Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye atom enerjisi kurumu tarafından eğitim sertifikalı personel.

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında zeynp tarafından paylaşıldı.

1. zeynp

zeynp CMNet Üyesi

metal hurda toplama ayırma faaliyeti yapan tesislerde taşınabilir radyasyon ölçüm cihazı ve yeterlilik sahibi personel bulundurulması gerekiyor. bu sertifika türkiye atom enerjisi kurumundan alınıyormuş ancak nasıl ve hangi şartlarda alınıyor bi bilgisi olan var mı? ve sertifikayı kimler alabiliyor.

2. zeynp

zeynp CMNet Üyesi

şöyle bir açıklamada yapayım toplama ayırma tesisinde çalışıyorum ve inert atıkta toplamak istiyoruz. bunun için gerekli şartların içinde türkiye atom enerjinden sertifikalı bir yetkilinin çalışması gerekiyor. bu sertifikayı kimler alabilir. ve inert atıklar yönetmeliğinde bu atığı toplamak için tesisde gerekli alan için sayısal bir değer yok sadece alanın geçirimsiz bir tabakayla örtülmesi gerekiyormuş. sayısal değere ilişkin bi bilgisi olan varmı

3. Atakan Erdoğan

Atakan Erdoğan CMNet Üyesi

Türkiye Atom Enerjisi Kurumunun (TAEK) sitesine bakmanızı tavsiye ederim, bu kursun adı Radyasyon Eğitimi ve Radyasyondan Korunma Kursu.. Yönetmeliğe göre radyasyon ölçüm cihazını kullanmak için bu kursa katılma zorunluluğu var. sitede eğitim faaliyetleri bölümüne bakarsanız kurs tarihlerini ve yerlerini (İstanbul veya Ankara) görürsünüz. Genel açıklamayı oradan okursunuz zaten öncelikle kurs başvuru formunu çıktı alıp doldurmanız gerekiyor. Daha sonra kurs ücretini yatırıyorsunuz. Bir personelinizi 4-5 günlük bu eğitime gönderip eğitim sonunda sertifika almış oluyorsunuz..

4. zeynp

zeynp CMNet Üyesi

Çok teşekkür ederim.

5. Atakan Erdoğan

Atakan Erdoğan CMNet Üyesi

Rica ederim. yalnız bişey daha eklemek isterim. bu kursun kontenjanları genelde 25 kişi ile sınırlı olduğu için kursa başvuru tarihinden önce kontenjan dolabiliyor ve sizi bir sonraki eğitime atmaları söz konusu olabiliyor. Bu yüzden her zaman erken başvurmakta fayda var diye düşünüyorum. kolay gelsin, iyi çalışmalar..

6. zeynp

zeynp CMNet Üyesi

Evet şimdi baktımda öyleymiş. elimizi çabuk tutmamız gerekecek. Tekrardan sağolun sizede kolay gelsin.

7. Nazan Pangal

Nazan Pangal CMNet Üyesi

Arkadaşlar bu eğitim hakkında banada bilgi verirmisiniz lütfen çok acil

8. Neşat Ören

Neşat Ören CMNet Üyesi

Radyasyon Eğitimi ve Radyasyondan Korunma Kursu ve bu NEB 211 denilen cihaz sadece TAEK ten mi alınıyor ? Bu eğitimi veren özel firmalar yok mu ?
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    Teşekür ederim.

9. Birgül Bakanoğlu

Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

eğitimi veren başka bir firma bildiğim kadarı ile yok. biz ankaradan almıştık eğitimi. ama zaman zaman istanbuldada açılıyormuş.

10. Neşat Ören

Neşat Ören CMNet Üyesi

teşekkür ederimm alakanız için..
    Bende öyle biliyodum ama, TAEK te bu süreç uzun sürüyormuş..Daha nasıl kısaltabilirim diye düşünürken , il müdrlüğü yetkilisi ile konuştum..özel firmalarında bu aleti satıp eğitim verdiğini söyledi..Fakat herhangi bir firma söylemedi..
    Galiba yine tek seçenek TAEK olacak..

11. Ezgi Özturan

Ezgi Özturan CMNet Üyesi

UGETAM da benzer eğitimler veriyor. oradan da araştırabilirsiniz Neşat Bey.

12. Neşat Ören

Neşat Ören CMNet Üyesi

Teşkkür ederim Ezgi hanım.. UGETAM ile görüştüm.Onlarda bu eğitimi dışardan aldırıyorlarmış..Yeterli sayı 10 muş eğitim için..Bu sayıya ulaşmakta epey bi zaman alır dediler..Benim düşüncemde aleti alıcağımız yerden eğitim almak daha mantıklı gibi..TAEK başvurumu fax yoluyla yaptım..Bakalım üç gün içinde cevap verecekler..

