Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uluslararası çevresel etki değerlendirmesi kongresi

Konu, 'Sempozyum ve Kongre' kısmında Nefin tarafından paylaşıldı.

1. Nefin

Nefin Misafir

Adsız.jpg
    “ULUSLARARASI ÇEVRESEL ETKİ DEĞERLENDİRMESİ KONGRESİ”

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından Uluslararası ÇED Kongresi,8-10 Kasım 2013tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Kongre ile ÇED sürecinde yer alan kamu kurum ve kuruluşlarının merkez ve taşra teşkilatı temsilcileri, belediyeler, üniversiteler, ÇED Yeterlik Belgesi almış danışmanlık şirketleri, birlik ve enstitüler, sivil toplum kuruluşları, yatırımcılar ve diğer paydaş grupların ortak bir platformda bir araya getirilmesi hedeflenmektedir.

Kongrede, ulusal ve uluslararası düzeyde çağrılı bildiriler, teknik oturumlar, poster sunumları ve panele yer verilecektir.

ÇED Kongresi Önemli Tarihleri:
    Bildiri Özetleri Son Gönderme Tarihi
    : 1 Eylül 2013
    Kabul Edilen Bildiri Özetlerin İlan Tarihi
    : 10 Eylül 2013
    Tam Metin Bildirilerin Son Gönderme Tarihi
    : 10 Ekim 2013
    Kongre Tarihi
    : 8-10 Kasım 2013

Kongre ile daha ayrıntılı bilgiyi aşağıda yeralan internet adresinde bulabilirsiniz.

İnternet adresi: http://www.ced2013istanbul.org

Uluslararası çevresel etki değerlendirmesi kongresi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) El Kitabı

Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) El Kitabı İçindekiler El kitabının Kapsamı Çevresel Etki Değerlendirmesi Nedir? ÇED Sürecinin Prensipleri ve Aşamaları ÇED Sürecinin Yönetimi ÇED Mevzuatı ÇED Sürecindeki Adımlara Giriş Adım 1 : Seçme Eleme Sürecinin Geliştirilmesi Adım 2 : Halkın Görüşlerinin Alınması ve Katılımının Gerçekleştirlmesi Adım 3 : Kapsam Belirleme Sürecinin Yürütülmesi Adım 4 :...
  2. Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Nedir?

ÇEVRESEL ETKİ DEĞERLENDİRMESİ (ÇED) ÇED Nedir? Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED), belirli bir proje veya gelişmenin, çevre üzerindeki önemli etkilerinin belirlendiği bir süreçtir. Bu süreç, kendi başına bir karar verme süreci değildir; karar verme süreci ile birlikte gelişen ve onu destekleyen bir süreçtir. Yeni proje ve gelişmelerin çevreye olabilecek sürekli veya geçici potansiyel...
  3. Çevresel etki değerlendirmesi taslağı

TASLAK ÇED YÖNETMELİĞİ EKTEDİR.
  4. Yürürlükte Çevresel etki değerlendirmesi yönetmeliği

ÇEVRESEL ETKİ DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 17.07.2008 Resmi Gazete Sayısı: 26939 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, Çevresel Etki Değerlendirmesi sürecinde uyulacak idari ve teknik usul ve esasları düzenlemektir. Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi