• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Trt'de hamile bayanlar için skandal sözler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
N

Nefin

TRT 1 ekranlarında iftar saatlerinde yayınlanan 'Ramazan Sevinci' programında skandal yaşandı.

Programda tasavvuf düşünürü olarak lanse edilen avukat Ömer Tuğrul İnançer, hamile kadınları alenen aşağıladı.

Şeyh Vefa'nın menkıbelerinden bahseden İnançer, hamile kadınlar hakkında yaptığı izansız yorum ile herkesi şaşırttı.

BÖYLE KARINLA GEZİLMEZ

Şeyh Vefa'nın hanımının haram lokma yemesiyle ilgili bir hikayesini anlatan İnançer, konunun hamileliğe gelmesi üzerine şu ilginç yorumu yaptı:

"Hamileliği davul çalarak ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle karınla sokakta gezilmez. Her şeyden önce estetik değildir. 7-8 aydan sonra anne adayı biraz hava almak için beyinin otomobiline biner, biraz dolaşır. Sonra akşam üstü çıkarlar... Şimdi ise maşallah, kanatlısı kanatsızı televizyonlarda uçuşuyor. Ayıptır ayıp. Bunun adı realizm değildir. Bunun adı terbiyesizliktir."

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Daha sonra; Ömer Tuğrul İnançer, TRT'te yayınlanan ramazan programında hamileler için söylediği sözleri izah edeyim derken daha da beter batırdı.

İnançer bu kez de "Kanunda bile doğumdan önce anne adayına, evinde otursun diye izin veriliyor. Sokakta gezsin diye değil" dedi.

TRT 1 ekranlarında, iftar saatlerinde yayınlanan "Ramazan Sevinci" programına konuk olan ve Şeyh Vefa'nın hanımının haram lokma yemesiyle ilgili bir hikayesini anlatan İnançer, hamile kadınların sokakta gezmesiyle ilgili tepki alan sözler söylemişti.

AA muhabirine konuşan İnançer, sözlerinin arkasında olduğunu ama konuşmalarının çarpıtıldığını söyledi.

HAMİLELERE NİYE İZİN VERİLİYOR SANIYORSUNUZ!

Ömer Tuğrul İnançer, şunları ifade etti:

"Hamile hanımlara, çok ileri derecede olanlara, doğumdan evvel işyerlerinde bile kanunla izin veriliyor. Sadece sağlık nedeniyle mi bu izin veriliyor zannediyorsunuz ? Hamile kadının yaşama zorluğu var, bir bebek taşıyor. Saygı duyulması gerekir. Kanunda bile doğumdan önce anne adayına, evinde otursun diye izin veriliyor. Sokakta gezsin diye değil.

KARNINI SALINA SALINA YÜRÜMESİ ESTETİK DEĞİL

'Ben evlendim, hamile kaldım...' Tamam iyi ettin de...Bunlar böyle karnını salına salına yürümenin gereği olarak gösterilemez. Görüntü estetik değil, hala da aynı şeyi söylüyorum. Niye anlamıyorsunuz? Bunlar muhterem şeylerdir. Muhterem şeyler saygı duyulacak şekilde saklanır."

GENÇ KIZLARI DOĞUMDAN SOĞUTUYORMUŞ

İnançer, sözlerine şöyle devam etti:

"Hamilelik bu kadar aşikar edilmez. Ayrıca yetişmekte olan genç kızlar da bu nedenle doğum yapmaktan korkuyor. Eskiden kalabalık evlerde halalar, teyzeler bulunduğu zamanlarda bile, ileri derecede hamileler evde çocuk varsa çok gezdirilmezdi. Bunlar bizim cemiyetimizin hem estetik hem terbiye hem de yavru yetiştirmekteki usulleriydi. Ben hala aynı şeyi söylüyorum. Bütün hanımlar benim annem gibidir. Aynı saygıya layıktır. Bir takım şirketler para kazanacak diye, o annelerin mahremiyeti, bu şekilde aşikar edilmez."

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

:komik: çok beğendim ya..ne yaratıcı bir şaka..eee kameralar nerede???

