Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Üniversitede çıkan yangının itfaiye raporu

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Yangının Kimya Bölümü’nden başladığı sanılıyor.
    İnşaat Mühendisliği yangını söndürmek için ne kadar su gerektiğini kabaca hesaplamış, kendi
    bölümlerinde yangını söndürmüşler fakat bina sular altında kalmış.
    Fizik bölümü yangın çok hızlı yayıldığı için yerini tespit edememiş.
    Meteoroloji bölümü o gün yağmur yağma olasılığını hesaplamaktaymış.
    Bilgisayar Mühendisliği yangın söndürme programını bilgisayara vermiş, çıkış almayı bekliyorlarmış.
    Matematikçiler yangının söndürülebileceğini 2 dakikada kanıtlamışlar, ancak çözümün tek olup
    olmadığını araştırırken bölüm kül olmuş.
    İlahiyat fakültesinde Allah’ın işine karışmayı uygun görmemişler.
    İstatistik bölümü örneğin güvenilir olması için 5 yangın daha başlatmış.
    Tarih bölümü arşivde önceki yangınlarda ne yapıldığını araştırıyormuş.
    Edebiyat bölümü "yangın vaaar!" diye bağırıyormuş.
    Felsefe bölümünde antik çağ felsefecileri 4 element fikrine göre ateşin düşmanının su mu yoksa
    toprak mı olduğunu, çağdaş felsefeciler yangının objektif gerçekliği olup olmadığını tartışıyormuş.

2. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Çevre Mühendisliği eksik kalmış :)

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Onu da sen söyle hadi :huhuu:

4. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Çevre mühendisleri bölümü yangın söndürmede kullanılan suyun kalite sınıfını hesaplarken bölümleri yanmış. Sonra da çıkan külleri uygun atık kodu ile birlikte bertaraf tesislerine göndermişler.

5. Yunus Topal

Yunus Topal CMNet Üyesi

6. Servet Yortumluk

Servet Yortumluk CMNet Üyesi

Arkadaşlar,
    Olan güzelim tarihe oldu, ve olmaya da devam edecek,
    Caminin minaresini gözüne kestiren hırsız, hemen terziye koşar ve ne çaldığı belli olmasın diye bir kılıf sipariş eder,
    Zaten hırsıza kilit dayanmaz lafı boş söz değildir,
    Yok tinerciler yaktı, yok elektrik kontağından çıktı, vs, vs,
    Bahane üretip türetmeye gerek yok,
    Tamamen rant için yapılan masum eylemler,
    Kazasız ve yangınsız günler,

Üniversitede çıkan yangının itfaiye raporu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. acil durum planı ve itfaiye müdürlüğü belgesi

Merhaba, ambalaj atığı geri kazanım tesisi(ahşap-palet ) için acil durum müdahale planı hazırlamam gerekiyor.Bir de itfaiye müdürlüğü belgesini nasıl alabilirim.Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.teşekkürler....
  2. Çöpten Çıkan Şirket

Küçük yaşlardan itibaren sokak sokak gezerek çöplerden topladığı atıkları satıp geçimini sağlayan Yusuf İpek Adana'daki Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde geri dönüşüm şirketi kurdu. Adana Atık Toplayıcılar ve Çukurova Atık Toplayıcılar Derneği üyesi olan İpek, şimdi kendi geri dönüşüm şirketlerini kurmanın ve yanında 7 arkadaşını istihdam etmenin mutluluğunu yaşıyor. İpek, 7...
  3. Üniversitede gördüğümüz onca ders meslek hayatımızda işimize yarıyor mu?

Ben hep bu soruyu merak etmişimdir.Hatta eminim sizde bunu kendinize sormuşsunuzdur daha doğrusu ders esnasında " hocam bu ne işimize yarıycak ya ? " tarzında soruları defalarca dile getirmişizdir.Ben daha meslek hayatına atılmadım ama merak ediyorum iş hayatına atılan arkadaşlarımızın ne kadar işine yaradı üniversite hayatı boyunca gördüğü tüm o dersler .Benim şuana kadar işime...
  4. Matematik olimpiyatlarında çıkan bir soru...

Ayakkabi magazasina gelen müsteri dükkanda dolastiktan sonra bir ayakkabi begenir. Fiyatinin 35 YTL oldugunu ögrendigi ayakkabiyi satin almak istedigini söyler ve saticiya 50 YTL para uzatir. Kasasina bakan satici kasasinda bozuk para olmadigini görür ve yan dükkana gider, bu 50 YTL'yi bozdurur ve magazasina geri dönüp para üstünü ve ayakkabiyi müsteriye teslim eder. Aradan 10 dk zaman...
  5. Fabrikalardan çıkan dumanlar gazlar...

iyi akşamlar yaa benim merak ettiğim bişey var fabrikalardan yükselen siyah beyaz dumanlar çevremize atmosferimize soluduğumuz havaya zarar vermektedir. Bu fabrikalara denetim yapılıp yapılmadığını nasıl öğrenebilirim yada nasıl şikayet edebilirim. öğrenci olduğumdan yeterli bilgiye sahip değilim..