Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ulusal Atık Taşıma Formu “D” nüshasını Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gönderilmesi Ne Zaman?

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Cemil Aykut tarafından paylaşıldı.

1. Cemil Aykut

Cemil Aykut CMNet Üyesi

“Ulusal Atık Taşıma Formu”nun “D” nüshasını Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gönderilmesi aşaması atığın geri kazanım/bertaraf tesisindeki kabul ve bertaraf işlemi sonrasında göndermemizde bir sakınca varmıdır.

örnek : diyelim ki atığı taşıma işlemi için lisanslı firmaya verdim.o da anlaşmalı olduğu lisanslı bertaraf tesisine götürdü ve orda bertaraf işlemi tamamlandı.bana UATF nin C ve B nüshaları lisanslı bertaraf firması tarafından doldurulduktan sonra üreticiye( bana) gönderildi..Nerdeyse atığın üreticiden çıkışından itibaren 1 ay geçti.bu aşamadan sonra UATF nin D nüshasını Çevre ve Şehircilik İl Müd. gönderebilirmiyiz.?

2. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Ben yerine göre elimde eskiden kalanları da gönderdiğim oldu. Bir çok tesis D nüshalarının gönderileceğini veya ne zaman gönderileceğini bilmeyebiliyor. Normalde her atık gönderiminden sonra formun da gönderilmesi gerekiyor Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne. Ancak elinizde önceden kalan form varsa isterseniz üst yazı ile gönderebilirsiniz. Tabi emin olmak için arayıp sorabilirsiniz Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne.

3. Cengiz Umutlu

Cengiz Umutlu CMNet Üyesi

Ben geçen ay son altı ayın birikmiş formlarını teslim ettim şimdilik sorun yok.:harika: Aylık göndermek yeterli olur diye düşünüyorum.

4. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Ben en fazla 2 hafta biriktiyorum.2 haftadan sonra bir üst yazı (dilekçe) ile il müdürlüğüne gönderiyorum.

5. Cemil Aykut

Cemil Aykut CMNet Üyesi

Teşekkürler arkadaşlar ....Bu yeşil nüsha ( D) yazıları çok silik bir durumda A nüshasının fotokopisini ek yapıp gönderebilirmiyim.

6. M. Hayri Cüneydi

Aynen dediğiniz gibi yapıyorum.Üstündeki seri numaraları tuttuğu için sorun olmuyor.

7. Ayda

Ayda CMNet Üyesi

Merhaba, Firmamızda ben gelmeden önce gönderilmeyen D nüshası için İl Çevre tarafından idari yaptırım cezası uygulanmış. Yapılan itirazda ise yönetmelikte herhangi bir süre açıklaması olmadığından dolayı atığı gönderdiğiniz gün D nüshasını tarafımıza yollamanız gerekmektedir şeklinde açıklama yapılmış. Bu konuda bazı İl Çevre Müdürlükleri hassas olabiliyor. Ben D nüshası silik olduğu için A nüshasının fotokopisini çekip üst yazıyla birlikte A fotokopi ve D asıl nüshayı gönderiyorum.

8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Hangi İl Müdürlüğü acaba ve yaptırım konusunda detay verebilir misiniz ?

9. Cemil Aykut

Cemil Aykut CMNet Üyesi

cengiz umutlu arakdaşımız 6 ayda bir forum göndermiş ve sorun yok diyor.
    oysa
    ceza il müdürlülüklerine göre farklılık mı gösteriyor acaba ?

10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Kesinlikle dediğiniz gibi.. Denetim tutarsızlığı var. Benim bir görüşmem sırasında, UATF'leri inceleyemediklerini bile itiraf etmişlerdi :) Bu demek değildir ki, göndermeyin! Ben de atık gönderiminden sonra UATF'leri dilekçe ile beraber İl Müdürlüğü'ne sunulması gerekiyor diye biliyorum.

11. Cengiz Umutlu

Cengiz Umutlu CMNet Üyesi

6 ayda bir göndermiyorum, firmada göreve başlamadan önceki gönderilmemiş formları gönderdim; hatta kendim götürdüm elimde 2 klasör formla birlikte atık formlarını getirdim dediğimde,gayet normal bir şekilde" tamam şöyle kenara koyabilirsiniz" dedi evrak kayıttaki eleman.. Bu arada Tekirdağ İl Çevre'den bahsediyorum.
    Şimdi aylık gönderiyorum formları ama birden fazla geldi gözüme neyse; haftalık mı göndersem ne? :)

12. M. Hayri Cüneydi

Valla bence 2 haftayı aşmayın.Gönderebiliyorsanız tabii ki haftalık en iyisi.

13. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Kargo ile gönderilmesi yeterli mi? Hangi birime göndereceğiz bunu, elimde 2 haftalık formlar var şu anda.

