• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Toplama Ayırma Tesisleri, Belgelendirme

Esra Alıç

Kayıtlı Kullanıcı
Ambalaj Atığı Tolama Ayırma Tesisleri, geri döünüşüm fabrikalarına nasıl belgelendirme yapıyor? Konu hakkında bilgisi çalışması olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim...

@elfcn
@elfcn

Sözleşme metnini bende alabilir miyim:) kdv %18 di mi? Birde sözleşmeli olduğu belediyenin dışından aldığı malzemeyi belgelendirmede kullanabilir miyiz?Belediye bunu onaylar mı?

sözleşme metninin belli bir düzeni yok.. sadece 3 tane imza olsun yeterli...(Belediye, Tat, Piyasaya Süren)
KDV %18 ...belediye bakmadan imzalıyor zaten giriş faturalarını da.. önemli olan faturaların üzerindeki adres...

TAT Firmaları belgelendirme olayına devam ediyor mu ? Çünkü bir tat firması artık belgelendirmenin ÇEVKO ve TURKÇEV tarafından yapıldığını belirtti. Doğru mudur ?

Merhabalar,
Bende belgelendirme yapacağım ama ben gider pusulasının yasak olduğunu bilmiyordum.
Belediye sınırları içinde topladığımız atık dışında seyyar satıcıların çok fazla miktarda getirdiği ambalaj atığı var dolayısıyla benim sadece belediyeden topladığım atık mesela aylık 10 ton ise giden atıklarım en az 50 ton oluyo, aradaki bu açığı gider pusulasındaki miktarlarla kapatmayı planlıyordum..
Peki şimdi ne yapmam gerekiyo, nasıl kapatacağım bu açığı ??

@Mustafa DEMİR
merhaba mustafa bey bende devam ediliyor diye biliyorum ama bakanlığın yayınladığı sık sorulan sorularda belgelendirmeyi atık yönetim planı uygun bulunan belediyeler yapacak deniyor.

@Ümit Aydın

konu tarihine ve sıkca sorulan sorular dökümanının tarihine bakın. belediyelerin yapacağı kesin gibi.ama nasıl yapacakları vs net değil.bununla ilgili tebliğ yayınlayacaklardır muhtemelen..

tarih güncel evet.buradaki paylaşımdan sonra çıkan bir yazı ben bunu söylemek istedim.yani belgelendirmeyi belediyeler yapacak.ama nasıl,ne şekilde yapılacak daha net değil.

valla işte bu yüzden bende belgelendirme almaktan korkuyorum. firmalar sözleşme için bekliyor ama ben birşey yapamıyorum.belgelendirmeyi yapıcam daha sonra il çevre kabul etmeyecek benim başıma birsürü iş çıkacak nasıl olacak bu iş belli değil.