Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toplam kuru çamur hesaplaması

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Özcan Akın tarafından paylaşıldı.

1. Özcan Akın

Özcan Akın CMNet Üyesi

Toplam kuru çamur hesaplamasında kullanılan "M=Q[0,44A+AKM+DİĞERLERİ]*10-3" formülündeki 0,44 katsayısının nereden geldiğini bilen varsa bana yardımcı olabilir mi acaba ? *diğerleri: polielektrolit,kireç,aktif karbon vs. **10 üzeri -3

Toplam kuru çamur hesaplaması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kuru Madde Miktarı Tayini

Arkadaşlar biyolojik arıtmada kuru madde miktarını (g/L) ölçmem gerekiyor. Okulda hiç ölçmemiştim ve çok fazla bi fikrim yok açıkçası. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz :( Bu tayini nerden bulabilirim acaba :(
  2. Aktif çamur proseslerinde çamur köpürmesi sorunu ve çözüm yolları

AKTİF ÇAMUR PROSESLERİNDE ÇAMUR KÖPÜRMESİ (KABARMASI) SORUNU VE ÇÖZÜM YOLLARI Aktif çamur prosesine dayalı biyolojik arıtmalarda yetişen mikroorganizmalar tipik olarak, % 95 bakteri ve % 5 ise yüksek mertebeli canlılardan (protozoa, rotifer, vb.) meydana gelir. Biyolojik arıtma tesislerinde en sık yaşanılan problemler ağırlıklı olarak Çamur Kabarması ve Köpürmedir. Çamur kabarması...
  3. Kuru, ıslak ve yumuşak zeminde kanal nasıl döşenir.

merhaba sevgili meslektaşlarım bana acil detaylı: "KURU, ISLAK VE YUMUŞAK ZEMİNDE KANAL NASIL DÖŞENİR." lazım. şimdiden ilginiz için teşk ederim
  4. Nüfus hesaplaması

mrb sayın meslektaşlarım, Evsel Atıksuların Arıtılmasında UZUN HAVALANDIRMALI AKTİF ÇAMUR SİSTEMİNİ tasarlamaya çalışıyorum. proje debisini belirlemek üzere öncelikle nüfusu İller Bankası Yöntemine göre hesapladım. Ve bulduğum minimum debiyi IZGARA tasarımında uyguladığımda; Izgara Yaklaşım Hızı > 0,45 m/sn (olması gereken standart) bulduğum VmiN değeri 0,45 ten küçük çıkıyor. Buna göre...
  5. Toplam kalite…

Sokakta yürürken, araba kullanırken karşıdan gelene saygı göstermeyeceksin, Herhangi bir yerde yemek yerken ağzından çıkan seslere dikkat etmeyeceksin, Trafik sıkıştığında emniyet şeridini kullanacaksın, İnsanlarla ilişkilerinde mesafeyi çıkarlarının belirlemesini düşüneceksin, Oturduğun evin alt katındakilerin başında takır tukur yürüyeceksin, Üst katındakilere süpürge sapıyla uyarı vuruşları...