Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toplama Ayırma Tesis Lisans İşlemleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Alper Karadeniz tarafından paylaşıldı.

1. Alper Karadeniz

Alper Karadeniz CMNet Üyesi

Arkadaşlar ambalaj atıkları toplama ayırma tesisimizin mevcut lisans süresi dolmak üzere, b yüzden yeni lisans için başvuru yapacağım. Gereken belgeler acaba nelerdir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim..

Toplama Ayırma Tesis Lisans İşlemleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hava Emisyon, Ambalaj Atığı Toplama, Ayırma Ve Geri Dönüşüm Lisans Işlemleri

Hava Emisyon, Ambalaj atığı toplama, ayırma ve geri dönüşüm konusunda Geçici Faaliyet Belgesi almış bir tesis için Lisansa Çevirmek için izlenmesi gereken yol nedir...geçici faaliyet belgesi alırken ki begeler haricinde neler gerekli
  2. Geçici Faaliyet belgeli Toplama ayırma(TAT)tesislerinde lisans sürecinin tamamlanması

GFB olan TAT tesislerinde lisans sürecinin tamamlanmasında yönetim planı zorunluluğu kaldırıldı.Bu konuda iki sorum var; Birincisi, belediyelerle yönetim planı yapmış işletmeler devam etmek zorundamı? İkincisi biz bi belediyeyle sözleşme yaptık ama yönetim planını bakanlığa göndermedik.Yani kaynağında ayrı toplama hiç yapmadık.Bu zorunluluk kalkınca da belediyeyle çalışmaktan vazgeçtik.Bu bizi...
  3. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi Metal hurda toplama ayırma tesisi?

Merhaba, Arkadaşlar kafamı karıştıran bir durumda lütfen adınlatırmısınız, tehlikesiz atık toplama ayrıştırma belgemiz var(İÇOM 'dan alınan) fakat metal hurda toplama ayırma tesisi için de düzenlenen bir belge var mı? Bizim alabileceğimiz tehlikesiz atık kodlarımızda zaten metaller de var.Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanım tebliğinde bu geçiyor, metal hurda toplama ayırma tesisi olduğunu...
  4. Toplama ayırma tesisi lisans yenileme

Arkadaşlar Benim Çalıştığım Toplama Ayırma Tesisinin Lisansı 24 ocakda sona ermektedir. Ben Bu firmanın lisans yenileyip yenilemediğini nerden öğrenebilirm Teşekkürler
  5. Toplama ayırma ve geri dönüşüm faaliyetini aynı tesis içerisinde gerçekleştiren firmalar

TAT ve GDT Lisansına sahip tesis, TAT Lisansı ile tesise kabul etmiş olduğu atıkları kendi bünyesinde bulunan GDT'de kırarak çapak yapıyor. Kısacası TAT'dan çıkan ürün GDT'nin hammaddesi oluyor. Bağımlı bir sistem. Bildiğiniz üzere bu firma için Atık Ambalaj Beyanı yapılması gerekiyor. (TAT için Ek-7 GDT için Ek-8). Şimdi tesiste TAT Giriş Faturası ve GDT Çıkış Faturası bulunuyor. Ancak sistem...