Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TL Simgesi'nin bilgisayar ve mobil cihazlara kurulumu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Caner İldeş tarafından paylaşıldı.

 1. Caner İldeş

  Caner İldeş CMNet Üyesi

  Kurulum yapmak için öncelikle, tcmb.gov.tr internet sitesinden indirmiş olduğunuz http://www.tcmb.gov.tr/yeni/iletisimgm/TLSimge/TLSimgesiKurulumu/TLSimge_exe.php TLSimge.exe dosyasını iki kere tıklayın. Program çalıştığında, işletim sisteminiz sizden kurulum için yönetici yetkileri isteyecektir. Yönetici yetkilerini verdiğinizde, program kurulum ile ilgili olarak onayınızı alacaktır. Bu onayı verdiğiniz zaman, kurulumunuz gerçekleştirilecektir. Kurulumunuz tamamlandığında tarayıcınız açılacak, sistem bilgilendirme alanında TL simgesi görünecektir.

  Kurulum bilgisayarınıza AbakuTLSymSans yazı tipini yüklerken, Başlat menünüzdeki Programlar alanına TL simgesini AltGr+T ve Ctrl+Alt+T kısayolları ile yazabilmenizi sağlayan TLSimgeKisayol.exe programına bir bağlantı ekleyecektir. Bu bağlantı ile TLSimgeKisayol.exe programınızı istediğiniz zaman çalıştırabilir, programı Sistem bilgilendirme alanından TL ikonunu sağ tıklayıp Çıkış seçeneğini seçerek kapatabilirsiniz.

  Kaynak: kaliteguncel.com/guncel-haberler/tl-simgesi-kurulumu-h378.html

  TL Simgesi
  Bankamız tarafından Türk lirasına kazandırılan itibarın perçinlenmesi ve dünyada bilinirliğinin artırılması amaçlarına yönelik olarak Türk lirasını anlaşılabilir, özgün, estetik, elle yazımı kolay ve akılda kalıcı şekilde temsil edebilecek bir simge belirlemek üzere düzenlenen "TL Simge Yarışması" sonuçlanmıştır.

  TL Simgesi (Jpeg Formatında)
  TL Simgesi (Teknik Özellikleri ile birlikte)
  TL Simgesini içeren yazı tipini bilgisayarınıza kurmak için tıklayınız
   
  Can Avşar bunu beğendi.
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  A/B oranı 1.618 :)
  meşhur altın oran geyiğini uygulamışlar akılları sıra..
  tasarım yapıp fi sayısını hiç kullanmayanı dövüyorlar galiba :koptum:

  Eki Görüntüle 11520

  yetiş ya leonardo
   
TL Simgesi'nin bilgisayar ve mobil cihazlara kurulumu konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Bilgisayar Donanımı

  s.a arkadaslar bu başlık altında da bilgisayarın yani kısacası pc dedigimiz elektronik aracın donanımsal bilgilerini dokuman olarak vericez :) buradan bakabilirsiniz :) http://egitek.meb.gov.tr/dersdesmer/DersDestek/dersdestekmerkezi/BilgKitap/pdf/BOLUM1_donanim.pdf download etme sansını actıktan sonra sol menu yardımı ile gercekleştirebilirsiniz. hayırlı forumlar kolay gelsin .
 2. TL'nin simgesi açıklandı

  Merkez Bankası tarafından düzenlenen ''TL Simge Yarışması''nın sonuçları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın katıldığı toplantıda açıklandı. Toplantıda konuşan Başçı, "TL simge yarışması fikri 2011-2015 planında TL'nin tanıtılması amacıyla yer aldı. Yarışma takvimi içinde 8362 adet başvuru yapıldı. Finale 7 tasarım...
 3. İş Sağlığı ve Güvenliği Laboratuvarı Kurulumu hakkında.

  Halihazırda faaliyet gösteren çevre laboratuvarına, iş sağlığı ve güvenliği konusunda yetkin laboratuvar vasfı kazandırmak için gerekli olan teknik cihaz ve dökümanlar hakkında bilgisi olan meslekdaşlardan yardım bekliyorum veya bu konu ile ilgili bir site varsa yönlendirebileceğiniz çok sevinirim teşekkürler.
 4. Autocad 2012 Lisans İşlemleri ve Kurulumu

  Autocad 2012 Lisans İşlemleri ve Kurulumu için edu uzantılı wep sayfası istiyor öbs de bilgilerimde numaram(numara@üni.edu.tr) var.bu wep sayfasını kullanabiliryo muyuz? ve şifreyi nerden alıyoruz bir bilgisi olan var mı ya daa Autocad 2012 nerden temin edebilirim ? iyi gecelr
 5. Türk lirası (tl) simgesi bilgisayarda nasıl yazılır?

  [FONT=verdana][COLOR=#111111]Merkez Bankası Türk Lirası’nın yeni simgesini bilgisayarda yazabilmek için bir program oluşturmuş. Programı bilgisayarınıza indirerek kolaylıkla simgeyi yazabilirsiniz. Bunun için; Programı indir. Windows için TL simge programı [COLOR=#0070c5]TLSimge.exe (1.1 Mb.) Programı çalıştır. “Bu program bilgisayarınıza TL simgesini içeren örnek bir yazı tipi...