Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tuza hem renk hem de uyarı geliyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Cansu Bağ tarafından paylaşıldı.

 1. Cansu Bağ

  Cansu Bağ CMNet Üyesi

  tuz1.jpg

  Tuz paketlerinde, hangi kaynaktan üretildiği ve içerisinde yer alan arsenik, kurşun gibi ağır metal bulaşık oranları ile "Tuzu azaltın, sağlığınızı koruyun" ifadesi yer alacak. Artık renkli tuz da üretilebilecek.


  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tuz kullanımı azaltmak için yürütülen çalışmalarda yeni bir uygulama daha başlatıyor.

  Bakanlığın Türk Gıda Kodeksi Tuz Tebliği Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  YIKANMADAN PİYASAYA SUNULMAYACAK
  Buna göre, tuz yabancı madde içermeyecek, işlenmiş tuz rafine edilmeden veya yıkanmadan piyasaya sunulmayacak, yeraltı kaynak ve deniz tuzlarında rutubet miktarı kütlece en çok yüzde 2, diğer tuzlarda yüzde 0,5 olacak.

  Kaynak
   
  Tuğba Yeşil Ağca ve Gül Can bunu beğendi.
Tuza hem renk hem de uyarı geliyor konusuna benzer içeriklerimiz
 1. ne anlama geliyor?

  Arkadaşlar bu değerler ne anlama geliyor ve nasıl ölçülüyor bilgisi olan var mı? Yönetmelikleri okuyoruz ama bazı bilgileri bilmeden geçiyoruz. K ≤ 1,0 x 10-9 m/sn; kalınlık ≥ 5 m veya eşdeğeri, K ≤ 1,0 x 10-9 m/sn; kalınlık ≥ 1 m veya eşdeğeri, K ≤ 1,0 x 10-7 m/sn; kalınlık ≥ 1 m veya eşdeğeri. şimdiden teşekkürler.
 2. Uyarı ikaz işaretlerini rengini kendiniz tasarlayabilirsiniz

  Arkadaşlar merhaba, dün iş güvenliği uzmanımızla internette deli gibi uyarı ikaz işaretleri arıyorduk. Muhteşem bir siteyi keşfettik. www.stclaire.com sitesinden Industrial Signage bölümüne sonra Sign Builder Lite bölümüne girerek üye olun. Yine aynı yerden giriş yaptıktan sonra Industrial signage bölümünden sign builder'ı seçin ve sağ taraftan "view catalog" a tıklayarak istediğiniz...
 3. UYARI! Çevrimiçi Çevre İzinleri

  Çevrimiçi Çevre İzinleri uygulaması , sistemlerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devri nedeni ile bir süre hizmet veremeyecektir.
 4. Nasa'dan Türkiye'ye şok uyarı

  NASA, Türkiye'de toprakların bilinç dışı kullanımıyla 2040 yılında çölleşme tehlikesi yaşanacağı uyarısında bulundu. İZMİR (İHA) - Ege Üniversitesi (EÜ) Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri öğrencileri tarafından topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında ‘Erozyon, Küresel Isınma ve Biyoçeşitlilik’ konulu konferansta konuşan TEMA Vakfı Temsilci Yardımcısı ve Eğitimci Merih Yücel, çölleşmenin...
 5. Japonya’dan türkçe uyarı: nükleer felaket olacak!

  Türkçe bir video hazırlayan Japon vatandaşları Fukuşima’da yaşanan nükleer felaketi hatırlatan bir video hazırlayarak Japon Başbakan’ın Türkiye’ye nükleer santral satmasından dolayı utanç duyduklarını dile getirdiler. Japonların hazırladığı videoda Fukuşima nükleer felaketini yaşayanlar Türkiye’de kurulması planlanan nükleer santralin bir başka felaket olacağı konusunda Türkiye’yi uyarıyor....