• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Toprak kirliliğinin kontr. ve noktasal kaynakli kirlenmiş sah. dair yön.yet.belg.tebl.değişiklik yap

@Kenan Atalar

Sisteme ara ara bakmaktayım. Bir değişiklik yok şu anda. Ancak teyit için başka arkadaşların da bakmasını rica edeceğim

Arkadaşlar çevre bilgi sisteminden "kirli toprak" uygulamasının aktifleştirilmesi lazım. Bildirim yapmak için girildiği zaman sistem hatası veriyor. Yönetmeliğin ilgili maddesi Haziran 8 de yürürlüğe gireceğinden şuanda aktif olmadığı için bu hatayı verdiğini düşünüyorum.

Toprak kirliliği sistemi henüz açılmadı. 8 haziranda açılması gerekiyordu. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar lütfen buradan paylaşımda bulunabilirler mi?

Sistemde sıkıntı var da, beyan yaparken normalde hem sistemden giriş yapmamız gerekiyor hem de Faaliyet Ön bilgi Formlarını İl Çevre' ye teslim etmemiz gerekiyor. Acaba sistemde sıkıntı var diye Faaliyet Ön Bilgi Formlarını şimdilik teslim edin derler mi diye aklımda soru işaretleri var.

@Cansu Bağ

Cansu hanım,

Yönetmelikte bildirimler sistem üzerinden yapılır deniliyor. Bildirimlerin işletmedeki tesisler için 3 ay, halen inşaat faaliyetinde olan işletmeler için bir ay içerisinde yapılması gerektiği söyleniyor. Buna göre ben firmalarımda bildirim için sistemi beklemektense Yönetmeliğin eki üzerindeki formu doldurup il çevreye göndermeyi tercih ettim.

Yalnız baştan söyleyeyim eklerdeki formu elle doldurmak cidden zahmetli iş dünya kadar bilgi isteniyor. Şimdiden kolay gelsin ;)

Bende sistemin açıklanmasını bekliyordum ama bir sorun çıkmasın diye 26.06.2013'te Bakanlık ile görüştüm. sistem henüz açılmadı erteleme hakkında da bir ilan yayınlanacak, takipte kalın dendi. yapmamız gereken bir şey bulunmadığını zaten İl Müdürlükleri haberdar olduğunda denetim bile gerçekleşse ilgili yönetmelik hakkında şimdilik yükümlülüğünüz yok dendi.
sistemin yenilenmesi ve bunun hakkında ilanın yayınlanmasını beklemek en doğru olan diye düşünüyorum.
iyi çalışmalar dilerim..

TOPRAK KİRLİLİĞİNİN KONTROLÜ VE NOKTASAL KAYNAKLI KİRLENMİŞ
SAHALARA DAİR YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI
HAKKINDA YÖNETMELİK
MADDE 1 – 8/6/2010 tarihli ve 27605 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmeliğin 41 inci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi aşağıdakişekilde değiştirilmiştir.
“b) Diğer maddeleri 8/6/2015 tarihinde,”
MADDE 2 – Bu Yönetmelik 8/6/2013 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Çevre ve Şehircilik Bakanı yürütür.