14. Cemil Aykut

Cemil Aykut CMNet Üyesi

çevre şehircilik il müdürlüğüne gönder onlara ilgili birime sevk ederler.

15. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Teşekkür ederim.

16. Ekrem.

Ekrem. CMNet Üyesi

UATF ile ilgili bilgilendirme;
    Firmalar/tesis yetkilileri/çevre sorumluları/danışmanlar;
    Gönderdiğiniz UATF formlarının sadece "D" Nüshasını Valiliklere(yani il müdürlüklerine) göndermekle yükümlüsünüz, diğer nüshalara göndermemeniz gerekmektedir. Ayrıca D nüshalarının okunaklı olmasına dikkat edin. Eğer ki okunaklı değilse okunaklı olan A veya B nüshalarının fotokopileri çekilip D nüshasına eklenip gönderilmelidir.Yine UATF üzerindeki özellikle üretici,taşıyıcı,atık kodu,atık adı,ağırlığı,atık çıkış tarihi ve aracın lisans no'su kısımlarını eksiksiz doldurmaları gerekmektedir.

17. Bora Yerlikaya

Bora Yerlikaya CMNet Üyesi

üst yazı taslağınızı paylasırsanız sevinirim.

18. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Arkadaşlar üstyazı denilen şey bir dilekçedir, bunun bir taslağı olmaz.
    " .......... tarihleri arasında bertaraf kuruluşuna gönderdiğimiz tehlikeli atıklara ait UATFlerin D nüshaları ekte yer almaktadır. Bilgilerinize sunarım."
    Yazacaksınız bu kadar. Üst yazı denilen şey çok komplike değildir, hata yapıcam diye çok korkuyoruz ama bu kadar da korkmamak lazım. ;)

Tuğba Yeşil Ağca bunu beğendi.
  19. Adem Taş

Adem Taş CMNet Üyesi

eğer çok fazla miktarda atık çıkıyorsa sürekli atık sevkiyatı gerçekleştiriliyorsa haftalık yapmak mantıklı. ancak çok sık değilse aylık da yapılabilir. toplu halde tek bir dilekçe ile göndermek daha mantıklı yani bende genelde 1 ayı aşmıyorum.

20. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Ben de 3 ayda bir toplu halde gönderiyorum, herhangi bir sorun da yaşamadım açıkçası.

Ulusal Atık Taşıma Formu “D” nüshasını Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gönderilmesi Ne Zaman? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ulusal atık taşıma formu

Tehlikeli atıkların geri kazanımı için doldurulan ulusal atık taşıma formunun her nüshasını,atık yüklendiği gün araçtaki kişiler verebilir mi?İmza yetkileri var mıdır?Böyle bir durum problem çıkarır mı? (Taşıma ve geri kazanım işlemini gerçekleştiren firma aynı)
  2. Tehlikeli atık taşıma lisansı il çevre müdürlüğü başvuru belgeleri

Arkadaşlar merhaba, Elinizde,Tehlikeli Atık Taşıma Lisansı İl Çevre Müdürlüğü Başvuru Belgelerinde istenen; -Kaza anında insan ve çevre sağlığına olabilecek olumsuz etkilerin en aza indirilmesi için alınacak tedbirler, -Olabilecek kazalara karşı ilk müdahale ve ilk yardımda kullanılacak malzemeler, ile ilgili örnek oluşturabilecek bilgi ya da belgeler var mı ? Yardımcı olursanız...
  3. Ulusal atık taşıma formları

Tesisimiz ulusal atık taşıma formu ile tehlikeli atıklarını lisanslı firmaya vermiş yeşil nüshalar elimizde ve il çevreye göndermemiz gerekiyor ancak yeşil nüshalardan kömür cürufu için olanında son alıcının onayı yok ve diğerlerinde de atık bertaraf yöntemi yazmıyor sadece İSTAÇ kaşesi var. bu formları bu şekilde İl Çevre'ye göndersek sıkıntı yaşar mıyız? ne yapmamız lazım?
  4. ÇED ile ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne görüş sormak hk.

Merhabalar, Yeni kurulacak olan ya da faaliyette olan tesisler ile ilgili, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü' ne görüş sormak için; istenen belgeler hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mıdır?? Proje özeti yanında dosya ya hangi evrak(lar)/belge(ler) eklen melidir? Umarım bir bilen vardır :) ÇED ile yapılacak çalışmada süreç nasıl işlemelidir? Şimdiden Teşekkürler...
  5. Ulusal tehlikeli atık taşıma formu

tehlikesiz atık toplama-ayırma tesisinin tehlikeli atık taşıma atık formu almasına gerek var mı? varsa nasıl başvurulacak?