Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ticaret Sicil Gazetesi Hakkında

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında adrnln83 tarafından paylaşıldı.

 1. adrnln83

  adrnln83 Misafir

  Herkese selamlar,

  Belediyelerin çevre iznine tabi tesislerinin başvurularını yaparken ticaret sicil gazetesi olmadığından dolayı muafiyet belgesini nereden alacağız. Ayrıca kamu kuruluşu olmasaydı aynı firmanın farklı tesisleri için ticaret sicil gazetesinde şube açılışı yapıldığından, sisteme kaydı yapılırken firmanın her tesisi sistemde çıkmakta olup kayıt yapılabilmektedir. Belediyelerin ticaret sicil olmadığından farklı tesisleri sistemden nasıl göreceğiz. Bunun yolu nedir. Son olarak belediye taş ocağının olduğu yere konkasörde kurarak iki faaliyeti bir arada götürmek istemektedir. Taş ocağı ve konkasör için tek çevre izni mi yoksa her biri için ayrı çevre iznine mi başvurmak durumundadır.

  Teşekkürler
   
 2. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Tesisleri sistemde görme durumu tesislerin sisteme eklenmesi ile ilgilidir daha çok. online.cevre.gov.tr adresinden bu tesislerin sisteme kaydı var mı yok mu bakıp öğrenip gerekirse dilekçe ile farklı konularda ÇBS sekmesi açılmasını isteyebilirsiniz.
   
 3. adrnln83

  adrnln83 Misafir

Ticaret Sicil Gazetesi Hakkında konusuna benzer içeriklerimiz
 1. hangi ticaret sicil gazetesi

  Arkadaşlar, danışmanlığını yaptığımız bir tesis için hangi gazeteyi yükleyeceğime karar veremedim. Tesis 1992de başka bir firma tarafından kurulmuş, ancak bizim firma tarafından 2010 yılında devralınmış. DEvralındığı tarihli gazeteyi girersem; çed, gürültü, yapı kullanma izin belgesi gerekecek. Bu durumda olan varmı?
 2. Çevre mühendisleri-sabah gazetesi

  Çevre mühendisleri mağdur... Kendilerine sözleşmeli personel alım sözü verildi Veysel Eroğlu tarafından. Ama bu söz aylardır tutulmuyor. Veysel Eroğlu artık "çevre"yle ilgili değil. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar. 6 bin 500 kişi KPSS'ye girdi, ancak 90 kişi atandı. Bayraktar'ın çevrecilere ihtiyacı yok mu?
 3. Ticaret Sicil Gazetesi

  Danışmanlığını yaptığım bir tesiste şöyle bir sorun ile karşı karşıyayım. Fikri olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim. Şirketin merkezi İstanbul'da ancak tesis başka bir şehirde. Şirketin Ticaret Sicil Gazetesi var fakat bu gazetede tesise ait bir bilgi yer almıyor. GFB başvurusu bu ve bir kaç başka sebeple ret edildi. Şimdi sorun şu ; tesise sorduğumda ellerinde bu gazetenin olmadığını...
 4. SGK Sicil No

  Merhabalar, Atıksu Deşarjı konusunda Çevre İzni almaya çalıştığım tesis(Site) için bildiğiniz gibi ÇBS üstünden kayıt yapmam ve gerekli evrakları sisteme yüklemem gerekiyor. Ancak Tesisin herhangi bir çalışanı yok. Bu durumda SGK sicil numarasıda yok. Bununla beraber SGK sicil no ile başvurulan İşletme Belgesi Muafiyetini de alamıyorum. Böyle bir durumla karşılaşan ve ya fikri olan varsa...
 5. Sanayi sicil numarası

  merhaba arkadaşlar atık aldığım firmanın şimdiye kadar girdiğim sanayi sicil numarasının yanlış olduğunu öğrendim. böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlar var mı? il çevreyi arayıp tüm bildirimlerin iptalini mi istemeliyim. yardımlarınızı bekliyorum.