Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toz tutma sistemleri

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Tuğba Cabi tarafından paylaşıldı.

1. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Merhaba,
    İşletme içinde belli bir yerde çalışma esnasında oluşan toz için ne gibi bir önlem alabilirim?

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Bir makinadan mı kaynaklanıyor toz? Yoksa çalışma sırasında yerden falan mı geliyor?

3. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Evet makinadan kaynaklı,şu an fan bulunuyor ortamda fakat yetersiz.Tozlar havada büyük partiküller halinde bulunuyorlar.Fanın kapasitesi arttırılsa işe yararmı bilmiyorum.Yoksa komplike bir sistem yapılmak zorunda kalınabilir.

4. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Fanın gücü arttırılsa evet işe yarar gibi geliyor çünkü daha fazla toz çekecektir. 2. birşeyde şu olabilir makinada noktasal yerlerden toz geliyor ise toz filtresi gibi birşey takılabilir o bölgeye makina neyin nesidir bilmediğimiz için önerilerde kısır kalıyor..

5. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Teşekkürler Fatih Bey,makina kumaş açma makinası,toz filtre uygun olmaz çünkü zaten açıkta toz çıkararak çalışıyor makina.

6. Serhat Güler

Serhat Güler CMNet Üyesi

tuğba hanım makinenin bütününden çıkan tozları tek bir noktada toplayabilirsen (davlumbaz gibi) filtre kullanabilirsin. fakat makinenin tekniğini siz biliyorsunuz o yüzden yorum yapamıyorum fazla

7. Serhat Güler

Serhat Güler CMNet Üyesi

ya da üretim sırasında makinenin daha az toz çıkarması içn neler yapılabilir bunların araştırılması sizi sonuca götürür.

8. Ersin Bozkurt

Ersin Bozkurt CMNet Üyesi

tehlike kaynağında yok edilemiyorsa,kapalı çalışma olamıyorsa ,işçi tehlikeden uzaklaştırılamıyorsa,mühendislik çözümleri sağlanamıyorsa son çare kişisel koruyucu ekipmandır.

Can Avşar ve Fatih Özcan bunu beğendi.
  9. cevreci_gokhan

cevreci_gokhan CMNet Üyesi

aspiratör yardımıyla tozlar çekilerek filtreden geçirildikten sonra hava atmosfere verilebilir.

Toz tutma sistemleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Paket Arıtma Sistemleri

Paket Arıtma sistemleri üzerine yazlımış bir tez çalışması... İYİ ÇALIŞMALAR
  2. ElektroDeiyonizasyon Sistemleri (EDI)

Elektrodeiyonizasyon sistemleri ile ilgili DOW firmasının sunumunu ilişikte sunuyorum. Yararlı olması dileğiyle..
  3. Akan sudaki çamuru tutma?

Merhabalar. Yeni sorunlarımız var... bir hes projemizde su cebri borudaya çok bulanık gelior ve çok bulanık çıkıyor. burada bir çöktürme havuzu tasarlanmış ama pek iş yaptığı söylenemez. yer küçük olduğudnan büyütülmesi söz konusu deil. kimyasal arıtma da var. ancak 4m3/h lik bir debi var ve arıtmanında kapasitesi yetersiz. buraya doğal arıtma yolları ile bir çalışma yapıp suyun çamuurunu...