Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Twilight render kullanımı örnek görüntü (avantaj ve dezavantaj)

Konu, 'ARŞİV' kısmında Noyan Temuçin tarafından paylaşıldı.

 1. Noyan Temuçin

  Noyan Temuçin CMNet Üyesi

  tw1.jpg
  1.resimde google sketchupta(su) da kendime bir sahne hazırladım. Mutfakta bir masa var ve üstünde 2 tane bardak var pencereden gelen ışığı test etmek için birini ışıktan gelen taraf koydum diğerini gölgede kalan tarafa koydum ve twilightla render aldım .
  tw2.jpg
  2.resimde görüldüğü gibi bardaklardan güneş ışığı alan bardak gölgesi istediğim gibi gölge aldı ayrıca içindeki suyun yansımasıda sanki içinde su varmış hissi verdi .Fakat masa materyaline bump yani derinlik hissini photoshopla texture verdiğim halde bana derinlik izlenimi vermedi.
  Işık hüzmesi şeklinde vermeye çalıştım fakat iyi bir sonuçta elde edemedim ama tabiiki ben bunu kısa sürede hazırladım oturup ayarlamaların tamamını yapıp daha fazla render süresiyle daha kaliteli sonuçlar alınabilir.Kısaca vray kullanmayı veyahutta diğer render motorlarını kullanmayı bilmiyor ve bunların yasal olarak lisansını alamıyorsanız twilight renderıda kullanabilirsiniz.
  render süresi 14 dk. tuttu.
  Yaptığım ayarlamalar
  ışık ayarı
  materyal ayarı
  render ayarı
  gölge ayarı

  tw1.jpg

  tw2.jpg
   
 2. Noyan Temuçin

  Noyan Temuçin CMNet Üyesi

  Cevap: twilight render kullanımı örnek görüntü (avantaj ve dezavantaj)

  Söylemeyi unuttuğum noktalar materyalleri sketchupla atadım ama bütün materyallerin ayarlamalarını twiligh materiale editörle yaptım ayrıca ışık ayarlamalarınıda twilight light editörde yaptım.
   
 3. Noyan Temuçin

  Noyan Temuçin CMNet Üyesi

  Cevap: twilight render kullanımı örnek görüntü (avantaj ve dezavantaj)

  deneme sahnesi ektedir hızlıca hazırladım lütfen kusura bakmayın
   

  Ekli Dosyalar:

 4. Noyan Temuçin

  Noyan Temuçin CMNet Üyesi

  twilight render iç modelleme render denemesi

  bny.jpg
  render denemelerim devam ederken kendime yeni bir sahne hazırladım. Bu sefer sahnem banyo modeliydi basit bir şekilde banyo için gerekli ekipmanlarla birlikte sahneyi hazırladım.
  Bu sahnede en çok zorlandığım nokta renderin can alıcı noktası olan ışıktı.
  Olay banyo pencerisinden akşama doğru ışık vuruyor ve bu ışığın fayaslara ve diğer malzemelere olan etkisini ayarlamaktı bildiğiniz gibi gelen ışığın bir kısmı absorbe olur bir kısmıda yansıtılır burada biraz uğraşmam gerekti ama gerçekten twilight render motoru bu noktada iyi bir iş çıkardı diyebilirim.
  not:Modellemeyi yaparken pek fazla uğraşmıyorum malum zaman çok değerli o yüzden belli hatalar görebilirsiniz benim için önemli olan render motorunun neler yapabildiğini görmektir
  Bu arada render aldığım bu sahneye günbatımında banyodaki ışık adını koydum:eek:
  render süresi:1 saat 42 dk.
  sahne hazırlanması:5 dk.
  ışık ve render,materyal ayarları 7 dk.
  ilk render kısa süreli ışığın etkisini görmek için 4 dk.
  2.deneme render malzemelerin etkisi 8 dk. bu denemelerden sonra ayarlamaları yaparak enson renderi 1 saat 42 dk. olarak aldım .

  bny.jpg
   
 5. Noyan Temuçin

  Noyan Temuçin CMNet Üyesi

  formula f1 arabası renderi(f1 yarış aracı sürmeden bu dünyadan göçmeyceğim)

  Bu sefer f1 arabası renderi yaptım
  twilight render motoru vray kadar olmasada gerçekten etkileyici sonuçlar verebiliyor.
  Belli bir çok noktada vrayle basit bir şekilde yaptığımişleri twilightta zorlanarak yaptım bunun sebebi vray kadar geniş kapsamlı olmayışı
  render motorunu çözmeniz diğerlerine nazaran çok kısa sürer eğer 3d ile ve vrayle uğraşmışsanız zaten çok kısa süre içerisinde temel konuları çözmüşsünüz demektir.Yine modellemeye pek fazla uğraş vermedim .Render süresini çok fazla tutmadım birazda bakalım nasıl olaak diyerek geçiştirdim ama idare eder.

  f1ntd.jpg
   
 6. Noyan Temuçin

  Noyan Temuçin CMNet Üyesi

 7. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Cevap: twilight render kullanımı örnek görüntü (avantaj ve dezavantaj)

  Mehmet bey emeklerinize sağlık. Arazi modellemeleri üzerinede kapsamlı çalışmalar bekliyoruz nasıl yapıldıklarıyla birlikte :)
   
 8. Noyan Temuçin

  Noyan Temuçin CMNet Üyesi

  Cevap: twilight render kullanımı örnek görüntü (avantaj ve dezavantaj)

  Fatih bey şu sıralar birkaç problem var onları hallediyorum eğer zamanım olursa yazmaya devam edeceğim o konuda zaten bu yaptıklarım kısa ve zaman almayan şeyler olduğu için ve programın tanıtımını yaptığım için bunları yazdım