Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toplama ayırma ve geri dönüşüm faaliyetini aynı tesis içerisinde gerçekleştiren firmalar

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında hüseyinakbiyik tarafından paylaşıldı.

 1. hüseyinakbiyik

  hüseyinakbiyik CMNet Üyesi

  TAT ve GDT Lisansına sahip tesis, TAT Lisansı ile tesise kabul etmiş olduğu atıkları kendi bünyesinde bulunan GDT'de kırarak çapak yapıyor. Kısacası TAT'dan çıkan ürün GDT'nin hammaddesi oluyor. Bağımlı bir sistem. Bildiğiniz üzere bu firma için Atık Ambalaj Beyanı yapılması gerekiyor. (TAT için Ek-7 GDT için Ek-8). Şimdi tesiste TAT Giriş Faturası ve GDT Çıkış Faturası bulunuyor. Ancak sistem TAT ve GDT için ayrı ayrı giriş ve çıkış faturalarını istiyor. Bu işlem nasıl gerçekleştirilecek bilgisi olan veya böyle bir durumla karşılaşan varsa yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.
   
 2. Sena ÇETİNKAYA

  Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

  gülay bunu beğendi.
 3. Merve Cengiz

  Merve Cengiz CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Merhaba,
  Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma ve Geri Dönüşüm lisansına sahip bir taşeron şirkette çalışıyorum. Başka bir fabrika sahası içerisinde kiracıyız. Fabrikanın tehlikeli atık sahasının yerini değiştirmesi gerekiyor. Tehlikeli atık alanının bir koridorla Geri dönüşüm yaptığımız alana açılması isteniyor. TAT ve GDT sahasında tehlikeli atık bulunması konusuyla ilgili kesin yasal dayanak var mıdır? Paylaşırsanız sevinirim.
   
Toplama ayırma ve geri dönüşüm faaliyetini aynı tesis içerisinde gerçekleştiren firmalar konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Atık Cam Geri Dönüşüm ve Toplama, Ayırma Tesisleri

  Merhaba, Firmamızda uzun süredir camları ayrı olarak topluyoruz; ancak verebileceğim lisanslı firma bulamıyorum. Bir tane buldum ancak 2 ton kadar biriktirin öyle alabiliriz diyor.!! Belediye de diğer ambalaj atıklarını alıyor; ancak camları almıyor.. İstanbul Avrupa yakasında teslim edebileceğim firma konusunda yardımcı olabilir misiniz? Şirketinde camları ayrı toplayan ve lisanslı firmaya...
 2. Toplama ayırma ve geri dönüşüm faaliyetini aynı anda yapan tesislerde şirket içi faturalandırma

  TAT ve GDT lisansına sahip bir firmada TAT dan çıkan bir ürün aynı tesisteki GDT ye aktarılırken nasıl bir faturalandırma yapılıyor. Daha önce yazılanları inceledim ama kesin bir karara varamadım. Ambar tesellüm fişi diyen var gider pusulası diyen var. Bu şekilde bir işlem yapan arkadaşımız yardımcı olabilirse sevinirim.
 3. Toplama ayırma ve geri dönüşüm tesisi

  Merhabalar, Ben Toplama Ayırma ve Geri dönüşüm tesisinde yeni çalışmaya başladım. Yeni mezunum ve ne yapacağımı bilmez bir durumdayım. Ne yapmalıyımi nereden başlamalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.