Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye 'de Kağıt Sektörü için Çevre Standartları ve Atık Kağıt Geri Kazanımı

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Bu çalışmada, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne uyumu sürecinde kağıt sektörü için getirilen çevre standartları ve atık kağıt geri kazanımı incelenmiştir. Bu amaçla çalışma sunulurken öncelikle AB’ye aday olan ülkemizdeki kağıt sektörü detaylı olarak araştırılmış, AB ile karşılaştırılmış ve kağıt sektörünü ilgilendiren Avrupa Birliği çevre direktifleri incelenerek Türkiye’deki son durum ortaya konulmuştur. Atık kağıdın ülkemizdeki durumunu göstermek amacıyla Ankaş Kağıt Firması uygulama örneği olarak seçilmiştir. AB’de komite kararlarına göre kağıt sektörünü kısıtlayabilecek üç husus vardır. Bunlar; enerjinin ve doğal kaynakların verimli kullanılması ve tasarrufu, eco-label alacak ürünlerin üretildikleri proseslerin belirli çevre kalite standartlar ını sağlaması ve atık kağıt geri kazanımıdır.

  Neşe Soyer tarafından hazırlanan bu dökümana ekten ulaşabilirsiniz.
   
 2. b.tumturk

  b.tumturk CMNet Üyesi

  Bitirme ödevim için çok faydalı oldu,teşekkürler.
   
 3. elifus

  elifus CMNet Üyesi

  kagitcilik sektorunde faaliyet gosteren sirketleri inceledigim finans odevim icin cok faydali oldu, paylasiminiz icin tesekkur ediyorum.
   
Türkiye 'de Kağıt Sektörü için Çevre Standartları ve Atık Kağıt Geri Kazanımı konusuna benzer içeriklerimiz
 1. tehlikesiz atık geri kazanımı için teknik yeterlilik raporu

  Arkadaşlar merhaba çalışmakta olduğum fabrika tehlikesiz atık geri kazanımı yapmakta bunun için çevre lisansına başvurduk ve geçici çalışma faaliyet belgesini aldık.Lisans alabilmek için 6 aylık süre içerisinde teknik uygunluk raporu almamız gerekiyormuş.Bu rapor üniversitelerden veriliyormuş. Bunun için neler yapılması gerektiğinde bilginiz var ise paylaşırsanız çok sevinirim.Teşekkür ederim.
 2. Lisansli kağit-karton geri dönüşüm firmalari

  Arkadaşlar Lisanslı Kağıt-Karton Geri Dönüşüm Firmalarının güncel listesini nereden bulabilirim http://www.atikyonetimi.cevreorman.gov.tr/lisans.html adresinden bir liste edindim fakat en son 24.02.2011 tarihinde güncellenmiş en güncel haliyle bir liste varsa paylaşırsanız memnun olurum.