• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Uatf ve çevre denetim

Taylan TOPCU

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
bosch
merhaba arkadaşlar.
uatf ve çevre denetim evrakları hangi dosyada saklanmalı.

arkadaşlar çevre denetime geldiğinde UATF seri no kontrolü yapılıyor mu? mesela 1-2 seri nolu uatf kayıp olabilir v.s. sorgulama oluyor mu? BUNUNLA İLGİLİ CEZA UYGULANAN FİRMA VAR MI? YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

seri numaralarını kontrol edeceklerini sanmam ama eksik olanları atıkları gönderdiğin firmadan kopyalarını iste bence her ihtimale karşı bulunsunlar.

UATF sehven yazıp iptal ettiyseniz kaybetmemeniz de fayda vardır. Ama koçan kayıpsa seri numarasını bulup il çevreye dilekçe ile haber verirseniz firmanız adına iyi olur. Bertaraf veya geri kazanıma gönderdiğiniz atıkların UATF üst nüshalarının fotokopilerini isteyin. Firmanızın çevre ile ilgili (çed görüşü, izin, aylık tutanaklar, iç tetkik, eğitim, gfb evrakları v.s) evrakları dosyanızda bulundurun. İyi çalışmalar.

Bakacaklarını sanmam ama kıl birine denk gelirse koçanı isteyip arada olmayanlar nerede diye sizden talep edebilir. Benim başıma gelen sadece seri numarasındaki UATF firmanın mı değil mi, firmaya ait kaç adet olduğunu kontrol ettiler. Sehven yazılan 1 tane vardı onu gösterdim, sıkıntı çıkmadı.