Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tüm Çevre Mühendisleri Çevre Görevlisi Belgesi Alıyor

Konu, 'Etkinlik Duyuruları' kısmında Yasin Aslan tarafından paylaşıldı.

 1. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar, Çevre Mühendislerininde Sınava Tabi Tulacak konu taslak ama en kısa sürede bütün Çevre Mühendisi Arkadaşların Belgesyi almasını sağlayalım.
  Sevgi ve Saygılarımla.
   
 2. İsrafil Yılmaz

  İsrafil Yılmaz CMNet Üyesi

  Cevap: Tüm Çevre Mühendisleri Çevre Görevlisi Belgesi Alıyor

  olur mu hocam öyle saçma şey çocuk oynatıyorlar sanki.ben seneye mezun olucam birde o sınavamı gireceğim zaten aptal bir kavram için uğraştırıp duruyorlar bizi.bence biz taa en başta bu tabiri ve yönetmeliği kabul ederek hata yaptık şimdide emziğimizi elimizden alıyorlar.
   
 3. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  Cevap: Tüm Çevre Mühendisleri Çevre Görevlisi Belgesi Alıyor

  Olur mu derken ben eğitime ve sınava girdim aldım, bal gibi oldu ve bu aralara çevre mühendislerine de sınava girme zorunluluğu için bi çalışmalar var benim kişisel girişimlerim var bu durumu önlemek için, sizlerinde haberi olsun istedim, henüz belgesini almamış olan varsa alsın, ve yapılacak bişi varsa yapalım diye.
   
 4. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  Cevap: Tüm Çevre Mühendisleri Çevre Görevlisi Belgesi Alıyor

  en iyi savunma saldırmaktır stratejisiyle Odanın yanında olup tüm çevre mühendisleri birlikte hareket ederse kimse bize sınav falan açamaz.şu an elinde diploması olanlara aldırdık.sonradan gelenlere napacağız.onların suçu sonradan doğmak mı olsun.yine de girişimin an itibariyle çok doğru olsa da sürdürülebilir olması için Odamızı güçlendirelim.Yeni bakanımıza eskinin yanlışlarını anlatalım da yeni mezunlar mağdur edilmesin.
   
 5. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  Cevap: Tüm Çevre Mühendisleri Çevre Görevlisi Belgesi Alıyor

  burada haksız rekabet var, ben,im meslekli faaliyet alanıma diğer emslekler nasıl sokulur, bu konuda bile yetreli savunma yapılmadığı kanatindeyim, HAKSİZ REKABER KURUMU BU KONU GÖRÜTÜLMELİ :)
   
 6. Ercan Koca

  Ercan Koca CMNet Üyesi

  Cevap: Tüm Çevre Mühendisleri Çevre Görevlisi Belgesi Alıyor

  Yasin bey çok güzel söylemişsiniz. Bende yada hiç bir çevre mühendisi istemez kendi işinin başka meslekler tarafından yapılmasını. Fakat şöylede bir konu var. Ben girmedim bilmiyorum ama duyumlarıma göre çgb sınavı baya zor bir sınav. tabiri caizse deyme baba yiğidin kazanamayacağı bir sınav. hatta çevre mühendislerinin bile çoğu kazanamıyor. Eğer başka bir meslekten biri o kadar çalışıp sınavı kazanıyorsa bence o belgeyi hak etmiştir. Geçenlerde çiğden hanım bir konuda yazmıştı. Bizler sınavsız belgeyi aldık ama kimse daha ne yapacağını bilmiyor. o eğitimleri alıp sınava girip kazanarak o belgeyi alsaydık belki daha iyi olabilirdi diye yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
   
 7. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  Cevap: Tüm Çevre Mühendisleri Çevre Görevlisi Belgesi Alıyor

  acaba bu konu bir tuzak olabilir mi? hani derler ya babanın oğluna bile güvenme diye yeni bakanlığımız bizi sınava sokup belge verecekmiş ya bizler de sınava girmeden belgemizi almak istiyoruz ya birçok meslektaşımız da bu belgeyi aldı birçoğu da almak için şimdiden kuyruğa girdi. acaba en sonunda belgeyi alan çevre mühendisleri sayısı istedikleri rakama ulaşınca sürpriiiiizzzzzzzz sizi kandırdık. aslında sınav falan yok. ama çok meraklıymışsınız belge almaya bakın istatistiklere diğer meslek grupları iş alanımıza tecavüz ediyor diye basbas bağırıyordunuz yok öyle birşey çoğunluk yine sizde diyeceklermiş gibime geliyor. nedersiniz? :)
   
  Fatih Közen bunu beğendi.
Tüm Çevre Mühendisleri Çevre Görevlisi Belgesi Alıyor konusuna benzer içeriklerimiz
 1. çevre mühendislerine verilen çevre görevlisi belgesi hakkında

  Arkadaşlar, Her Ankara ya gelişimde bizim sektör vb. konularla ilgili dedikodu duyuyorum...Sizin bilginiz va mı yoksa ben mi geri kaldım bu konulara bilemiyorum ama;şöyle ki, kimya mühendislerinin açtığı davayı biliyorsunuz çevre görevlisi konusunda,bu dava onların lehine sonuçlandığını ve yeni yönetmeliğin çıktı çıkacağını, ayrıcaa çevre mühendisleri de artık sınava girerek çevre görevlisi...
 2. 2011 Yılı çevre görevlisi, çevre danışmanlık yeterlik belgesi ücretleri ve yatırılacak banka hesabı

  Çevre Danışmanlık Yeterlik Belgesi (ÇDYB) :3.000 TL Çevre Görevlisi Belgesi (ÇGB) : 250 TL Bakanlığımız Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü ile Halk Bankası Ankara Kurumsal Şubesi arasında yapılan protokol ile Döner Sermaye İşletmesinin Bakanlık merkez ve illerde yapılan tüm tahsilatları için Kurumsal Tahsilat (KUTA) hesabı açılmıştır. Bu nedenle kullanılmakta olan Halk Bankası Demirtepe...
 3. Çevre görevlisi belgesi ve çevre izinleri hakkında

  Herkese selamlar, Forumda araştırdım bulamadım, Çevre Görevlisi belgesini Çevre ve Orman bakanlığından alanlar herhangi bir güncelleme yapmalılar mı? Bir de , çevre görevlisi belgesi sahibi olup, aynı zamanda bir firmanın sahibi olan kişiler, kendi firmaları ile ilgili çevre izinleri işlemlerini yürütebilir mi?
 4. Türkiye çevre mühendisleri ve aktif çevre mühendisleri ortak basın bildirisi

  Değerli Meslektaşlarımız, Odamız seçimleri için çıktığımız yolda desteklerinizi bekliyoruz.. Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Seçimine Katılacağımız Yönetim Kurulu Listemiz: ASİL 1- Erhan ER 2- Ramazan GÜRLEYEN 3- Rahşan ULUS 4- Mustafa PEKÇETİN 5- Serhan MADEN 6- Mustafa GÜLÇEK 7- Ersin KARAHASANOĞLU YEDEK 1- Ufuk IŞIK 2- Yusuf ÇAKILKAYA 3- Sadettin ŞAHİN 4- Mustafa YANMIŞ 5- Fatih...