Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye'nin en uzun tüneli Artvin'de yapılıyor!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Artvin'in yıllardır beklediği Cankurtaran Tüneli'nin tamamlanması ile birlikte "Karadeniz Sahil Yolu Projesi" kapsamında inşa edilen ve Türkiye'nin en uzun kara yolu tünelinin de bulunduğu Bolaman-Perşembe arasındaki 3.775 metrelik "Nefise Akçelik Tüneli" unvanını kaybedecek.

Cankurtaran Tüneli'nin net uzunluğu 5.286 metre olup giriş çıkış yapısı ile birlikte 5.300 metreyi bulmaktadır.

Bu uzunluğu ile ülkemizin en uzun tüneli olma özelliğine sahip olacak, Avrupa ve Dünya'da da sayılı tüneller arasına girecektir.

Türkiye'nin en uzun tüneli Artvin'de yapılıyor! konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ben Artvin 'im Dostlar

[MEDIA] Ben Artvinim dostlar bensiz olmaz! Siryada şarabım asma dalında, Bundandır başının dumanı genyanın, Bundandır yalpalaması Çoruhun, Ben Artvinim dostlar bensiz olmaz! Ardanuçta kaleyim yüzyıllar saklı taşduvarlarımda, Berta köprüsüyüm selam durururum evherden esen yele Efkar tepesinde bibr delikanlı Al yazmasını düşler yavuklusunun Gelin görün pancarcı olmuşum, Horona durmuşum...
  2. Sadece Tek Tarafını Gösteren Camlar Nasıl Yapılıyor?

Bu camların çalışma prensibi, bildiğimiz tül perdelerin çalışma prensibiyle aynı. Yani bu camların iki yüzü arasında bir fark yok. Bu noktanın daha iyi anlaşılması için "üzerine düşen ışığı, düştüğü yüze göre farklı oranlarda geçiren bir cam yapmak mümkün mü?" sorusunu d...etaylı olarak yanıtlayalım. Fiziğin temel yasalarından birisi olan termodinamiğin ikinci yasası bu soruya...
  3. BM'nin Yeni İklim Zirvesi Durban'da Yapılıyor (29 Kasım 2011)

Küresel ısınmayı engellemek amacıyla imzalanan Kyoto protokolü, sera gazı salınımına kısıtlamalar getiriyor. Önümüzdeki yıl süresi bitecek olan protokolün yerine yeni bir anlaşma sağlanması, dünya liderlerinin öncelikleri arasında. Bu nedenle, Güney Afrika’nın Durban kentinde Birleşmiş Milletler liderliğindeki toplantılarda, yeni anlaşma için pazarlık yapılıyor. Konferansa katılanlar,...
  4. Atıksu Tüneli

Atıksu tünelleriyle ilgili faydalı bir video. [media=vimeo]45295698