Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toner Atıkları Hk.

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Nurhayat Karadağ tarafından paylaşıldı.

1. Nurhayat Karadağ

Nurhayat Karadağ CMNet Üyesi

Arkadaşlar, 08 03 17 kodlu Tehlikeli maddeler içeren atık baskı tonerleri isimli atıklarımız mevcut. Piyasa araştırması yaptığımda geri dönüşüm yapan fakat lisansı olmayan bikaç firmaya ulaştım. Öte yandan mevzuat gereği lisasnlı firmalarda geri dönüşüm/Bertaraf yaptırmamız söz konusu. Lisanslı bir geri dönüşüm firması bulamadım ama bertaraf firmaları mevcut. Hali hazırda tekrar kullanabilen yerler varken sırf mevzuat gereği lisasnlı firmada bertaraf ettirmem ne kadar mantıklı? Ya da lisanslı bir geri dönüşüm firması bilen varsa bana dönebilir mi?

2. erman

erman CMNet Üyesi

Bu konuda lisanslı geri dönüşüm firmaları çok sayıda mevcuttur. Aşağıdaki linkten atık kodunuzu girerek atığınızla ilgili tüm lisanslı geri dönüşüm ve bertaraf tesislerinin adres ve telefonlarına ulaşabilirsiniz.

http://atiklisans.cevreorman.gov.tr/LisansliFirmalar.aspx

3. Mustafa Açıl

Mustafa Açıl CMNet Üyesi

Tehlikeli atıklarımızı gönderdiğim anel doğa isimli firma atık kartuş ve tonerleri bedelsiz olarak almakta. Firma canon hp gibi firmalarla anlaşma yaparak toner ve kartuşları bedelsiz almakta. onlarla irtibata geçebilirsiniz.

4. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Tonerlerinizin tehlikeli olduğundan eminseniz yada değil seniz yapmanız gereken depozitolu çalışmak, tonerleri üretici firmaya yenilerini alınca iade etmeniz olacaktır.
    Sevgi ve Saygılarımla.

5. Fecriati

Fecriati CMNet Üyesi

Arkadaşlar hp'ye direk gönderen var mı?

6. Tuğçe Kökbaş

Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

"Ambalaj Atıkları Depolama Taşıma ve Geri Dönüşüm Temizlik Hizmetleri Ticareti- Selami Engin" var istersen.

7. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Bizde Xerox un çalışanı var onlar kendileri alıyor ve gönderiyor. Bize gönderdikleri yer ile yaptıkları sözleşmenin kopyasını veriyorlar.

8. Tuğba Çivioğlu

Tuğba Çivioğlu CMNet Üyesi

şimdi nereye göndere bilirim ?

Toner Atıkları Hk. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bilgisayar atıkları, atık toner ve kartuş tehlikeli atık kodları yardım

Arkadaşlar merhaba, Tehlikeli atık kontrol yön. inceledim bilgisayar atıkları ve atık toner , kartuşların atık kodlarını belirleyemedim Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı?
  2. Yay Atıkları

arkadaşlar, yataklarda kullanılan yay atıklarının atık kodu ne olarak geçiyor? Bu konu da tehlikeli atık lisansı olan bir firma var mı? Ben piyasada bulamadım da.
  3. Cam atıkları hkk.

Arkadaşlar mrb, Elimde MERCK firmasına ait kırılmış camlar var. Bu atıkları nereye gönderebilirim? Teşekkürler.
  4. Toner atıkları

İyi günler; Forum sitenizi yeni üye oldum ve alanım bilgisayar. Çalıştığım iş yerinde yaklaşık olarak iki yıldan uzun bir süredir biriktirmekte olduğumuz atık tonerlerimizi ne yapabileceğimiz konusunda sizden fikir ve bilgi almak istiyorum. Bu tür atıkların çevreye zararlı olabileceğini bildiğim için belediyenin çöp toplama sistemine dahil etmedim. Normalde kağıt atıklarımızı geri dönüşüm...
  5. Cd atıkları

Merhabalar Arkadaşlar; CD atıkları hangi kategoride değerlendirilmektedir? Hastanede biriken CD atıkları ile ilgili olarak ne yapmamı tavsiye edersiniz? Daha önce CD atıkları problemiyle karşılaşanlarınız bana yardımcı olursa çok sevinirim.