Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toplama ayırma ve geri dönüşüm faaliyetini aynı anda yapan tesislerde şirket içi faturalandırma

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında hüseyinakbiyik tarafından paylaşıldı.

1. hüseyinakbiyik

hüseyinakbiyik CMNet Üyesi

TAT ve GDT lisansına sahip bir firmada TAT dan çıkan bir ürün aynı tesisteki GDT ye aktarılırken nasıl bir faturalandırma yapılıyor. Daha önce yazılanları inceledim ama kesin bir karara varamadım. Ambar tesellüm fişi diyen var gider pusulası diyen var. Bu şekilde bir işlem yapan arkadaşımız yardımcı olabilirse sevinirim.

2. gülay

gülay CMNet Üyesi

gider pusulası düzenlenir TAT dan GDT ye kesilen bu gider pusulalarının TAT dan EK 7C den çıkışı yapılır ancak GDT nin sistemine otomatik düştüğü için sadece onay verilir, tekrar GDT den giriş yapılmaz.İki tesis arasındaki malzemeyi faturalandırma, gider pusulası düzenle, ambar tesellüm fişini bilmiyorum bilen arkadaşlar yardımcı olurlar sanırım.

3. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

Toplama ayırma ve geri dönüşüm faaliyetini aynı anda yapan tesislerde şirket içi faturalandırma konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık Cam Geri Dönüşüm ve Toplama, Ayırma Tesisleri

Merhaba, Firmamızda uzun süredir camları ayrı olarak topluyoruz; ancak verebileceğim lisanslı firma bulamıyorum. Bir tane buldum ancak 2 ton kadar biriktirin öyle alabiliriz diyor.!! Belediye de diğer ambalaj atıklarını alıyor; ancak camları almıyor.. İstanbul Avrupa yakasında teslim edebileceğim firma konusunda yardımcı olabilir misiniz? Şirketinde camları ayrı toplayan ve lisanslı firmaya...
  2. Toplama ayırma ve geri dönüşüm faaliyetini aynı tesis içerisinde gerçekleştiren firmalar

TAT ve GDT Lisansına sahip tesis, TAT Lisansı ile tesise kabul etmiş olduğu atıkları kendi bünyesinde bulunan GDT'de kırarak çapak yapıyor. Kısacası TAT'dan çıkan ürün GDT'nin hammaddesi oluyor. Bağımlı bir sistem. Bildiğiniz üzere bu firma için Atık Ambalaj Beyanı yapılması gerekiyor. (TAT için Ek-7 GDT için Ek-8). Şimdi tesiste TAT Giriş Faturası ve GDT Çıkış Faturası bulunuyor. Ancak sistem...
  3. Toplama ayırma ve geri dönüşüm tesisi

Merhabalar, Ben Toplama Ayırma ve Geri dönüşüm tesisinde yeni çalışmaya başladım. Yeni mezunum ve ne yapacağımı bilmez bir durumdayım. Ne yapmalıyımi nereden başlamalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.