Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ultrason Yönteminin Evsel Kaynaklı Biyolojik Arıtma Çamurlarında Çamur Şartlandırma v

Konu, 'Özel Teknik Konular' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

1. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

Ultrason, insan kulağının duyamayacağı kadar yüksek bir frekansa sahip sestir. Ultrason tıp, endüstri ve çeşitli bilimlerde geniş uygulama alanına sahiptir. Ultrasonun materyal üzerine etkisi günümüzde sonokimya adı verilen geniş bir bilim dalı olarak ele alınmakta ve araştırılmaktadır.

(yine bir makalenin çevirisidir):rolleyes:

Ekli Dosyalar:

2. s1cistut6

s1cistut6 CMNet Üyesi

Öncelikle kaynak için teşekkürler bu dönemki proje konum ultrasound ile atıksu arıtımı ve şunu merak ediyorum acaba ultrasound ile atıksu arıtımı sonokimyanın bir uygulama alanı mı yoksa ikisde aynı şeyler mi?

3. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

sonokimyada hangi alanlarda kullanılıyor bilmiyorum tekstille alakalı olabilir tam bir bilgim yok. ultrason cihazı kullanılarak atık su (evsel) için arıtma tesislerinde kullanılan bazı susuzlaştırma ekipmanlarının gerekliliğinin ortadan kaldırılmasına ilişkin bir çalışmadır. tesisde sadece ultrosonik bir ünite kurularak susuzlaştırma ve buna benzer diğer ekipmanların ortadan kaldırılmasına ilişkin verim arıtırılablirliğine ilişkin bir uygulamadır.yine bir sorun olursa cevaplamaya çalışırım. yanlız çalışmamı incelediysen bunun için sadece ultrason cihazı değil, viskozimetre, fitrasyon, akm, cst cihazı kullanıyoruz.

4. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

ULTRASON YÖNTEMİYLE İŞLEM GÖRMÜŞ ATIKSU ÇAMURU ... tezidir.

bitirme ödevimdir sende bitirme ödevi hazırlayacakmışssın aynısı kopyalamamanı öneririm anlaşılırsa başın belaya girer yeni bir dublikasyon olayı var üniversitelerde. kopyaladığın yaptığın yerde kaynak yad alıntı gösterirsen başına iş açılmaz. :)

Ultrason Yönteminin Evsel Kaynaklı Biyolojik Arıtma Çamurlarında Çamur Şartlandırma v konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel biyolojik arıtma tesisine aşırı azot giderimi

merhaba arkadaşlar evsel biyolojik arıtma tesisimiz aşırı kirlilik yükü olara azot girişi var projede toplam azot 50 mg/lt olarak kabul edilmiş ama kasım ayından beri 80-130 mg/lt azot girişim var bunu havalandırma havuzumda nitrifikasyon ve dentrfikasyon bölgeriyle oynayarak ve oksijen sıkı bir oksijen takibi yakalarak idare etemeye çalıştım bu güne kadar .ve bunun sonucunda havalandırma...
  2. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  3. Biyolojik arıtma

arkadaşlar çalıştığım yerden tuhaf bi istek aldım fabrika kurulurken kanalizasyon sularının arıtılması için biyolojik arıtma tesisi yapılmış geçen fabrikayı gezerken gördüm ufak bi kulube içinde sadece bi kuyu benzeri havuz elektrik panosu ve hava pompası var . bunu devreye alabilirmisin diye sordular bana çok saçma da gelse bakarım dedim :D . sözde tesisi devreye almak için neler gerekli...
  4. İleri biyolojik evsel atıksu arıtma tesisi fosfor giderimi

Merhabalar arkadaşlar; İleri biyolojik evsel atıksu arıtma tesisinde fosfor giderimi için FeCl3 dozlaması oranı neye göre belirlerinir? Teşekkürler..
  5. Evsel atıksu arıtma tesisinde çamur kabarması

selam arkadaşlar, 500 m3 lük evsel atıksu arıtma tesisinde çalışıyorum fakat çökeltimde çamur kabarması problemim var ve bir türlü çözemiyorum.tesiste havalandırma havuzu olarak oksidasyon hendeği var onun peşine son çökeltim yapısı ve deşarj hattı yapılmış. giriş suyu değerlerim koı:440 boı:260 t.azot:120 t.fosfor:11 havalandırma mlss:1880 havalandırma havuzu hacmi:476,2 f/m oranını...