Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Üniversite çevre mühendisliğine geçiş

Konu, 'ARŞİV' kısmında Berat Can Çelik tarafından paylaşıldı.

 1. Berat Can Çelik

  Berat Can Çelik CMNet Üyesi

  Merhaba abilerim , ablalarım. Ben geçen sene Orman Mühendisliği bölümünü kazandım. Bu sene hazırlık okudum ve 1.sınıfa başlayacağım fakat bazı sorunlar var okulda bu bölümle ilgili. Bizi okumaya başka bir şehire gönderecekler ve ben buna pek sıcak bakmıyorum. Çevre mühendisliğine geçiş yapmayı düşündüm. Ama kararsız kaldım. Forum sitenizi gördüm ve bir konu başlığı açıp sizden yardım istemeye karar verdim.

  Benim size sorum orman mühendisliği mi yoksa çevre mühendisliği mi ? Tabiki orman müh. hakkında net bilginiz olmayabilir biliyorum ama az çok söyleyecek bir şeyleriniz vardır diye düşündüm. Çevre mühendisliğinin iş imkanları , atama durumları nelerdir ? Birde 4 sene sonra mezun olduğumda KPSS kalkmış olur mu ?

  Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için :)
   
 2. cevremuhendisi

  cevremuhendisi Misafir

  Berat Can Bey tabi ki görüşler ve fikirler kişiden kişiye değişir, benim görüşüm Çevre Mühendisliği'nin iş imkanları açısından Orman Mühendisliği'nden daha iyi bir konumda olduğudur. KPSS konusuna gelince 4 sene sonrası için birşey söylemek zor. Ancak geçenlerde bizim açımızdan önemli olan iki devlet kurumu bundan sonra KPSS ile alım yapmayacığını duyurmuştu. Ben önümüzdeki zamanlarda birçok devlet kurumunun KPSS ile alım yapmaktan vazgeçeceğini düşünüyorum (belki 4 belki 14 senelik bir zaman diliminde). Bu şekilde zamanla KPSS sınavı niteliğini kaybedeceğinden dolayı sınavın kaldırılması söz konusu olabilir.
   
 3. asdfghjkl

  asdfghjkl CMNet Üyesi

  Her yer özelleşiyor 4 sene sonra kpss falan kalmaz ;) kpss ye hiç girmedim girmeyi de düşünmüyorum. işini iyi yapan herkes özelde maddi manevi mutlu bir şekilde yoluna devam eder. Bu arada çevre mühendisliği > orman mühendisliği