Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Unvan değişikliği [atık bildirimleri hk.]

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Ahmet Doğanay tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Doğanay

Ahmet Doğanay CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar;
    A firmasının bildirimlerini yaparken; Firmanın sadece unvanı (B) değişmiştir (üretim, kapasite, adres vs. aynı). A Firmasının Ambalaj Bildirim ve Çevre Bilgi Sistemlerine girdiğimde firma bilgilerini güncellemek istiyorum, lakin ÇBS sisteminde sadece tesis bilgilerini güncelleyebiliyorum, firma bilgileri pasif. Ambalaj Bildirim Sisteminde de bazı bilgileri güncelleyebilirken, firma adının değiştiremiyorum.

Dilekçe ile il müdürlüğüne bildirmeyi, böylece bizim değiştirme yapamadıklarımız (pasif olanlar), İl Müdürlüğü personelinin sisteminde aktif görünür ve güncelleyebilirler diye düşündüm. Bunun üzerine dilekçe öncesi İLM ile görüştüm, bakanlığa yönlendirildim. bakanlık arandı muhatap çıkmadı.

Özü: Yukarıda bahsettiğim durum ile karşılaşan arkadaşlar var ise yorumlarını bekliyorum.

Kolaylıklar Dilerim.
    Hayırlı Kandiller..

2. Mehtap Işık

Mehtap Işık CMNet Üyesi

Ahmet Bey
    Ünvanla birlikte vergi numarası da değişti mi?

3. Ahmet Doğanay

4. Mehtap Işık

Mehtap Işık CMNet Üyesi

Bakanlıktan Tansel Bey'e mail atın. Bizim de aynı sorunumuz vardı. Mail attık, dilekçe yazdık:) En sonunda değiştirdiler. Zaten bu tür değişiklikeri İl çevreler yapamıyor. Mail adresi; izinlisans@csb.gov.tr

5. Mihri

Mihri CMNet Üyesi

Aynı olay geçen ay benim başıma da geldi. Ünvan ile birlikte vergi numarası da değiştiği için ÇBS'den yeniden firma kaydı yapıp ÇBS Başvuru Formu ile bulunduğunuz ildeki İl Müdürlüğü'ne gidip başvuru yapmanız gerekmekte. Yeni bir şifre ve kullanıcı kodu alacaksınız.

6. Ahmet Doğanay

Teşekkürler öyle yapacağım. Bakanlıktan cevap yok.

7. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Yeni kullanıcı adı almanız gerektiğini kim söyledi? Yada böyle bir bilgi aldınız mı?

8. Mihri

Mihri CMNet Üyesi

İl Çevreden söylediler. Yeni bir tesismiş gibi işlemleri baştan yapacaksınız dediler. Zaten eski kullanıcı adınızda pasif olarak sistemde yer almaya devam ediyor. Ben sorunumu bu şekilde hallettim. Zaten ilgili bölümle gidip konuşursanız aynısını söyleyecekler size.

9. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

teşekkürler.

10. Ahmet Doğanay

"Eksi firmanın yerine getirememiş yükümlülüklerini, yeni firma neden yapsın?"
    Bu soruda geliyor akla, eğer unvan ve vergi no değiştirilseydi sistemden, önceki yıllara ait belgelendirmeler (var ise) yeni firmaya kalacaktı.
    Sonuç olarak; sıfırdan bir firma gibi düşünüp, yeni kullanıcı adı ve şifre alayım.
    İlginize Teşekkürler..

11. Mehtap Işık

Mehtap Işık CMNet Üyesi

Ahmet Bey

Ünvan değişikliğinde yeni bir firma gibi düşünemezsiniz. Ünvanınız değişse de firmanın tüm yükümlülüklerini kabul etmiş oluyorsunuz.

12. Ahmet Doğanay

Merhaba Mehtap Hanım;
    Unvan ile birlikte yönetimde değişti. Dolayısı ile; Neden benden önceki firmanın, zamanında yerine getirmediği yükümlülükleri yapmakla (hemde cezalı bir şekilde) karşı karşıya kalayım.
    Sadece yönetim değiştiğinde (unvan, vergi no aynı kalsa) dediğiniz gibi olabilir.

13. Mehtap Işık

Mehtap Işık CMNet Üyesi

Ünvan, vergi no, yönetim değişse de siz çevre ile ilgili verdiğiniz taahhütlerde(örneğin ÇED proje sahibi değişikliğinde) tüm yükümlülükleri kabul ettiğinize dair taahhüt veriyorsunuz. Tabii yanlış düşünüyor da olabilirim.

14. Ekrem.

Ekrem. CMNet Üyesi

Vergi numarasını atık ambalaj kod şifreniz ile giriş yaprığınızda firma güncelle kısmından güncelleyemiyor musunuz?

15. Tansel Özçelik

Tansel Özçelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Ahmet bey merhaba,

Bu konu ıle ılgılı bana ıletısım bılgılerınızı maıl (izinlisans@csb.gov.tr) atarsanız sorunlarınızı hızlı bır sekılde gıderebılırız.
    Iyı calısmalar.

16. Ahmet Doğanay

Hayır, güncelleyemiyorsunuz. Unvan da, şifrede değişiklik yapabiliyorsunuz. vergi no pasif durumda.

Tansel Bey; öncesinde gönderdim.
    Gelen cevap ile birlikte size gönderiyorum.

Unvan değişikliği [atık bildirimleri hk.] konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık bildirimleri

bir işletmenin yapılması gereken atık beyanları nelerdir? hangi bildirimlri hangi sürelerde yapmamız gerekir?
  2. Ünvan Değişikliği

Arkadaşlar; Herhangi bir konulu ÇEVRE İZNİ alıp unvan değişikliği için tekrardan başvuru yapan, Süreç Hakkında Bilgisi olan varmı?
  3. GFB ve İzinlisans Belgesi Yenilenmesi Hk. (Firma ve Ünvan Değişikliği)

Arkadaşlar Danışmanlık firmanızın yada GFB almış tesisin (başka firmaya devri gibi) hem ünvan hemde vergi nosu değişikliği varsa bu değişiklik öncelikle vergi dairesinden yapılır, yeni ticaret sicil gazetesi alınır. Daha sonra başvurusu yenilenmesi için İzinlisans Dairesi'ne resmi yazı ile müracaat edilir. İzinlisans belgesi alan tesis içinde Çevre Görevlisi kullanıcısı ile e-izin sistemine...
  4. Ünvan değişikliği (yeni uygulama hakk.)

Merhabalar, Daha öncesinde forumda arattırma yaptığımda ünvan değişikliği ile ilgili birkaç konuya rastladım. Ancak hepsi eski ve @Sedat Azizoğlu zamanından Sedat Bey zamanında sağolsun yardımcı olmuştu. Ama bence şu an ünvan değişikliği ile yenilemede başka evraklar isteniyor diye düşünüyorum; Örneğin; öncesinde 1) dekont 2) sicil gazetesi 3) kapasite raporu istenmekte imiş, Şu anki...
  5. Çed de ünvan değişikliği

Merhaba arkadaşlar, bir arsada ÇED kapsam dışıdır yazısı alınmış. Bu arsa daha sonra başka firmaya satılmış ve satın alan firmada aynı işi yapacak. Arsa aynı değişik olan hiçbir şey yok. ÇED kapsam dışıdır yazısının şirket isminin değiştirilmesi için il çevreye dilekçe mi verilmesi gerek yoksa sıfırdan müracat edilecek . ÇED yazısı alınması için. Bu konuda bilgi verir misiniz