugum tıbbı atık planı vardır. İstediğiniz değişiklikleri yapabılırsınız. Aynı zamanda bakanlıgın guvenlı tıbbı atık yonetımı adlı kıtabının arkasında beledıyelerın hazırlaması gereken tıbbı atık yonetım plan formatıda vardır .İsteyen buna gore kendı de planını hazırlayabılır. burdan yayınlamanın daha dogru olacagını dusundum...
  4. Tibbi atiklarin kontrolü yönetmeliği ünite içi atik yönetim plani....

Arkadaşlar hastaneler için hem endüstriyel atık yönetim planı hem de ünite içi atık yönetim planı mı hazırlamamız gerekiyor yoksa sadece ünite içi atık yönetim planı yeterli mi ? Ve elinde örnek ünite içi atık yönetim planı olan var mı acaba?