Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye'nin "Enerji Haftası"

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  [​IMG]

  Avrupa Birliği Sürdürülebilir Enerji Haftası'na Türkiye, 11 – 17 Nisan tarihleri arasında santralistanbul tarafından organize edilen “santralistanbul Enerji Haftası” ile katılıyor...

  Sürdürülebilir enerjiye dayalı bir dünyayı teşvik etmek için, 27 Avrupa ülkesinin katılımı ile gerçekleştirilen, Avrupa’nın en önemli ve kapsamlı etkinlik ağı olan “Avrupa Birliği Sürdürülebilir Enerji Haftası”na Türkiye “santralistanbul Enerji Haftası” ile katılıyor.

  2005 yılında Avrupa Komisyonu tarafından başlatılan EUSEW; Avrupa Birliği Sürdürülebilir Enerji Haftası (European Union Sustainable Energy Week), sürdürülebilir enerjiye dayalı bir geleceği teşvik etmek üzere gerçekleştirilen Avrupa’nın en önemli ve kapsamlı etkinlik serisidir. Her yıl belirlenen bir tema çerçevesinde birçok Avrupa ülkesinde gerçekleştirilen yüzlerce etkinliği barındıran EUSEW, bu yıl “yenilenilebilir enerji” ve “enerji verimliliği” temalarına dikkat çekecek olan etkinliklerle 11 – 15 Nisan tarihleri arasında, Türkiye dahil 27 Avrupa ülkesinde gerçekleşecektir. Türkiye, 11 – 17 Nisan tarihleri arasında santralistanbul tarafından organize edilen “santralistanbul Enerji Haftası” ile EUSEW’ya katılıyor.

  Kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği eğitim programlarıyla sürdürülebilir enerjiye dayalı bir gelecek için genç neslin bilinçlendirilmesine verdiği önemi vurgulayan santralistanbul, EUSEW kapsamında gerçekleştireceği “santralistanbul Enerji Haftası” ile, tüm yaş gruplarından kişilerin alternatif enerji kaynakları/yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği/enerji tasarrufu üzerinde düşünme ve bilinçlenmelerini hedefliyor.

  “santralistanbul Enerji Haftası”nda gerçekleşecek ücretsiz ve kamuya açık etkinlikler arasında alternatif enerji kaynakları olan rüzgar, güneş ve hidrojen enerjilerinin nasıl üretildiklerini gösteren uygulamalı “istasyonlar”, güneş enerjisi ile çalışan araba, rüzgar, güneş ve hidrojen enerjisi ile çalışan “Eko Karavan”, “alternatif enerji kaynakları” temalı film ve belgesel gösterimleri ve yine bu temaları baz alan açık hava grup oyunları yer alıyor.

  “santralistanbul Enerji Haftası”, enerji alanında faaliyet gösteren firmalar, sivil toplum örgütleri, üniversitelerin ürün ve projeleriyle (İTÜ Alternatif Enerji Kulübü, Laterna, Ezinç, UNIDO-ICHET, Teknolus Enerji), Filli Boya Yalıtım ve Türk YTONG’un katkıları, yerel yönetimler, medya (NTV, Açık Radyo) ve basının (Radikal) destek ve katılımlarıyla 11 – 17 Nisan tarihleri arasında santralistanbul Enerji Müzesi ve santralistanbul’un açık alanlarında gerçekleşecektir.
   
Türkiye'nin "Enerji Haftası" konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Türkiye'de Enerji İhtiyacı ve Termik Santraller

  Arkadaşlar merhaba.... Herkesin bildiği gibi devlet şuan da elektrik üretimi için termik santral yapımı için özel şirketleri yatırıma teşvik etmektedir.Şuan da ülkemizde tek iyi örnek 2003 yılında faaliyete geçen Adana ilindeki Sugözü Enerji Santralidir. (www.isken.com.tr) Günümüz teknolojisiyle termik santral zararsız hale getirilebilirmi? Şuan ki başta yatağan ve afşin-elbistan termik...
 2. Türkiye'de Yenilenebilir Enerji

  HİDROELEKTRİK: Türkiye'nin hidrolik kaynaklarının teorik olarak, ortalama debi ve düşü koşullarında hesaplanan brüt potansiyeli DSİ verilerine göre, 433 milyar kWh/yıl'dır. Yine aynı verilere göre, ekonomik yapılabilir olmasına bakılmaksızın, teknik yapılabilirlik koşulu ile bu kaynaktan sağlanabilecek teknik potansiyel 216 milyar kWh/yıl, hem teknik hem de ekonomik yapılabilirlik koşulları...
 3. Çevre, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji

  29 ocak 2010 da verilen haber. http://www.patronlardunyasi.com/haber/50-bin-kisiye-yuksek-maasla-is/77601 bununla ilgili bir gelişmeden haberdar olan var mı ?
 4. Enerji Kaynaklarının ve Enerji Kull.Yön

  Merhabalar, Enerji verimliliği ile ilgili yönetmelikte enerji kullanımı 1000 TEP üzeri olan kuruluşlar enerji yönetim birimi kurmak zorundadır der. Fakat 1000 TEP altı olanlar için nasıl bir sorumluluk getiriyor. OSB de olanlarn biraraya gelerek Enerji yönetim birimi kurabilecekleri belirtilmiş. Peki OSB de olmayan firmalar bu durmda ne yapacaklar. Bilgisi olan var mıdır? Teşekkür ederim şimdiden.
 5. Türkiye rüzgar enerji kongresi (yeşilköy/istanbul)

  [FONT=Trebuchet MS] [FONT=Trebuchet MS]Neden Ziyaret Etmelisiniz ? Sektördeki yenilikleri ve son teknolojileri takip etmek Ülkemizdeki enerji kaynaklarının verimli kullanımı hakkında bilgi sahibi olmak Rüzgar Enerji teknolojisi ile ilgili ürün ve hizmetlerden yararlanmak Sektör liderleri ile fikir alışverişinde bulunmak Yeni bağlantılar kurmak ve geliştirmek Yeni strateji ve fikirler...