Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trafik Kazası

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Etkileyici bir video. Eğitimlerde kullanılabilir yada tehlikeli araç kullanan arkadaşlarınıza gösterebilirsiniz.

2. Servet Yortumluk

Servet Yortumluk CMNet Üyesi

Fatih bey ,
    Yabancı bir trafik kazası videosu yayınlamışsın , ancak şimdi izleyebildim.
    Bizde bununla ilgili şu ata sözleri var;
    Eli işte gözü oynaşta,
    Bir koltukta iki karpuz taşınmaz,
    doğru da söylenmiş sözler,
    Kaza sonrası ilk olay yerine ulaşanın hemen ambulans istemesi,
    ardından itfaiyenin müdahalesi,
    polisin çevreyi kordona alması ve yaralının şoku atlatması için söylenenler ve yumurta taşır gibi sedyeye alma ve koruma,
    vücut ısısını korumak için üzerine hemen battaniye örtülmesi,(hipoglisemi)
    helikopter ambulans ve sonrası ,
    bizde olsa olay yerine ilk gelenler kazazede için;
    / çıkartayım şu zavallıyı ağlayıp durmasın/ derken öldürürdü,
    ambulans ve yardım gelene kadar da diğer araçlardakilere merhametli katil kimliği ile yardım eder ve onları da hakkın rahmetine kavuştururdu,
    Doğru müdahale yaşamı devam ettirir,
    Yanlış müdahale ya sakat bırakır , ya da öldürür,
    Bilgi beceri ve yetkin isen dokun , aksi halde acil yardım,
    155, 112, 110 numaralar hayat kurtarır,
    Kazasız günler dilerim,

Fatih Özcan bunu beğendi.
Trafik Kazası konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Elazığ kent merkezinde gürültü düzeyi üzerine trafik, endüstri ve ticari

Kent planlaması yapılırken, gürültü kirliliği göz önüne alınması gereken en önemli faktörlerdenbiridir. Kentlerde ortaya çıkan gürültüler; daha çok araç trafiğinden, sanayi ve ticari faaliyetlerden veeğlence sektöründen kaynaklanmaktadır. Bu çalışmada, Elazığ kent merkezinde oluşan gürültükirliliğine trafik, endüstri ve ticari faaliyetlerin etkisi araştırılmıştır. Gürültü ölçümleri, trafiğin...
  2. İş Kazası İstatistikleri

İş Kazası İstatistikleri Ulusal mevzuatlardaki farklılıklar nedeni ile ülkeden ülkeye hatta bir ajanstan diğerine endüstriyel kazalar hakkındaki istatistiklerin hazırlanmasında kullanılan yöntemler çok geniş çapta değişiklikler gösterebilmektedir. İstatistik bilgilerini derleyen kaynaklar aşağıda gösterildiği gibidir: 1- Ulusal istatistik ofisleri 2- Tazminat ajansları 3- Ulusal...
  3. İş Kazası İncelemesi

Ekte vermiş olduğum örnek yük asansörü iş kazası incelemesine dair sunumdur.
  4. Trafik sorununu kökten bitirecek araç!

Dünyanın en büyük metropollerinde her geçen gün artan trafik problemine karşı, birbirinden uçuk fikirler ortaya atılırken, Amerika'da bilim adamları yepyeni bir projeyle dikkat çekti. Trafik sıkıştığında, hemen hemen herkesin aklına gelen, “Ya uçsak ya da üstlerinden geçsek' fikrinden yola çıkan bilimadamları altı ayaklı bir robot araç geliştirdi. Amerika'da ‘Artisan's Asylum' isimli özel...
  5. İş Kazası

Bazı iş kazalarından oluşan bir video.. İzlemeye değer ytojBazPjK4