Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TÜRKAY 2009 Sempozyumu

Konu, 'Sempozyum ve Kongre' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

SEMPOZYUM TAKVİMİ

Sempozyum çağrısı 15 Aralık 2008
    Özet gönderme son tarih 13 Şubat 2009
    Kabul edilen bildirilerin ilanı 16 Mart 2009
    Bildiri teslimi için son tarih 1 Mayıs 2009
    Sempozyum tarihi 15-17 Haziran 2009

15-17 Haziran 2009 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryum ve Sergi Sarayında düzenlenecek olan Türkiye’de Katı Atık Yönetimi Sempozyumu TÜRKAY 2009, atık yönetimindeki tüm tarafları; üniversiteler, endüstri kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve kanun koyucuları bir araya getirerek bilgi alışveriş ve paylaşımı ile ortak bir bilgi birikimi vücuda getirmeyi, Türkiye'de atık yönetiminde meydana gelen sorunlara çözümler sunarak bu çözümlerin hayata geçirilmesini teşvik etmeyi ve konuya olan ilgiyi hep canlı tutmayı amaçlamaktadır.

TÜRKAY 2009 Sempozyumu, atık yönetimindeki tüm tarafları; üniversiteler, endüstri kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve kanun yapıcıları bir araya getirerek, bilgi alışveriş ve paylaşımı ile ortak bir bilgi birikimi yaratmayı, Türkiye'de katı atık yönetiminde meydana gelen sorunlara çözümler sunarak, bu çözümlerin uygulamaya geçirilmesini teşvik ederek, konuya olan ilgiyi sürekli canlı tutmayı amaçlıyor.

KONU BAŞLIKLARI

• Katı Atık Mevzuatı ve Avrupa Birliğine Uyum Sürecinde Katı Atık Yönetimi
    • Katı Atık Yönetim Stratejileri
    • Katı Atıkların Toplanması ve Transferi
    • Atık Minimizasyonu ve Madde Geri Kazanımı
    • Düzenli Depolama Sahaları Yönetimi
    • Atık Bertarafında Biyolojik Yöntemler
    • Atık Bertarafında Termal Teknolojiler
    • Tehlikeli Atık Yönetimi
    • Tıbbi Atık Yönetimi
    • Sızıntı Suyu Yönetimi
    • Depo Gazı Yönetimi
    • İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Yönetimi
    • Vahşi Depo Sahalarının Rehabilitasyonu

Sempozyum, T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı İstanbul İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Atık Maddeleri Değerlendirme Sanayi ve Ticaret A.Ş. (İSTAÇ) tarafından desteklenmektedir. Sempozyumun dili Türkçedir.

Üç gün sürecek olan sempozyumda, 33 farklı kurum ve kuruluş tarafından yüze yakın sözlü ve poster bildiri sunumu gerçekleştirilecek olup fuaye alanında sponsor kuruluşlar tarafından stant açılacaktır. Sponsorluk için Sempozyum Düzenleme Kurulu ile irtibata geçilebilir.

Sempozyum hakkında ayrıntılı bilgi için http://www.turkay2009.com adresi ziyaret edilebilir.

TÜRKAY 2009 Sempozyumu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Elektrokımyasal arıtım ve uygulamaları: Katı atık sızıntı suyu çalışması(türkay 2007)

ELEKTROKIMYASAL ARITIM VE UYGULAMALARI: KATI ATIK SIZINTI SUYU ÇALIŞMASI(TÜRKAY 2007) Fatih İLHAN, Uğur KURT, Ömer APAYDIN, Ertan ARSLANKAYA, M. Talha GÖNÜLLÜ * Yıldız Teknik Üniversitesi, Makine Fakültesi, Endüstri Müh. Bölümü, Yıldız-İSTANBUL
  2. ll. Ulusal Arıtma Çamurları Sempozyumu- AÇS 2009

II. ULUSAL ARITMA ÇAMURLARI SEMPOZYUMU- AÇS2009 04-06 Kasım 2009, İzmir Su ve atıksu arıtma işlemleri sırasında farklı arıtım kademelerinde oluşan arıtma çamurlarının çevre sağlığı kriterlerine uygun olarak işlenmesi ve bertaraf edilmesi gerekmektedir. 23-25 Mart 2005’ de gerçekleştirilen “I. Ulusal Arıtma Çamurları Sempozyumu” ile arıtma çamuru yönetimi konusunda çalışan bilim...
  3. Membran Teknolojileri ve Uygulamaları Sempozyumu 2-3 Kasım 2009

''Membran Teknolojileri ve Uygulamaları Sempozyumu'' 2-3 Kasım 2009 tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Kampüsü, Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenleniyor. Türkiye'de bu alanda ilk kez düzenlenecek olan sempozyum, 2010 yılında yapılması planlanan ''IWA Regional Conference on Membrane Technology and Water Reuse'' isimli uluslararası sempozyum için hazırlık niteliğinde olup, ülkemizde bu...
  4. The Road / Yol | 2009

The Road, Cormac McCarthy'nin 2006'da Pulitzer Ödülü kazanan aynı isimdeki romanından uyarlanmış 2009 yapımı post-apokaliptik dram filmi. John Hillcoat tarafından yönetilen filmin senaryo yazarlığını Joe Penhall üstlenmiştir. Filmde başrolleri Viggo Mortensen ile Kodi Smit-McPhee paylaşmıştır. Film, Pennsylvania, Louisiana ve Oregon'da çekilmiştir. Film, Kuzey Amerika sinemalarında kısıtlanmış...
  5. Fame (2009)

1980 yapımı olan "Fame" filminin yeniden yapımı olan bu filmde New York Sanat Akademisindeki gençlerin yaşadıkları olaylar anlatılmakta. UuFKv7__G08 Evet TRT-2 'de gösterilen filmlerin tanıtımı gibi giriş yaptım. :)) Yorumlar; Her ne kadar 1980 versiyonunu şahsen tercih etsem de, bu versiyonu da izlemekten oldukça keyif aldım. (Melih T. COŞAR from CMNET) Etkileyici! (New...