• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Toplama ayırma tesisi işletilmesi süreçleri hk. genel bilgiler

Umut G.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Arkadaşlar merhaba,

1 yıldan fazladır siteye üyeyim fakat iş yoğunluğu nedeni ile çok aktif olarak kullanamadım. Bulunduğum firmada belediyelerle Katı Atık Toplama-Taşıma ve Düzenli Deponi Sahası işletimi yapıyoruz. Bunlarla beraber ihalesi yeni gerçekleştirilen Toplama Ayırma Tesisi İşletimi işini almış durumdayız. Yani diğer Geri Dönüşüm tesislerinden farklı olarak ben Belediyeler Birliğine ait bu tesisi kiralamış durumdayım.

Fakat bu konu hakkında çok donanımlı değilim. Tesisin sorumluluğu da bana kalıcak gibi gözüküyor(Geliri-Gideri-Maaşı vb.). Genel olarak ilgili başlıkları incelediğimde konular biraz dağılmış gibi ya da bilmediğim bir sektör olduğu için bana öyle geldi. Başlangıç aşamasından itibaren yapılması gerekenler ile ilgili püf noktalar konusunda bilgiler verirseniz hem temel bilgiler bir başlık altında toplanmış olur hem de benim gibi ilk defa bu işle ilgilenecekler için bir kılavuz olabilir. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Çevre Kanunu ile Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği'ni iyice inceleyin. Gerekli kriterleri ve istenilenlerin çoğunu orada bulacaksınız. Ayrıca ilgili usul ve esasları da inceleyiniz.