Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Twilight render(google sketchup için)

Konu, 'Diğer Mesleki Programlar' kısmında Noyan Temuçin tarafından paylaşıldı.

1. Noyan Temuçin

Noyan Temuçin CMNet Üyesi

Twilight Render SketchUp Pluginana sayfası
    demo olarak kullanılabilir durumda en son 800*600 e kadar render yapıyor ve resmin üstüne ve alt tarafına watermark atıyor ama genede kullanılabilir.

2. ekgaltyapi

ekgaltyapi CMNet Üyesi

Biraz daha açıklarsanız tam olarak hangi işlevlerde kullanıldığını?
    Pek anlayamadım

3. Noyan Temuçin

Noyan Temuçin CMNet Üyesi

açıklama kısa ve öz olarak şöyle
    render nedir?
    herhangi bir cad ortamında tasarlanan herhangi bir 3 boyutlu tasarımı cad programı içerisinde görsel olarak gerçeğe yakın şekilde yani ışık,renk,kaplama ,gölge vb. ayarlamaları yaparak sunmaktır.
    google sketchupta 3 boyutlu bir tasarım yaptın diyelim tasarımın program içindeki görünümü gerçeğe çok benzemiyor kullandığın kaplama ,renk,ışık gerçeğe hiç yakın görünmüyor bu plugin sayesinde ortama vereceğin ışığı,tasarımın gölge aayarlarını vb. ayarları yaparak gerçekten göze hitap edecek şekilde onun birebir fotoğrafına yakın görüntü sunabilirsin.

Twilight render(google sketchup için) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Google'a kız kardeş geldi

Çin'de ismi kız kardeş anlamına gelen ''ciecie''yi anımsatan ''Goojje'' adlı bir arama motoru kuruldu Çin ile internet arama motoru Google arasında yaşanan sansür ve siber saldırı krizinin ardından, Çin'de ismi kız kardeş anlamına gelen "ciecie"yi anımsatan "Goojje" adlı bir arama motoru kuruldu. BBC Çince servisinin haberine göre, "Goojje.com" internet...
  2. Twilight render kullanımı örnek görüntü (avantaj ve dezavantaj)

1.resimde google sketchupta(su) da kendime bir sahne hazırladım. Mutfakta bir masa var ve üstünde 2 tane bardak var pencereden gelen ışığı test etmek için birini ışıktan gelen taraf koydum diğerini gölgede kalan tarafa koydum ve twilightla render aldım . 2.resimde görüldüğü gibi bardaklardan güneş ışığı alan bardak gölgesi istediğim gibi gölge aldı ayrıca içindeki suyun yansımasıda sanki...
  3. Sketchup için ücretsiz foto gerçekçi görünüm (render) programı maxwell render

-qx90Y0TEpo Google sketchup içinde yaptığınız modelleri kullanarak gerçek zamanlı (real time) olarak foto gerçekçi görüntüler elde edebilirsiniz .Fakat ücretsiz sürümünde bir kısıtlaması var 800*480 oranında çıktı almanıza izin veriyor. anasayfası burası http://www.maxwellrender.com/index.php/maxwell_for_sketchup indirme sayfası burası...
  4. Eda yüksel halk için bilim, halk için mühendislik, halk için mimarlik sempozyumu 14-15 aralik 2013

Halk İçin Bilim, Halk İçin Mühendislik Mimarlık Sempozyumunu yapmaktaki amacımız; ülkemizde sistemin, bilim ve tekniğe nasıl baktığını, nasıl uyguladığını, ne için kim için kullandığını gözler önüne sermek ve ortaya çıkan sonuçların ışığında “Halk İçin Bilim, Halk İçin Mühendislik Mimarlık” kavramının temel ilkelerini ortaya koymak ve bu gerçeğe göre verilecek mücadeleyi halkımızla birlikte...
  5. Google'daki yöneticiler

Dünyada bazı kuruluşlar vardır ki herkes oranın bir parçası olmak ister yada olmasa bile ona benzeyen yapılarda kendilerini kanıtlamak ister. Google’da tam anlamıyla bu tarzda bir şirket ve dünyada kime sorsanız “Çaycısı bile olurum.” diyecek bir yapı. Tamamda neden insanlar orada mutlu ? Sonuçta oradan daha yüksek maaş alıp daha mutsuz binlerce insan var. Yaşadıkları...