Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TL Simgesi'nin bilgisayar ve mobil cihazlara kurulumu

Konu, 'ARŞİV' kısmında Caner İldeş tarafından paylaşıldı.

 1. Caner İldeş

  Caner İldeş CMNet Üyesi

  Kurulum yapmak için öncelikle, tcmb.gov.tr internet sitesinden indirmiş olduğunuz http://www.tcmb.gov.tr/yeni/iletisimgm/TLSimge/TLSimgesiKurulumu/TLSimge_exe.php TLSimge.exe dosyasını iki kere tıklayın. Program çalıştığında, işletim sisteminiz sizden kurulum için yönetici yetkileri isteyecektir. Yönetici yetkilerini verdiğinizde, program kurulum ile ilgili olarak onayınızı alacaktır. Bu onayı verdiğiniz zaman, kurulumunuz gerçekleştirilecektir. Kurulumunuz tamamlandığında tarayıcınız açılacak, sistem bilgilendirme alanında TL simgesi görünecektir.

  Kurulum bilgisayarınıza AbakuTLSymSans yazı tipini yüklerken, Başlat menünüzdeki Programlar alanına TL simgesini AltGr+T ve Ctrl+Alt+T kısayolları ile yazabilmenizi sağlayan TLSimgeKisayol.exe programına bir bağlantı ekleyecektir. Bu bağlantı ile TLSimgeKisayol.exe programınızı istediğiniz zaman çalıştırabilir, programı Sistem bilgilendirme alanından TL ikonunu sağ tıklayıp Çıkış seçeneğini seçerek kapatabilirsiniz.

  Kaynak: kaliteguncel.com/guncel-haberler/tl-simgesi-kurulumu-h378.html

  TL Simgesi
  Bankamız tarafından Türk lirasına kazandırılan itibarın perçinlenmesi ve dünyada bilinirliğinin artırılması amaçlarına yönelik olarak Türk lirasını anlaşılabilir, özgün, estetik, elle yazımı kolay ve akılda kalıcı şekilde temsil edebilecek bir simge belirlemek üzere düzenlenen "TL Simge Yarışması" sonuçlanmıştır.

  TL Simgesi (Jpeg Formatında)
  TL Simgesi (Teknik Özellikleri ile birlikte)
  TL Simgesini içeren yazı tipini bilgisayarınıza kurmak için tıklayınız
   
  Can Avşar bunu beğendi.
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  A/B oranı 1.618 :)
  meşhur altın oran geyiğini uygulamışlar akılları sıra..
  tasarım yapıp fi sayısını hiç kullanmayanı dövüyorlar galiba :koptum:

  Eki Görüntüle 11520

  yetiş ya leonardo