Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Un veya Yem Fabrikaları

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında erman tarafından paylaşıldı.

 1. erman

  erman CMNet Üyesi

  Un veya yem fabrikaları izin lisans yönetmeliğinde yer almıyor...kapasiteleri çok büyük olsalarda bu tesislerin herhangi bir izin alması gerekmemesi ilginç değil mi sizce de ? yoksa ben yanılıyor muyum ?
   
 2. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  Cevap: Un veya Yem Fabrikaları

  merhabalar;
  evet yanılıyorsunuz izin ve lisans yönetmeliğinde yer alıyor çünkü. ek 2 de gıda kısmında yer alıyor sanırım gözünüzden kaçmış.
   
  Fatih Közen bunu beğendi.
 3. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  Cevap: Un veya Yem Fabrikaları

  Hayır yanılıyorsunuz. İzin Lisans yönetmeliğinde yer alıyorlar. Ek-2 kapsamında buhar kazanınız var ise (genelde üretilen yem veya un üretimi gereği buhar ile temas ettiriliyor) 1.2.2.
  Yine Ek-2 kapsamında madde 7.1 de günlük kapasitesi 100 tonun altında olan tahıl ve gıda öğütmesi tesisleri kapsam dışıdır denmekte fakat 100 tonun üzerinde olanlar kapsama dahildir anlamına gelmekte.
  Yine Ek-2 madde 7.3 Bitkisel ve hayvansal ürünlerin nihai paketlendiği tesisler
  Yine Ek-2 madde 7.25 Hayvan yemi kurutma tesisleri.

  günlük kapasiteniz 100 tonun altında dahi olsa emisyon ölçümlerini istemekteler. Fakat işletmeler genelde 100 tonun üzerindedir.
   
Un veya Yem Fabrikaları konusuna benzer içeriklerimiz
 1. halı yıkama fabrikaları

  mrb arkadaslar gecen su kirliliği kont. yönt. izin alınması gerekli olan işletmeler arasında gördüm buna dayanarakdan desarj izni almak gerekli oldugundan cevre danısmanlık hizmeti almak zorundamıdır. zorunluluk varsa kapasiteye baglımı dır ?
 2. Salça Fabrikaları

  arkadaşlıklar öncelikle merhaba. bir salça fabrikasına fiziksel ve biyolojik arıtma yapmam gerekli bu konuda bilgi sahibi olanlar varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim.
 3. eksantrik mil fabrikaları

  eksantrik mil üretimi yapan bir işletme çevre izin ve lisanları ile ilgili olarak kapsamdamıdır
 4. Yem fabrikaları

  arpa mısır bugday kepek kullanarak karma yem imalatı yapan tesisler ÇKAGİLHY hangi maddeden giriyor yardımcı olabilirmisniz?
 5. Un Fabrikaları

  Elinde un fabrikasına ait proses özeti olan arkadaşlar var mı eğer yoksa un fabrikalarında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir yardımcı olur musunuz,yorumlarınızı bekliyorum