Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toprak altı su kaçaklarının modellenmesi

Konu, 'Su Kirliliği ve Modellemesi' kısmında Dilek Penmek tarafından paylaşıldı.

 1. Dilek Penmek

  Dilek Penmek CMNet Üyesi

  Merhaba, Toprak altı su kaçaklarının belirlenmesi ve bu kaçakların önlenmesiyle ilgili daha önce çalışmış, yada bu konuyla ilgili elinde bilgi veya döküman olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim. Herkese iyi çalışmalar.. Acaba konuyu yanlış başlık altınamı açtım, yada bu konuyla ilgili daha önce çalışan arkadaşmı yok. Gerçi bu konuyla ilgili çok fazla çalışmanın olmadığını biliyorum.
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Gerçekten spesifik bir konu Dilek hanım. Akşama bakarım elimde birşeyler varmı diye ama çok ümitli değilim açıkçası.. Bir de konunuzu tam açarsanız değişkenleri burada belirleyip model oluşturmanız açısından yol gösterici bir çalışma yapmış oluruz.
   
 3. Noyan Temuçin

  Noyan Temuçin CMNet Üyesi

  arcgis ile simulasyon yapmışlar
  http://www.ce.utexas.edu/prof/maidment/gishydro/ye/gflowrdm.htm#Tag2.5.1
  böyle bir program var
  http://www.swstechnology.com/ground...r-modeling/modflow-surfact-flow-and-transport
  ayrıca senin sayende altyapı projelerinde kullanılabilecek yeni birprogram daha buldum
  http://www.lestarisoftware.com/frame_products.html
  burada yapılan bir makale var
  http://docs.google.com/viewer?a=v&q...LuyDKk&sig=AHIEtbTz9xQ8YvttDypCfGXnwX1szEorIQ

  biraz geç bir cevap ama yinede simulasyon için yapılabilecek çok şey var.Belki başkalarına yardımcı olabilir ama ilk defa arcgis ile groundwater modelleme yapldığını öğrendim.Arcgisi küçümsemiştim ama gözümde büyümeye başladı
   
 4. koyuyeşil

  koyuyeşil CMNet Üyesi

  Herkese merhaba.Çevresel modelleme esasları dersi için elinde örnek bir çalışması olan arkadaşlardan yardım istiyorum.Çok kapsamlı olmayan sadece derse giriş olması anlamında bir örnek de olabilir.Teşekkürler.
   
 5. mehmet_3501

  mehmet_3501 CMNet Üyesi

  arkadaşım google ye "orhan cerit" yaz gelen ilk sayfadan "öğrencilerime" gir ve çevresel modelleme ile ilgili istediğin ders notlarına bakman dileğiyle ...
   
Toprak altı su kaçaklarının modellenmesi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. yer altı suyu analizi

  Merhabalar, Yer altı suyu analiz sonuçları hangi yönetmeliğe göre değerlendiriliyor ? Su kirliliği yönetmeliğine baktım ancak laboratuvarda analizi yapılan parametreleri bu yönetmelikte bulamadım. Bilgilendirirseniz sevinirim.
 2. Altı sigma nedir?

  ALTI SİGMA NEDİR.. Sembol olarak “Sigma” Yunan alfabesinin bir harfidir. Büyük harf sigma (Σ), genellikle toplam simgesi olarak bilinir. Küçük harf sigma (ơ) ise istatistikte bir topluluktaki standart sapmayı tanımlamak, belirtmek için ölçü birimi olarak kullanılır. Özellikle istatistikte ve istatistiksel süreç kontrolünde çok önemli bir ölçü birimi olan sigma, standart sapmanın simgesidir....
 3. Polyester toprak altı septik ve atık su tankı

  Foseptik Tank Konutların merkezi kanalizasyon sisteminin uzakta veya akışkanlık olmayacak derecede yüksekte olması durumunda lağım suyunu işleme tabi tutan, yeraltındaki geçirimsiz tanklar foseptik tank olarak adlandırılmaktadır. Karplas kalitesiyle üretilen iyi tasarlanmış fiberglas polyester foseptik tank en az 50 yıla kadar güvenle kullanım özelliğine sahiptir. Karplas foseptik tank...
 4. Peynir altı suyu arıtımı

  Arkadaşlar bir peynir fabrikası tarafından peyniraltı suyu arıtma tesisime verilmek isteniyor.Tesise verilmeden önce firma nasıl bir işlem uygulayıp peyniraltı suyunda arıtma gerçekleştirebilir.Kaçak olarak tesise verilirse ne gibi sorunlar oluşabilir???
 5. Peynir altı suyu

  Günlük 400 kg peynir altı suyu 16 bin nufuslu ilçenin kanalizasyon sistemine verilebilir mi ? Yoksa arıtma tesisi mi kurmak gerekir ?