"sırf program olsun diye program yapılırsa..biri çıkar sırf konuşmuş olmak için konuşulursa.." diyesim geliyor ama onunla da alakası kalmadı artık..
zihniyetleri sapkın, fikirleri tecavüze ugramış insanların gerçekleri diye düşünmekten alamıyorum kendimi..görüşü ve inancı ne olursa olsun bir insan nasıl böyle bir konuşma yapabilir? daha da güzeli ne vasıfta olduğunu bilmediğim sunucu kılıklı zatı muhterem bu konuyu toparlamak yerine nasıl olur da gülücükler kahkahalar saçar etrafına? neyin kafası bu?
ehh BİRİLERİ kalkıyor her yerde düğünde dernekte mecliste sokakta ortalık yerde "en az 3 çocuk" diyor..yatak odalarına kadar girmiş ve akıl veriyorken "terbiyeli" ; ama KADIN hamileyse, sokağa çıkıyorsa, yaşamını sürdürmeye çalışıyorsa, çalışıp evini geçindirmek ve kendi ayakları üzerinde durmak istiyorsa, niyeti bozukların niyetine eyvallah etmiyorsa, tacize tecavüze uğramışsa,hakkını arıyorsa...ya da her neyse her durumda "terbiyesiz"...
heee canım hee heee!!!!!

Hamile bir kadının "karnını salına salına dolaşması" diye bahsedilen şey nedir ya? nasıl olur da sen o kadını, bir anne adayını "terbiyesiz" olarak göstermeye kalkarsın? adama "hangi terbiyenle terbiye sınırı belirliyorsun" diye sorarlar uslubuna bakanlar...çok ayıp..gerçekten çok ayıp artık...!!!koskoca insanların bu yaklaşımları beni derin çıkmazlara sürüklüyor..nasıl olur da koca dünyaya, hayata o minnacık pencereden bakmaya çalışırlar?
ne yazık görünen o ki ilerlemeye değil gerilemeye ihtiyaç duyanlar var..AMA HAKLISINIZ, BAĞIŞLAYIN BENİM YOBAZLIĞIM..(!)Pakistan'a özenelim ama biraz değil mi(!)..biliyorsunuz ki orada kadınlar pek kıymetli(!) hatta o kadar kıymetli ki geçtiğimiz günlerde erkeklerin dikkati dağılmasın diye kadınlara sokağa çıkma yasağı getirdi yine benzer bir zihniyet...hangi normal erkek kadının sokakta olmasıyla dikkatini kaybeder???nasıl bir sapık düşüncedir hala çözemedim ben inanın..

Onlara sözümdür ki:

Din ve inanç konusunda da çok zorlamayın bari bu ruh halindeyken!! siz ramazanda oruç tutuyorum ibadet yapıyorum diye kendinizi ve çevrenizdekileri kandırırsınız.. "O" biliyor ki düşünceleriniz ve davranışlarınız zavallıca..siz ki sokakta yürüyen kadınlara kötü gözle bakan insanlarsınız...bu kadarı bile kafi..

Onlara sözümdür ki:

Eyyy büyük düşünen(LER)(!), insana ve kadına verilmesi gereken değer var ya..onu bir öğrenin artık..gitmeye çalıştığınız cennet, o beğenmeyip terbiyesiz dediğiniz annelerin ayaklarının altında unutmayın..

Düşüncelerime tercüman oldunuz Şebnem Tunç, ben ilk haberi okuduğumda şaka falan yapılıyor sandım, inanamadım okuduklarıma.. Bu adam (adam denirse tabii) hangi terbiyeden, hangi örf adetten, hangi dinden bahsediyor bilemedim doğrusu..

Sanıyorum bu kendini insan sanan zat'a en güzel cevabı şu resim veriyor:

BQBggCmCYAA0EGH.jpg large.jpg

Ayrıca twitter'da #direnhamile hastag'ı ilk sıraya yükselmiş durumda ve okuduğum haberlere göre her yerde eylemler yapılıyormuş..

