Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Turkiye'deki tekstil endustrisi (ve boyar atiksu olusturan diger end.ler)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Yeşim Aydın tarafından paylaşıldı.

1. Yeşim Aydın

Yeşim Aydın CMNet Üyesi

Turkiye'deki uretim agirlikli olarak hangi bolgelerde, hangi su kaynaklarina desarj yapiliyor, nereler risk altinda ? Yardımcı olur musunuz ??

Turkiye'deki tekstil endustrisi (ve boyar atiksu olusturan diger end.ler) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Boyar Madde içeren Tekstil Atıksularının Arıtım Alternatifleri

Son yıllarda su kirliliği kontrolü büyük önem kazanmıştır. Alıcı su kaynaklarına verilen boyar maddeler organik yük olarak bu kirliliğin küçük bir kısmını oluşturmaktadır; ancak alıcı ortamda çok düşük konsantrasyonlarda boyar madde bulunması bile estetik açıdan istenmeyen bir durumdur. Bu nedenle boyar madde içeren tekstil endüstrisi atıksularından renk giderim prosesleri ekolojik açıdan önem...
  2. Boyar madde içeren tekstil atık sularının arıtım tesisi

ile ilgili akım şeması gerekli yardımcı olursanız sevinirim.
  3. Tekstil Endüstrisi Çözümleri

Ben çok beğendim , belki işinize yarayabilir. http://bd-textile-solutions.blogspot.com/
  4. Tekstil endüstrisi risk değerlendirmesi

ÇOK ACİL tekstil sanayi için risk değerlendirmesine ihtiyacım var arkadaşlar.Yardımcı olabilecek var mı?
  5. Türkiye'deki mühendisler ne iş yapar? mühendisin dramı

Mühendislere ne iş yaparsınız dedik. Türkiye'deki mühendislere anket biçiminde sorular yönelttik. Değindiğimiz konu :Mesleğinizi nasıl icra ediyorsunuz, neler yapıyorsunuz ? Türkiye'de mühendis olmak nasıl bir duygu ? İşte bu soruların cevaplarını okuyup neler yapmamız gerekiyor düşünelim. Sizce mühendisler ne yapar ? Türkiye'deki Mühendisler Ne İş Yapar Gerçek Mühendis İşleri Kalifiye...