Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toner Atıkları Hk.

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Nurhayat Karadağ tarafından paylaşıldı.

 1. Nurhayat Karadağ

  Nurhayat Karadağ CMNet Üyesi

  Arkadaşlar, 08 03 17 kodlu Tehlikeli maddeler içeren atık baskı tonerleri isimli atıklarımız mevcut. Piyasa araştırması yaptığımda geri dönüşüm yapan fakat lisansı olmayan bikaç firmaya ulaştım. Öte yandan mevzuat gereği lisasnlı firmalarda geri dönüşüm/Bertaraf yaptırmamız söz konusu. Lisanslı bir geri dönüşüm firması bulamadım ama bertaraf firmaları mevcut. Hali hazırda tekrar kullanabilen yerler varken sırf mevzuat gereği lisasnlı firmada bertaraf ettirmem ne kadar mantıklı? Ya da lisanslı bir geri dönüşüm firması bilen varsa bana dönebilir mi?
   
 2. erman

  erman CMNet Üyesi

  Bu konuda lisanslı geri dönüşüm firmaları çok sayıda mevcuttur. Aşağıdaki linkten atık kodunuzu girerek atığınızla ilgili tüm lisanslı geri dönüşüm ve bertaraf tesislerinin adres ve telefonlarına ulaşabilirsiniz.

  http://atiklisans.cevreorman.gov.tr/LisansliFirmalar.aspx
   
 3. Mustafa Açıl

  Mustafa Açıl CMNet Üyesi

  Tehlikeli atıklarımızı gönderdiğim anel doğa isimli firma atık kartuş ve tonerleri bedelsiz olarak almakta. Firma canon hp gibi firmalarla anlaşma yaparak toner ve kartuşları bedelsiz almakta. onlarla irtibata geçebilirsiniz.
   
 4. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  Tonerlerinizin tehlikeli olduğundan eminseniz yada değil seniz yapmanız gereken depozitolu çalışmak, tonerleri üretici firmaya yenilerini alınca iade etmeniz olacaktır.
  Sevgi ve Saygılarımla.
   
 5. Fecriati

  Fecriati CMNet Üyesi

  Arkadaşlar hp'ye direk gönderen var mı?
   
 6. Tuğçe Kökbaş

  Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

  "Ambalaj Atıkları Depolama Taşıma ve Geri Dönüşüm Temizlik Hizmetleri Ticareti- Selami Engin" var istersen.
   
 7. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Bizde Xerox un çalışanı var onlar kendileri alıyor ve gönderiyor. Bize gönderdikleri yer ile yaptıkları sözleşmenin kopyasını veriyorlar.
   
 8. Tuğba Çivioğlu

  Tuğba Çivioğlu CMNet Üyesi

  şimdi nereye göndere bilirim ?
   
Toner Atıkları Hk. konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Bilgisayar atıkları, atık toner ve kartuş tehlikeli atık kodları yardım

  Arkadaşlar merhaba, Tehlikeli atık kontrol yön. inceledim bilgisayar atıkları ve atık toner , kartuşların atık kodlarını belirleyemedim Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı?
 2. Yay Atıkları

  arkadaşlar, yataklarda kullanılan yay atıklarının atık kodu ne olarak geçiyor? Bu konu da tehlikeli atık lisansı olan bir firma var mı? Ben piyasada bulamadım da.
 3. Cam atıkları hkk.

  Arkadaşlar mrb, Elimde MERCK firmasına ait kırılmış camlar var. Bu atıkları nereye gönderebilirim? Teşekkürler.
 4. Toner atıkları

  İyi günler; Forum sitenizi yeni üye oldum ve alanım bilgisayar. Çalıştığım iş yerinde yaklaşık olarak iki yıldan uzun bir süredir biriktirmekte olduğumuz atık tonerlerimizi ne yapabileceğimiz konusunda sizden fikir ve bilgi almak istiyorum. Bu tür atıkların çevreye zararlı olabileceğini bildiğim için belediyenin çöp toplama sistemine dahil etmedim. Normalde kağıt atıklarımızı geri dönüşüm...
 5. Cd atıkları

  Merhabalar Arkadaşlar; CD atıkları hangi kategoride değerlendirilmektedir? Hastanede biriken CD atıkları ile ilgili olarak ne yapmamı tavsiye edersiniz? Daha önce CD atıkları problemiyle karşılaşanlarınız bana yardımcı olursa çok sevinirim.