• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ulusal Atık Taşıma Formu “D” nüshasını Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gönderilmesi Ne Zaman?

Cemil Aykut

Kayıtlı Kullanıcı
“Ulusal Atık Taşıma Formu”nun “D” nüshasını Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gönderilmesi aşaması atığın geri kazanım/bertaraf tesisindeki kabul ve bertaraf işlemi sonrasında göndermemizde bir sakınca varmıdır.

örnek : diyelim ki atığı taşıma işlemi için lisanslı firmaya verdim.o da anlaşmalı olduğu lisanslı bertaraf tesisine götürdü ve orda bertaraf işlemi tamamlandı.bana UATF nin C ve B nüshaları lisanslı bertaraf firması tarafından doldurulduktan sonra üreticiye( bana) gönderildi..Nerdeyse atığın üreticiden çıkışından itibaren 1 ay geçti.bu aşamadan sonra UATF nin D nüshasını Çevre ve Şehircilik İl Müd. gönderebilirmiyiz.?

Ben Atığı Gönderdiğimin Ertesi Günü Gönderirirm En Fazla 3 gün diye biliorum zaten ama il müdürlükleri esneklik sağlıyor sanırım.

Arkadaşlar merhaba,
UATF nin d nüshasının il çevreye ne zaman gönderilmesi ile ilgili yönetmelikte tebliğde vb. varmıdır? yoksa il müdürlüklerine göre değişebilirmi?
Hangi zamanlarda gönderilmelidir?

Süre Yoktur, Sevki yapıldıktan sonra gönderilmesi gerekir.

Ancak varsayalım ki sizden önce çalışan sorumsuz bir personelin 1 yıldır vermediğini fark ettiniz
Ve Sayısı çok çok fazla ( Kaç Adet olursa olsun ), Sorumsuz bu personelin Sorumluluğunu üstlenerek İl Müdürlüğüne Bildirmenizde herhangi bir Cezai yaptırm ile karşılaşmazsınız.
İl Müdürlüğünden bu konuda size dönüş yapacaklarını da zannetmiyorum.

Dilekçe ile bildirmezden önce UATF leri hangi Memur Arkadaşa gidiyorsa önceden bilgisini verip
Belirsizlikleri de ortadan kaldırabilirsiniz ;)

Teşekkür ederim Cahit Bey.
Şimdi il çevre ile görüştüm atığın gönderildiği yıl içerisinde d nüshalarının gönderilmesi gerektiğini ifade ettiler.
Umarım önceki yıl için de dediğiniz gibi sorun yaşamayız.

Bir UATF
A - B - C - D Nüshalarından oluşur.
Renkleri ve Adetleri Koçanda farklı farklıdır.
Taşıyıcı için Ayrı Renk ve Adette iken Bertarafçı için ayrı renk ve Adet vardır.
Ekteki Dosyadan yararlanabilirsiniz.

Bunlar Lisanslı Firmalarda işlem gördükten sonra düzenli olarak Kütle Denge Sisteminde Bildirimleri yapılır. ;)

Ekli dosyalar

• Ulusal Atık Taşıma Formu Açıklama Klavuzu.pdf
    869.4 KB · Görüntüleme: 187
@Abdulkerim Doğam
taşıyıcı C formlarını kaşeledikten sonra yani bertarafçısına ilettikten sonra b,r nüshasını atık üreticisine yolluyor bir nüshasını kendisinde saklıyor. atığı ilgili yere gönderdiğine dair.

sonuç olarak ben bunu il çevreye vermiyorum sadece atıkları aldığım kişiye fotokopisini veriyorum. onu yazarken il çevreye karşı bildirim zorunluluğum yok yani demek istemiştim. ama yinede teşekkür ederim cevap için :)