Nefin gerçekten çok güzel bir cevap olmuş..ama tabii ki anlayana! hadi lafı sözü geçtim tencereler tavalar çalsak, davullar zurnalar çıkarsak yine de anlamıyor anlamayan..çekmek istediği yere çekip bırakıyor.çok zor anlamak istemeyene bir şeyler anlatmaya çalışmak.

her olayda "artık daha fazla şaşırtamazlar beni..daha ötesi yok!!" diyorum ama..nasıl oluyorsa(!) her gün şaşıracak, sinirlerimi bozacak bir şeyler duyuyor, görüyor ve okuyorum.ben mi farklı dünyalardayım yoksa bu insanlar mı bizden değil anlayamıyorum.uzunca bir süredir samimi bulmadığım ve malum konulardan sonra tamamen silip attığım PEK DEĞERLİ MEDYA VE BÖYLE KIYMETLİ ÇALIŞANLARI sayesinde daha çok şaşıracağımıza da eminim aslında.
her görüş, her inanış ve düşünceye (kaldı ki artık gözümde hiç bir değeri olmayan saçmalık tanımının ötesine geçemiyor bu durumlar..)saygısı olan ben dahi artık kaldıramıyorsam bunları, bazı insanlar kabul etmek istemese de gerçekten ciddi sorunlar var demektir.her türlü eylem ve tepki için haklı olanın yanındayım.böyle zihniyeti bozuk, ruhu çirkin insanlara sessiz kalmamalı kimse.kadın,erkek,çocuk,yaşlı,genç,öyle ya da böyle..hepimiz insanız ve hepimiz değerliyiz.hakkımız olanı kimse alamaz, bırakın almayı dil uzatamaz!

din, inanış, adet, töre, ahlak diye bol keseden atıp tutanlara bakıyorum da büyük bir kısmı kendisini insanlığa kapatmış. ey arkadaşım, kardeşim, ey insanoğlu!! kendine gel bir silkelen...çocuklara tecavüz edilirken neredeydin de hamile kadının sokağa çıkmasından rahatsız oldun???

off benim dertlerim depreşiyor böyle...çenem düştü :suspus:

@Melih Coşar

Melih Bey, Kimsenin rengini belli etmesine gerek yok, herkesin rengi ortada zaten. Açıklamayı yapan kişinin rengini alıp islam aleminin üzerine bulaştıracaksanız veya hükümetin görüşü diye ülkedeki bilmem kaç milyon insan üzerine yapıştıracak sanız, ben de derim ki o zaman başbakan asan faşist levent kırca nın görüşleri de tüm solcuların görüşüdür. Bunlar böyledir renklerini belli ediyorlar derim ve hiç te uygun olmaz. Lütfen burasının herkese ve her düşünceye açık bir platform olduğunu unutmadan, sizin sevmediğiniz veya tasvip etmediğiniz görüşden insanlarında burada olduklarını her zaman hatırlayarak yazın yazılarınızı. Ayrıca kimsenin bir yere gittiğini de düşünmüyorum.

Teşekkürler.

hamile bayanın yaptığı terbiyesizlikse, 13 yaşında ergenliğe yeni adım atmış hormonları ve vücut gelişimi oturmamış çocuklarla evlenmenin tanımı ne ? nasıl bir beyniniz var sizin ve nasıl çalışıyor? ya da nereye çalışıyor mu diye sorsam. kanunen izin var ama hamile bayanların günde en az 2 saat düşük tempoda yürümesi anne ve çocuk sağlığı için çok önemli.
tweet atmış ' dışarda gezen bayanlar erkekleri yoldan çıkarmak için geziyor 'diye ben sabah 5'ten akşam 00.30'a kadar iş arkadaşlarımla dışarda olduğumuz zamanlar oldu kim bilir onun gibi beyinsizler bize ne gözle bakıyorlar. Allah herkese akıl ve beyin veriyor ancak çalıştırdığın konu önemli.

onun düşüncesine göre annesi hamileyken dışarı çıktıysa niyeti başkaymış demek. eşi veya kızı olmayabilir ama annesi demi yok nasıl bir düşünce bu? leylekler getirmiş herhalde. Leylek kardeşler bunlarla aynı tür olanları getirmeyin virüs saçıyorlar. hem sizin hem bizim sağlığımız için zararlı. mümkünse de şeytana söyleyin geri iade alsın

1000454_552690458125011_767083099_n.jpg

Dün pek fazla haberleri takip edememiştim. Bu haberi (!) dün ilk defa burda okudum. Akşam bütün haber sitelerinde yer alıyordu. Dengesizin biri çıkmış 3-5 saçma sapan laf etmiş sırf gündem olmak için. Hergün yüzlerce kişi kendini bilmez şekilde konuşup duruyor zaten. Şimdi bu adamın sözleri üzerine milyonlarca yorum yapılıyor. Göreceksiniz bu aksam haber kanallarına tekrar çıkacak. Hatta belkide canlıya yayına cıkıp daha fazlasını söyleyecek.Ve reyting rekorları kırılacak. Ertesi gün söylemlerini dahada abartacak. Peki bu durumda amacına ulaşan taraf kim?

