Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ultrasonik arıtım ile aktif çamur atıkların çözünürleştirilmesi

Konu, 'Özel Teknik Konular' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

1. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

Solubilisation of waste-activated sludge by ultrasonic treatment makalesinin çevirisidir.:eek:

Ultrasonik arıtım ile aktif çamur atıkların çözünürleştirilmesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Aktif çamur sürecinin tasarımı

AKTİF ÇAMUR SÜRECİNİN TASARIMI Prof.Dr.Hikmet TOPRAK Dokuz Eylül Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü BİYOLOJİK ARITMA BİYOLOJİK ARITIM GEREKSİNİMİ Atıksu Arıtımı Arıtılmış su bir üründür. Bu ürün ya fiziksel-kimyasal ya da biyolojik arıtım sonucu oluşur. Bu iki yöntemin arasındaki fark, belirli oranda organik madde giderme yetenekleridir....
  2. Aktif çamur proseslerinde çamur köpürmesi sorunu ve çözüm yolları

AKTİF ÇAMUR PROSESLERİNDE ÇAMUR KÖPÜRMESİ (KABARMASI) SORUNU VE ÇÖZÜM YOLLARI Aktif çamur prosesine dayalı biyolojik arıtmalarda yetişen mikroorganizmalar tipik olarak, % 95 bakteri ve % 5 ise yüksek mertebeli canlılardan (protozoa, rotifer, vb.) meydana gelir. Biyolojik arıtma tesislerinde en sık yaşanılan problemler ağırlıklı olarak Çamur Kabarması ve Köpürmedir. Çamur kabarması...
  3. Aktif çamur mikroorganizmaları(resimli)

Aktif çamur emekçileri mikroorganizmalar(resimli);)
  4. Konvansiyonel aktif çamur prosesleri

Nüfusu 100000 üzerinde olan görece büyük kentlerin kentsel atık suyu arıtımında hangi prosesin daha verimli ve ekonomik düzeyde olacağına ve tasarımına ait bilgi edinebileceğim herhangi bi kayna önerebilir misiniz ? bitirme tasarımında oldukça yardımı olacak bir konu teşekkürler şimdiden.
  5. Klasik aktif çamur sistemi

Arkadaşlar merhaba , Klasik Aktif Çamur Sistemi hakkında bilgi vererek diğer artıma proseslerine karşı ne gibi avantajları ve dezavantajları olduğunu yazar mısınız ?