• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ünvan değişiklerinde ne yapılır?

Merve Ö.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Arkadaslar merhaba kafamı karıstıran ve sormak ıstedıgım bırkac husus var

1} Bır fırmanın Cevre ıznı var ve unvan degısıklıgı yapılıyor bu durumda nasıl bır yol ızlenır neler yapılır
Cevre ıznı yok ve sadece GFB sı alınmıssa ne yapılmalıdır

2} Bır fırmanın sahıbı degısıyor bu durumda cevre ıznı var ıse ne yapılmalı Cevre ıznı surecındeyse ne yapılmalı

Cevaplarınız cok onemlı benım ıcın

cevre izni olan firmanın adresi ve vergi numarası değişmiyor sadece isim değiştiriyorsa; kapasite raporu, ticaret sicil gazetesi, çevre izin belgesinde yer alan tesis izin koşullarına uyacağını belirten taahhütname ve belge yenileme dekontu ( hangi konudan çevre iznine tabi ise çevre izin bedeli miktarınca halk bankasına yatırılan para ) ile danışmanının çevre bilgi sisteminden başvuru yapılır.

Çalıştığım firma da(Ambalaj atık toplama ayırma tesisi) gfb alındıktan sonra( teknik uygunluk sürecinde) unvan değişikliğine gitti(firmanın adresi aynı,vergi numarası değişmişti) Gfb Süreci yeniden başlatıldı.

@sagapoo

bakanlığın duyurusu

Bakanlığımıza yapılan firma ve tesisler ile ilgili unvan/faaliyet sahibi değişikliklerine ilişkin
başvurularla ile ilgili olarak söz konusu değişiklerin Çevre İzin ve Lisanslarına yansıtılabilmesi
için Maliye Bakanlığından gerekli güncellemeler yapıldıktan sonra aşağıda belirtilen süreçlerin
gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
Vergi numarasının değişmemesi sadece tesis unvanında değişiklik olması durumunda;
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden Firma/işletme ve tesis güncelleme işlemleri bölümünden
tesis bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir.
Vergi numarasının değişmesi durumunda; değişikliğe ilişkin dilekçe, Ticaret Sicil Gazetesi, eski
vergi numarası ile yeni vergi numarasını ilişkilendiren resmi belge (devir sözleşmesi, kira
sözleşmesi vb.) ile birlikte ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne başvuruda bulunularak
Firma Bilgi Sistemi üzerinde gerekli düzenlemelerin yapılması gerekmektedir.
Bu işlemlerden sonra İzin ve Lisans Belgesi yenilenmesi için “çevrimiçi çevre izinleri” yazılım
portalında yer alan “İzin/Lisans Yenileme” ekranları aracılığıyla unvan değişikliğinin yapılması
gerekmektedir. Bu bölümde unvanı değişen ya da devir işlemi gerçekleşen işletmeler ilgili
“Ticaret Sicil Gazetesi” ile “Belge Yenileme Dekontu” ve “Taahhütname”yi yükleyerek mevcut
çevre izin/lisans belgelerinin kalan süresi için yeni unvana göre belgelerin yenilenmesi
gerçekleştirilir.
Bu kapsamda; tesislere ait Çevre izin ve Lisans Belgelerinin söz konusu değişikliklerde yapılarak
düzenlenmesi için yukarıda belirtilen bilgi belgelerle başvuruların gerçekleştirilmesi
gerekmektedir.

duyuruyu ve iş akışı attım

Ekli dosyalar

• ünvan değişikliği.jpg
    ünvan değişikliği.jpg
    71.8 KB · Görüntüleme: 184
  • ünvan değişikliği duyuru.pdf
    492.6 KB · Görüntüleme: 165
taahhütname örneği var mı?
vergi nosu değişmiyor sahipler aynı ama ünvan değişikliğinde nasıl bir taahhütname yazılmalıdır @Tarık Can Bey?
Çevre izin konularına değinmek gerekir mi?

zaman zaman oturup hazırlıyorum ihtiyacını zaman içerisinde söylerseniz elimde mevcut ise gönderirim @oknt

@pre_conception

Çevre İzni var mı? Tesisin faaliyeti nedir?

@pre_conception

Ben bunu girdiğimde kabul edilmişti.

Ekli dosyalar

• Çevre İzin ve Lisans ünvan değişikliği TAAHHÜTNAME.docx
    14.9 KB · Görüntüleme: 199
Merhaba; gün geçmiyor ki yeni bir sorunla karşılaşmayayım... Bizim firmanın tesis listesinde iki tane firma çıkıyor. Birisi LTD. ŞTİ. olarak diğeri (TAT ve GDT TESİSİ) olarak. (TAT ve GDT TESİSİ) olarak gfb ve izinlisans belgesi alınmış. Ancak Ticaret sicil gazetesinde LDT olan yazıyor. Kapasite raporu, tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi, eski uygunluk yazılarında da LDT yazıyor. Ancak sistemde aktif olan (TAT ve GDT TESİSİ) yazılı olan. İl Çevreyi aradığımda (belediyenin atık yönetim planını onaylaması için aramıştım) bana tesisin ünvanını LDT olarak değiştir dedi. Ben şimdi aktif olanı (TAT ve GDT TESİSİ) kaldırıp, pasif olan LTD'yi mi aktifleştirmeliyim? Böyle yaparsam belgeler ve eski bildirimler ne olacak? Bakanlığı mı aramam gerekiyor?
[automerge]1570457721[/automerge]
???

merhaba, firma ünvan değişikliğinde tesis bilgilerini gösterir belge kısmına hangi belgeyi yüklememiz gerekir? imza sirküsü, sicil gazetesi ve vergi levhasını ek belge 1,2,3 kısımlarına ekleyeceğim diye düşünüyorum.yanlış veya eksik gittiğim bişey varmı acabaünvan değişikliği.png

evet sadece ünvan değişikliği, bunlardan hangisinin 'tesis bilgilerini gösterir belge' kısmına eklemem gerekir onu bilemedim yada önemli mi:rolleyes:

@Büşra Arık Tesis bilgilerini gösterir belge, Ticaret Sicil Gazetesi oluyor. Ama eskiden bu kadar sekme yoktu. Tüm dosyaları tek bir PDF yapıp yolluyordum. Sonra o dosyaların çıktısını alıp; dilekçenin arkasına zımbalayarak sunuyordum (İl Müdürlükleri okuyamıyormuş dosyaları) :) Siz nereye ne yüklerseniz yükleyin, dilekçe sunarken ekine koymayı unutmayın yeter.