haklı olabilirsiniz ama gündem malzemesi olarak günahsız bebekleri ve annelerini seçmelerine dayanamıyoruz.
kendisini leyleklerin getirdiğine inanan biri herhalde. onu da bir kenara bırakalım. dışarda gezen bayanlar insanları yoldan çıkarıyormuş. çalışan bayanlar günün 12 saatini dışarda geçiyorlar ( birçoğu da sahada erkeklerin içinde çalışıyor) ne demek istiyor bu bize?

@Fundatncy

Söylediklerinin doğruluğuna sizce kendi inanıyor mu?. Sırf o dengesiz bunları söyledi diye söyledikleri gerçekleri yansıtır mı? Eger bu kadar tepki almasaydı kendi söylediğiyle kalıp konu kapanmayacakmıydı? Yarın bu adam ekranlara çıkıp daha fazlasını söylediğinde bunun sorumlusu kim olacak o mu, onu bu kadar eleştirip gündem yapanlar mı?

:eek:kyrm: ilginç düşünceler de var...güzel tabii ki ama sormadan duramıyorum...ne yani bu insanlar(!) çıksın televizyonlarda radyolarda bilinçli bilinçsiz konuşsun.kadının, insanlığın, dinin, inanışın..herşeyin adını lekelesin biz de susup izleyelim mi?tamam!!ben adam yerine koyup ciddiye almam, sen "amaaann" der geçersin..sorun yok!! ya anlamayan bilmeyen cahil insanlar??? onlar da izliyor bunu.onlar inanacak ve öyle düşünmeye başlayacaklar bunun farkında mısın?sonra o yerleşen sapkın düşünce nasıl giderilecek? böyle bir konuşmanın,konuşmacının ve spikerin amacı ne olabilir?neden böyle bir şeye izin verilir? ben halkımın bilinçlenmesini isterken neden zehirleniyor bunlarla? neden o konuşsun da biz susalım???

Ahmet Yüksel , Melih Bey ile konuşmuşsunuz araya giriyorum ama kusuruma bakmayın lütfen..efendim şöyle ki açıklamayı yapan ve sunan insanlar bir ramazan programında sohbet ediyorlar gördüğüm kadarıyla, TRT de...???...
kimse kimseye bir şey bulaştırmaya çalışmıyor.ben de çok şey söyledim bakın ama tepkilerimin bir kısmı da islam ve din adı altında ortaya çıkarak toplum kurallarını ve ahlakını sarsacak konuşmalar yapılması ve bunların halka yansıtılmasına.bu düşünceleri nedeniyle benim için dinle alakası olamayacak nitelikte bir insan kalkıp da benim saf duygularla inanan insanımın,kardeşimin kafasını karıştırıp, beynini yıkayamaz!!bu dine de saygısızlıktır, insanlığa da bana göre. olay sağ görüş sol görüş de değil ayrıca bir insanlık ayıbı var ortada.KADIN YOK SAYILMAYA ÇALIŞILIYOR..buna izin vermeyeceğiz değil mi?

Gülay Kudret Birdal bence o insanların beyinleri, sebebi bilinmeyen bir şekilde (!) hamile..evden çıkmamalı, öte yandan insani tüm faaliyetlerini durdurmalılar sanki..çünkü malum beyin söz konusu...aksi takdirde edepsizlik ve terbiyesizlik yapmış olacaklar...:islik:
ohh ne güzel çözümler ya süper oldu :) iyi ki konuşmuş bu adamcağız..ufkum genişledi...(!):acpsnr:

Tamer Çankaya en güzelini söylemişsin arkadaşım..:) böylelikle kendi aralarında azalarak bitsinler :ckskc:

Şebnem Tunç artık saygı kalmamış bayana nerdeyse doğduğu gün yokolsun dönemini savunacaklar.Dünyanın en mucizevi olayının ana karakteriyiz bakan gözle gören göz farkı! :suspus:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...