Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye'de Anaerobik Çürütme (Biyogaz) ve Standartlar?

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında criss1985 tarafından paylaşıldı.

1. criss1985

criss1985 CMNet Üyesi

Türkiye'de Anaerobik çürütme ile ilgili standartları araştırmaktayım ancak birşey bulamadım. Anaerobik çürütme sonrası oluşan gübrenin hangi sınıfa girdiğini bilen var mı? Toprak düzenleyicisi mi, organik gübre mi yoksa standartlarımızda henüz tanımlanmadı mı?

Yönetmeliklerde konu ile ilgili neler var? Yüksek lisans tezimi hazırlamakta olduğum için konuyla ilgili arkadaşlar tarafından yardımlarınızı bekliyorum

Türkiye'de Anaerobik Çürütme (Biyogaz) ve Standartlar? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Anaerobik çamur çürütme sunumum

Anaerobik Çamur Çürütme sunumum (Arıtma tesis işletilmesi dersi)
  2. 4- nitrofenol'ün anaerobik hareketli yatak reaktör (ahyr)ve anaerobik perdeli reaktör

Özlem S. KUŞÇU, Delya SPONZA Dokuz EylülÜniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü, Buca-İZMİR E-Posta: ozlem.selcuk@deu.edu.tr ÖZET: Bu çalışmada, laboratuvar ölçekli kurulan anaerobik hareketli yatak reaktör (AHYR) ve anaerobik perdeli reaktör (APR), sürekli beslemede co-substrat olarak glukoz kullanılarak 4-Nitrofenol’ün arıtılabilirliğini araştırmak için...
  3. Biyogaz işbaşında

Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde, ahıra kurulan sistemle hayvan gübresinden biyogaz üretimi yapılmaya başlandı. Güncelleme: 18:11 TSİ 11 Kasım. 2010 Perşembe Kaynarca Seyfettin Selim Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ömer Hulusi Dede ve Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saim Özdemir tarafından Kayacık Topçu köyünde Salih Özdemir'e ait 10...
  4. Biyogaz

Arkadaşlar aramızda biyogaz tesisinde çalışan çevre mühendisi arkadaşımız var mı?