Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toz kontrol sistemleri, toz bastırma, toz perde

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Suyun, yüksek basınçlı ( 55-60 Bar) bir pompa ve buna bağlı hortumlar/borular ile oluşturulan hat ve bu yapı üzerinde yer alan küçük delikli özel gözenekler aracılığı ile ortama pülverize edilmesi sistemidir. Bu pülverizasyon sırasında, arkadan gelen basınç ve gözeneklerin özel yapısı nedeniyle, su zerrecikleri çok küçük boyutlarda (5–30 mikron) oluşur. Bu, suyun en kolay buharlaşabilecek formudur ve sis görünümündedir, zaten sıcak ve kuru hava ile karşılaştığında kısa sürede buharlaşır. Pülverize edildiği alan, açık bir mekan ise, buharlaşırken aldığı enerji (ısı) sayesinde ortam serinler. Kapalı bir alana çıkan su ise, buharlaştığında ortama ilave su buharı katkısı yapar ve oransal olarak nem miktarını artırır

  L8UDTmbbQI8

  3kPPoooKd2I
   
Toz kontrol sistemleri, toz bastırma, toz perde konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Periyodik Kontrol

  Günaydın, Periyodik kontrol yapacak bir firmanın akreditasyonu yoksa sadece mühendislerinin makine müh. odasına kayıtlı olmaları yeterli midir?Böyle bir firmanın yeterliliği ne kadardır?
 2. Toz kontrol talimatı

  Arkadaşlar ISO 14001 talimatlarını hazırlıyorum. Toz kontrol talimatı için yardımcı olabilir misiniz? Neler yazılabilir? Mobilya sektörü üzerine çalışıyorum.
 3. İş planı kontrol listesi

  İş planı hazırlayacak olan arkadaşlar için kontrol listesi soruları.
 4. Su kalite kontrol ödevi

  Sularda hidrodinamik modelleme programı nelerdir?