Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uatf ve çevre denetim

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Taylan TOPCU tarafından paylaşıldı.

1. Taylan TOPCU

Taylan TOPCU CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar.
    uatf ve çevre denetim evrakları hangi dosyada saklanmalı.

2. emrah çulha

emrah çulha CMNet Üyesi

merhaba arkadaşım,
    tesiste bir adet çevre klasörü oluştur, onun içerisinde bütün çevre belgelerini sakla.

3. ayşegül eren

ayşegül eren CMNet Üyesi

arkadaşlar çevre denetime geldiğinde UATF seri no kontrolü yapılıyor mu? mesela 1-2 seri nolu uatf kayıp olabilir v.s. sorgulama oluyor mu? BUNUNLA İLGİLİ CEZA UYGULANAN FİRMA VAR MI? YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

4. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

seri numaralarını kontrol edeceklerini sanmam ama eksik olanları atıkları gönderdiğin firmadan kopyalarını iste bence her ihtimale karşı bulunsunlar.

5. deniz giray

deniz giray CMNet Üyesi

UATF sehven yazıp iptal ettiyseniz kaybetmemeniz de fayda vardır. Ama koçan kayıpsa seri numarasını bulup il çevreye dilekçe ile haber verirseniz firmanız adına iyi olur. Bertaraf veya geri kazanıma gönderdiğiniz atıkların UATF üst nüshalarının fotokopilerini isteyin. Firmanızın çevre ile ilgili (çed görüşü, izin, aylık tutanaklar, iç tetkik, eğitim, gfb evrakları v.s) evrakları dosyanızda bulundurun. İyi çalışmalar.

6. ayşegül eren

ayşegül eren CMNet Üyesi

denetimlerde uatf seri nolara tek tek bakılıyor mu?

7. deniz giray

deniz giray CMNet Üyesi

Bakacaklarını sanmam ama kıl birine denk gelirse koçanı isteyip arada olmayanlar nerede diye sizden talep edebilir. Benim başıma gelen sadece seri numarasındaki UATF firmanın mı değil mi, firmaya ait kaç adet olduğunu kontrol ettiler. Sehven yazılan 1 tane vardı onu gösterdim, sıkıntı çıkmadı.

8. Badem Ağacı...

Badem Ağacı... CMNet Üyesi

ayşegül hanım seri nolara bakarlar neden telaş ettiniz ki sonuçta siz karşı tarafa verdikten sonra seri nolar tutuyorsa bir sıkıntı yok