13. Thermomed

Thermomed CMNet Üyesi

İstanbul üniversitesi Fen Fak Fizik bölümü bu eğitimi vermeye başlamış.
    Eğitimler ihtiyaca göre haftaiçi / hafta sonu gündüz/gece olarak veriliyormuş.
    Ayrıntılı bilgiyi birkaç gün içerisinde aşağıda bulunan web sayfasından duyuracaklarmış.
    Bilgilerinize,

http://fen.istanbul.edu.tr/

14. dilaneryılmaz

dilaneryılmaz CMNet Üyesi

ARKADAŞLAR MERABALAR HURDA GERİ DÖNÜŞÜMÜ YAPAN BİR TESİSİM VAR SANIRSAM LİSANS ALINMASI GEREKİYOR BU KAPSAMDA TÜRKİYE ATOM ENERJİSİNİN VERDİĞİ EĞİTİME KATILMASI GEREKİYORMUŞ BU KONUDA HERHANGİ BİR BİLGİSİ OLAN ARKADAŞIM VARSA YARDIMCI OLABİLİRMİ? BEN SİTEYE BAKTIM BİR SÜRÜ EĞİTİM VAR ACABA HANGİSİ TAM OLARAK?AYRICA EĞİTİMİN SINAVI OLUCAK MI ? BİDE BU EĞİTİME KATILINMASI GEREKTİĞİ TAM OLARAK HANGİ YÖNETMELİKTE YAZIYOR?

15. morgul

morgul CMNet Üyesi

radyasyon ölçüm cihazını kullanacak olan personelin katılması gereken eğitim var bahsedilen eğitim bu sanırım. gelen malzemedeyi kabul etmeden önce radyasyon ölçümü yapılıyor, sonrasında tesise kabul ediliyor ama diğer sorularınızın cevabını bilemiyorum.

16. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

Türkiye Atom Enerjisi 5 günlük eğitim sonucu radyasyon cihazı kullanım sertifikası alınması gerek , İl Çevreden geldiklerinde radyasyon cihazı ve bu eğitim sertifikalarını istiyorlar sertfika 5 yıl geçerli .Türkiye Atom enerjisi kurumu ile irtibata geçin @dilaneryılmaz

17. dilaneryılmaz

tsk ederim cevaplar için arkadaslar ama türkiye atom enerjisini aradım ve onlar 1 günlük eğitimimiz var ona katılmanız gerekir dedi su an kafam karıstı 1 günlük eğitimemi yoksa 5 günlük eğitimemi katılmamız gerek @Gülin Çağlıyan :(

18. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

@dilaneryılmaz biz bu başvuruları yaptığımızda sene 2011 , değişmiş olabilir :)

19. dilaneryılmaz

Türkiye atom enerjisi kurumu tarafından eğitim sertifikalı personel. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ucretsiz Ingilizce online sertifikali egitim verilen bir site tavsiyesi

Sevgili uyeler, Ingilizce ucretsiz online sertifikali egitim verilen bir web sitesini sizlerle paylasmak istedim. Ilgili sitede pek cok egitim konusu olmakla birlikte, is sagligi ve guvenligi ve cevre konusunda da asagidaki linkte ucretsiz online sertifikali egitimler bulunuyor. Bu egitimlerden yararlanmak icin siteye ucretsiz uye olmak gerekiyor. Sertifika almak icin de egitimlerin...
  2. Ücretsiz Sertifikalı Eğitim

Merhaba Arkadaşlar; Günümüz şartlarında artık sadece mezun olmak yeterli olmuyor hepimizin bildiği gibi. Bu anlamda size yardımcı olmak için aşağıya bir link ekleyeceğim. Belki aranızda bilenler vardır Elginkan Vakfı Ümmahan Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Bu vakıfın verdiği tüm eğitimler ücretsiz ve sertifikalıdır. Eğer vaktiniz varsa eğitimlere katılmanızı öneririm....
  3. Sertifikalı,ücretsiz ve "İş garantili"eğitim programı

Sertifikalı,ücretsiz ve "İş garantili"eğitim programı Türkiye İş Kurumu ve Meridyen Mesleki Eğitim Merkezi işbirliği ile Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı sertifika verilerek; *Pazarlama sektörü *Marketçilik sektöründe, Hiçbir kurs ücreti ödemeden staj yaparak günde 15 TL kazanarak kurs sonunda %50 iş garantili programdır. Şartları: *18-32 yaş aralığında, *İşşiz olmak...
  4. Seragazi emisyon envanteri, 1990-2010 türkiye istatistik kurumu

Sayı: 10829 01/06/2012 10:00 SERAGAZI EMİSYON ENVANTERİ, 1990-2010 2010 yılında toplam seragazı emisyonu 401.9 milyon ton CO2 eşdeğerine yükseldi Ulusal seragazı emisyonları, 1996 Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli (IPCC) Rehberi kullanılarak hesaplanmaktadır. Emisyon envanteri, enerji, endüstriyel işlemler, solvent ve diğer ürün kullanımı, tarımsal faaliyetler ve atıkdan...