Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toplama ayırma tesisi açılması

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Esra Zengin tarafından paylaşıldı.

1. Esra Zengin

Esra Zengin CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,
    yeni bir tat tesisi açılacagında herhangi bir belediye ile sözleşme yapılması zorunlu mu? ilk aşamada 6 aylık geçici çalışma izni veriyor bakanlık. bu süre sonunda belediye ile sözleşme yapılmazsa nolur?

2. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

bu süre içerisinde bir belediye ile anlaşma yapılması gerekiyo, aksi takdirde lisans alınamaz, çünkü bu süre belediye bulmak ve anaşma yapılabilmesi için veriliyor. Eğer herhangi bir belediye ile anlaşma sağlayamıyor iseniz bunu ilgili il çevre müdürlüğüne bildirin. Onlar sorunun çözümü için yardımcı olacaklardır. Gerekirse belediyeye baskı yapıyorlar.

3. Esra Zengin

Esra Zengin CMNet Üyesi

teşekkür ederim cevabınız için.aslında belediyenin anlaşmalı olduğu bir firma var ancak hiçbir çalışma ya da eğitim işlemi yapılmıyor. konteyner bile koymadılar hiçbir yere.belediyenin sözleşmeyi fesh etmesi ve bize vermesi için il müdürlüğünün baskı yapması gerekli sanırım.

4. Göksel Kurtuluş

evet bu çok da güç olmasa gerek dediğim gibi bu konuda bir dilekçe yazın durumu anlatan. Yazılı kanıt sonra sizi kurtarabilir.

5. Neslihan Öztürk

Neslihan Öztürk CMNet Üyesi

anlaşma yapmak istediğiniz belediyenin belde belediyesi olup olmamasına dikkat edin.belde belediyeleriyle sözleşme yaptığınızda lisans alamayabilirsiniz.

6. Esra Zengin

Esra Zengin CMNet Üyesi

yok neslihan hnm belde belediye değil.bugün ögrendiğime göre firma pilot bölge olarak tek bir mahalle seçmiş. biz de başka bir mahalle için başvuru yapabiliriz sanırım.

7. Göksel Kurtuluş

Tabi ama öncelikle yönetim planını revize etmeniz gerekecek. Ama herşeyden önce sözleşme imzalayıp kendinizi garantiye alın. Sonrasında hazırlanmış olan yönetim planını revize etmek kolay olur.

Toplama ayırma tesisi açılması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi Metal hurda toplama ayırma tesisi?

Merhaba, Arkadaşlar kafamı karıştıran bir durumda lütfen adınlatırmısınız, tehlikesiz atık toplama ayrıştırma belgemiz var(İÇOM 'dan alınan) fakat metal hurda toplama ayırma tesisi için de düzenlenen bir belge var mı? Bizim alabileceğimiz tehlikesiz atık kodlarımızda zaten metaller de var.Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanım tebliğinde bu geçiyor, metal hurda toplama ayırma tesisi olduğunu...
  2. Toplama ayırma tesisi

arkadaşlar merak ettigim bir kaç konu var. tat tesisi olan bir firma başka bir tat tesisinden atık satın alabilirmi? tat tesisini şehir içinde bir yere kurup atıgımı ben başka yerde depolamak istiyorum gibi birşey olabilirmi?
  3. Toplama Ayırma Tesisi

Merhaba arkadaşlar kurmak istediğim toplama ayırma tesisinde atık kağıt toplamak istiyorum.toplama ayırma tesisime lisans alsam diğer toplama ayırma tesislerinden atık kağıt alabilirmiyim.
  4. Toplama ayırma tesisi

arkadaşlar toplama ayırma tesisinde görev alan varmı acaba benim sorularım olacak. bilgisi olan cevaplarsa çok sevinirim. 1- toplama ayırma tesisi belediye ile sözleşmeyi nasıl yapıyor. teklif veriliyormuş nasıl teklif veriliyor. örnegi elinde olan varmı rica etsem gönderse bide atık yönetim planı hazırlayanlar örnek paylaşabilirmi. 2- lisans almadan önce belediye ile sözleşme...
  5. Toplama ayırma tesisi

Arkadaşlar Bir TAT firması başka bir TAT firmasına Ambalaj Atığı faturası kesip Ek-7 formuna işleyebilir mi ?