Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ulusal tehlikeli atık taşıma formu

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Ali Yaşar tarafından paylaşıldı.

 1. Ali Yaşar

  Ali Yaşar CMNet Üyesi

  tehlikesiz atık toplama-ayırma tesisinin tehlikeli atık taşıma atık formu almasına gerek var mı? varsa nasıl başvurulacak?
   
 2. Sinan Yıldız

  Sinan Yıldız CMNet Üyesi

  Almanıza gerek yok. Alsanız il çevre elinizden öper?
   
  Ali Yaşar bunu beğendi.
 3. Ali Yaşar

  Ali Yaşar CMNet Üyesi

  :) Sinan bey; almamızı isteyen kocaeli b.ş.belediyesi. hurdacıları dolaşıp denetleme yapmış ve istemiş. bizde pzrt günü formu alcaz mecburen
   
 4. Sinan Yıldız

  Sinan Yıldız CMNet Üyesi

  Tehlikeli atık çıkmıyorsa almayın. İl Çevreye sorun bence.
   
  Ali Yaşar bunu beğendi.
 5. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  @ali yaşar Siz tehlikesiz atık toplama ayırma tesisi olarak az da olsa tehlikeli atık çıktığını düşünüyorum. Hiç çıkmıyor dediğiniz yerde eğer presiniz varsa atık yağ çıkar, reviriniz varsa tıbbi atık çıkar, ne biliyim hiç birşey yoksa bile elektronik atık, pil, akü vs. çıkar. Bir koçan UATF alın ve saklayın, ihtiyacınız olunca kullanırsınız.

  Siz teisi için atık yönetim planı hazırlayın, onu hazırlarken zaten çıkacak tehlikeli atıkları tespit edersiniz.
   
  Pınar Pelit Demir ve Ali Yaşar bunu beğendi.
 6. Ali Yaşar

  Ali Yaşar CMNet Üyesi

  Göksel bey; çok az da olsa çıkan bu atıkları İzaydaşa göndereceğiz.taşıma kısmını biz yapmayacağımız için uatf almamıza gerek var mı? bir de uatf alarak sorumluluktan kurtulabilir miyiz? neticede bu formun akabinde araç modifiyesi,eğitim gibi durumlarda ortaya çıkmayacak mı?
   
 7. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  UATF de atık üreticsi (yani siz), taşıma firması ve bertaraf tesisinin dolduracağı kısımlar mevcuttur. Atığı verirken sizin verdiğinizi ispatlamak için UATF'de kendi kısmınızı doldurmanız gerekir ve yeşil nüshayı atığı verdilten sonraİl Çevre Müd.ne göndermeniz gerekir. Taşımayı siz yapmıyorsanız araç modifiyesi gibi durumlar ortaya çıkmaz, sadece takip etmeniz gereken aracın lisansıdır. Atığınız çıktığı sürece sorumluluğunuz vardır. UATF temin etmek çok masraflı birşey değil bu konuya takılmayın bence.
   
  Ali Yaşar ve Pınar Pelit Demir bunu beğendi.
Ulusal tehlikeli atık taşıma formu konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Ulusal atık taşıma formu

  Tehlikeli atıkların geri kazanımı için doldurulan ulusal atık taşıma formunun her nüshasını,atık yüklendiği gün araçtaki kişiler verebilir mi?İmza yetkileri var mıdır?Böyle bir durum problem çıkarır mı? (Taşıma ve geri kazanım işlemini gerçekleştiren firma aynı)
 2. Ulusal Atık Taşıma Formu “D” nüshasını Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gönderilmesi Ne Zaman?

  [FONT=Verdana][COLOR=#262626]“Ulusal Atık Taşıma Formu”nun “D” nüshasını Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gönderilmesi aşaması atığın geri kazanım/bertaraf tesisindeki kabul ve bertaraf işlemi sonrasında göndermemizde bir sakınca varmıdır. örnek : diyelim ki atığı taşıma işlemi için lisanslı firmaya verdim.o da anlaşmalı olduğu lisanslı bertaraf tesisine götürdü ve orda bertaraf işlemi...
 3. Ulusal atık taşıma formları

  Tesisimiz ulusal atık taşıma formu ile tehlikeli atıklarını lisanslı firmaya vermiş yeşil nüshalar elimizde ve il çevreye göndermemiz gerekiyor ancak yeşil nüshalardan kömür cürufu için olanında son alıcının onayı yok ve diğerlerinde de atık bertaraf yöntemi yazmıyor sadece İSTAÇ kaşesi var. bu formları bu şekilde İl Çevre'ye göndersek sıkıntı yaşar mıyız? ne yapmamız lazım?
 4. Tehlikeli atık taşıma lisansı hk.

  Merhabalar.. Tehlikeli atık taşıma lisansında araçlarda aranan özellikler nelerdir ? Herhangi bi model ve yaş sınırlamsı var mı ? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.. Teşekkürler..
 5. Tehlikeli atık taşıma lisansı hakkında

  Tehlikeli atık taşıma lisansı almak istiyorum sağlamam gereken kriterler nelerdir.yardımcı olursanız çok sevinirim..